تیم ملی فوتسال پشتوانه‌سازی نکرد/ دوران «خسوس» مثل دانشگاه بود
تیم ملی فوتسال پشتوانه‌سازی نکرد/ دوران «خسوس» مثل دانشگاه بود
سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند گفت: تیم ملی فوتسال ما از سال ۲۰۱۶ پشتوانه سازی نکرده است.

به گزارش حاشیه ورزش، با مشخص شدن تیم‌های اول تا ششم لیگ برتر فوتسال از یک سو و نزدیک شدن به زمان جام جهانی فوتسال از سوی دیگر، بعضی از نگرانی‌ها بابت آمادگی بازیکنان تیم ملی در جام جهانی و بالا بودن میانگین سنی ملی پوشان افزایش یافته است.

سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال چندی پیش اظهار کرد که لیگ برتر بازیکن جوانی که بتواند به تیم ملی در جام جهانی کمک کند، معرفی نکرده است و به نوعی از عدم پشتوانه سازی باشگاه‌ها در فوتسال گلایه داشت.

این در حالی است که وحید شمسایی سرمربی تیم گیتی پسند که با این تیم نایب قهرمان لیگ شد، می‌گوید تیم ملی ما هم از سال ۲۰۱۶ پشتوانه سازی نکرده است.

شمسایی که امروز میهمان برنامه شبکه پنج تلویزیون بود، در واکنش به اظهارات ناظم الشریعه گفت: احترام خاصی برای آقای «برانکو ایوانکوویچ» قائلم چون نقش تعیین کننده‌ای در فوتبال ایران داشت. وقتی برانکو بعد از جام جهانی آلمان از تیم ایران رفت، مربیان بعدی همه فنا شدند چون پشتوانه سازی نکردیم. علی دایی، امیر قلعه نویی و سایر مربیان فنا شدند اما «کارلوس کی روش» این مقوله را در هشت سال خوب پیاده کرد.

وی ادامه داد: در فوتسال ما هم همین اتفاق افتاد. آدم‌های زیادی نقش کلیدی و تعیین کننده داشتند مثل درودگر، شمس. دو مربی خارجی در فوتسال ما آمدند که یکی را به دبستان و یکی را به دانشگاه تشبیه می‌کنم. این دو مربی «ژوراندینو» و «خسوس کاندلاس» بودند. بعد از جدایی ژوراندینو، نسل فوتسال ما به به خسوس رسید و وقتی خسوس هم رفت، ناظم الشریعه سرمربی شد و همان تیم را مدیریت و تاکتیک خودش را پیاده کرد که در جام جهانی سوم شدیم.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد: تیم ملی ما از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ پشتوانه سازی نکرد. نسل فوتسال ما دارد در سن ۳۱ تا ۳۳ می چرخد. امیدوارم پشتوانه خوبی داشته باشیم.