ثریا آقایی چگونه در بدمینتون سهمیه المپیک گرفت؟
ثریا آقایی چگونه در بدمینتون سهمیه المپیک گرفت؟
بانوی بدمینتون باز ایران با خارج شدن دو نفر از رنکینگ انفرادی و در دقیقه ۹۰ توانست به المپیک توکیو راه یابد.

به گزارش حاشیه ورزش ، ثریا آقایی توانست به المپیک توکیو راه یابد که این سهمیه در بدمینتون بسیار غیر منتظره بود.آقایی پس از کاوه مهرابی دومین بدمینتون باز ایرانی است که المپیک را تجربه می‌کند. پیش از این کاوه مهرابی در المپیک ۲۰۰۸ پکن موفق شده بود به این بازی ها راه پیدا کند. البته او اولین دختر بدمینتون باز ایرانی حاضر در المپیک است.

آقایی درحالی که برای کسب امتیاز جهت گرفتن سهمیه تلاش می‌کرد، مصدوم شد و نتوانست در مسابقات شرکت کند و پس از آن هم به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از مسابقات لغو شد و شاید به نوعی بی خیال المپیک شده بود که شانس با او یار بود و در فاصله ۲۷ روز تا المپیک جواز حضور در بازی ها را گرفت.

فریبا مددی نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون در مورد اینکه آقایی چگونه توانست راهی المپیک شود به ایسنا گفت: ثریا در لیست ذخیره ها برای کسب سهمیه المپیک نفر دوم بود.بازیکن فنلاند که در لیست اصلی قرار داشت، انصراف داد بنابراین از لیست انفرادی خارج شد. در لیست ذخیره، نماینده مصر بالاتر از ثریا قرار داشت که او در میکس و دوبل سهمیه قاره آفریقا را گرفته بود و طبق مقررات هر بازیکن فقط در دو رویداد می‌تواند شرکت کند بنابراین او نیز میکس و دوبل را انتخاب کرد و از لیست انفرادی خارج شد. به این ترتیب فدراسیون جهانی بدمینتون در ایمیلی به ما اعلام کرد که ثریا آقایی توانسته است به المپیک توکیو راه پیدا کند.

مددی با خوشحالی از این سهمیه غیرمنتظره تاکید کرد: واقعاً مانند معجزه بود و زمانی که با ثریا آقایی صحبت می‌کردم از این اتفاق اشک شوق می ریخت.

نایب رئیس بانوان فدراسیون در پاسخ به این پرسش که ثریا آقایی می تواند خودش را به المپیک برساند، گفت: پس از مصدومیتی که داشت بدنسازی انجام داد . برای لیگ تمریناتش را آغاز کرده بود و اکنون هم در این فاصله، برنامه‌ریزی لازم را برای او انجام می‌دهیم تا بتواند با آمادگی در المپیک شرکت کند.