تکرار ماجرای سرپرست تیم ملی فوتبال در فوتسال/ فدراسیون کوتاه آمد!
تکرار ماجرای سرپرست تیم ملی فوتبال در فوتسال/ فدراسیون کوتاه آمد!
پُست غلامعلی هنرپیشه برای مدیریت تیم‌های ملی فوتسال هرچند خیلی زود تبدیل به «مدیریت تیم‌های پایه» شد اما ساعات پرالتهابی را برای تیم بزرگسالان رقم زد و استعفای یک عضو تیم ملی را در پی داشت.

به گزارش حاشیه ورزش ، با انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال از اسفندماه گذشته، به تدریج تکلیف کمیته‌های مختلف این فدراسیون و تیم‌های ملی هم روشن می‌شود. عزیزی خادم در تیم ملی فوتبال بزرگسالان یک انتخاب جنجالی داشت و مجتبی خورشیدی را به عنوان سرپرست تیم ملی معرفی کرد. این انتخاب واکنش گسترده اهالی فوتبال و کارشناسان را در پی داشت و موجی از انتقادات را شکل داد. هرچند در نهایت فدراسیون روی انتخاب خود ایستاد و انتخاب سرپرست تیم ملی فوتبال پیگیری نشد.

این اتفاق به شکل دیگری در تیم ملی فوتسال هم رخ داد ولی این بار فدراسیون فوتبال از موضع خود عقب نشینی کرد و تصمیم فدراسیون عملیاتی نشد.

ماجرا از این قرار است که غلامعلی هنرپیشه رئیس هیات فوتبال استان فارس که سابقه حضور در کمیته فنی و توسعه فوتسال را هم دارد، به عنوان مدیر تیم‌های ملی فوتسال انتخاب شد.

در واقع هنرپیشه که از افراد مورد اعتماد عزیزی خادم محسوب می‌شود، برای سرپرستی تیم ملی و سایر تیم‌ها در نظر گرفته شده بود. وی در مصاحبه‌ای پاسخ شفافی به وظایفی که برایش در این پست تعریف شده، نداد و گفت: «درست است من به عنوان مدیر تیم‌های ملی از سوی فدراسیون معرفی شدم اما از نظر من کریمیان همچنان به عنوان مدیر تیم ملی بزرگسالان است و هیچ مشکلی با مدیریت وی ندارم.»

این انتخاب از سوی اعضای تیم ملی بزرگسالان به عنوان مقدمه‌ای برای تغییر سرپرست فعلی یعنی ابوالفضل کریمیان تعبیر شد و واکنش آنها را در پی داشت. اعتراض اعضای تیم ملی و استعفا از سمتش در نهایت باعث می‌شود فدراسیون بعد از چند روز، حکم هنرپیشه را با تغییر در سمتش منتشر کند. به این ترتیب کریمیان در سمتش باقی ماند و به کار خود ادامه خواهد داد.

سایت فدراسیون فوتبال روز دوشنبه اعلام کرد هنرپیشه به عنوان «مدیر تیم‌های ملی پایه» انتخاب شده است تا خیال کادر فنی بابت این تغییرات راحت شود.

هنرپیشه در جلسه‌ای که با عزیزی خادم داشته است، بحث تشکیل تیم «ب» یا تیم امید را دنبال می‌کند و با تیم‌های رده پایه همکاری خواهد داشت.

به گزارش حاشیه ورزش ، کریمیان در سال ۱۳۹۶ به عنوان سرپرست تیم ملی فوتسال انتخاب شد و از آن روز در کنار سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی بوده است. پیش از این و در دوران حضور مهدی محمدنبی دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال، تلاش‌هایی برای برکناری کریمیان و انتخاب مصطفی عمادی به جای وی صورت گرفته بود.