تمام تیم‌های هم‌گروه والیبال ایران حذف شدند
تمام تیم‌های هم‌گروه والیبال ایران حذف شدند
هر چهار تیم همگروه تیم ملی والیبال ایران، در مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک توکیو از گردونه مسابقات حذف شدند.

به گزارش حاشیه ورزش، تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی المپیک توکیو پایین‌تر از لهستان، ایتالیا، ژاپن و کانادا در رده پنجم گروه A قرار گرفت و نتوانست به مرحله بالاتر صعود کند. حالا همه این تیم‌ها با شکست مقابل تیم‌های گروه B از گردونه مسابقات کنار رفتند.

امروز(سه‌شنبه) در نخستین مسابقه مرحله یک‌چهارم نهایی والیبال مردان، روسیه با نتیجه سه بر صفر مقابل کانادا پیروز شد و به جمع چهار تیم برتر مسابقات صعود کرد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۱، ۳۰ بر ۲۸ و ۲۵ بر ۲۲ به سود روسیه به پایان رسید.

دمیتری وولکوف در این بازی ۱۵ امتیاز گرفت و امتیازآورترین بازیکن روسیه شد. گوردون پرین هم برای کانادا ۱۵ امتیاز گرفت اما نتوانست مانع از شکست تیمش شود.

در مسابقه دوم، برزیل با نتیجه سه بر صفر و امتیازات ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۰ مقابل ژاپن پیروز شد و به نیمه‌نهایی راه یافت.

درحالی که یوکی ایشیکاوا با ۱۷ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن این مسابقه شد، لئال با به دست آوردن ۱۶ امتیاز بیشترین نقش را در برتری برزیل ایفا کرد.

برزیل و روسیه در مرحله نیمه‌نهایی با هم روبرو می‌شوند. مسابقه این دو در مرحله گروهی با نتیجه سه بر صفر به سود روسیه به پایان رسیده بود.

المپیک توکیو؛ تمام تیم‌های هم‌گروه والیبال ایران حذف شدند

در سومین بازی مرحله یک‌چهارم نهایی آرژانتین که پیش از این آمریکا را حذف کرده بود، یک شگفتی بزرگ دیگر خلق کرد و با نتیجه سه بر ۲ ایتالیا را شکست داد. ست‌های اول و چهارم  این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۴ به سود ایتالیا رقم خورد اما آرژانتین در ست‌های دوم، سوم و پنجم با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۱۲ به برتری رسید تا پیروز این میدان بزرگ باشد.

نکته جالب اینجا بود که ایتالیا در مجموع پنج ست ۱۰۷ و آرژانتین ۱۰۰ امتیاز گرفتند اما آرژانتین پیروز میدان شد. عثمانی خوانتورنا و الساندرو میشیلتو ۲ دریافت‌کننده ایتالیا با ۲۲ و ۲۱ امتیاز، امتیازآورترین بازیکنان میدان بودند اما نتوانستند مانع از شکست تیمشان شوند.

در سوی مقابل فاکوندو کونته با ۱۹ و ازکوئیل پالاسیوس با ۱۸ امتیاز، نقش کلیدی را در برتری آرژانتین ایفا کردند.

المپیک توکیو؛ تمام تیم‌های هم‌گروه والیبال ایران حذف شدند

در آخرین و جذاب‌ترین بازی این مرحله هم فرانسه تیم چهارم گروه B با نتیجه سه بر ۲ لهستان تیم اول گروه A و قهرمان سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ جهان را شکست داد. لهستان در ست‌های اول و سوم این بازی با امتیازات مشابه ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسید ولی فرانسه با برتری در ست‌های دوم، چهارم و پنجم با امتیازات ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۹ پیروز شد تا چهارمین تیم حاضر در نیمه‌نهایی باشد.

ویلفردو لئون و بارتوژ کورک در این بازی ۲۹ و ۲۶ امتیاز گرفتند اما این عملکرد درخشان آنها برای پیروزی لهستان کافی نبود. در سوی دیگر میدان جین پاتری بازیکن ۲۴ ساله فرانسه با کسب ۲۱ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیم شد.

در مرحله نیمه‌نهایی آرژانتین و فرانسه باید با هم روبرو شوند. بازی این ۲ تیم در مرحله مقدماتی با برتری ۳ بر ۲ آرژانتین به پایان رسیده بود.

المپیک توکیو؛ تمام تیم‌های هم‌گروه والیبال ایران حذف شدند

  • منبع خبر : ایرنا