جام جهانی را تماشا نخواهم کرد
جام جهانی را تماشا نخواهم کرد
ستاره سابق یونایتد و تیم ملی فوتبال فرانسه عنوان کرد که جام جهانی قطر را تحریم می‌کند.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از تلگراف، اریک کانتونا در دنیای فوتبال به رک گویی شهرت دارد؛ این ملی پوش فرانسوی و ستاره سابق منچستریونایتد اکنون در باره جام جهانی که در پایان سال جاری در قطر برگزار می شود انتقادهای محکمی را به زبان آورده و گفته است: ما در سال جام جهانی هستیم، اما اعطای میزبانی بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان به قطر در تقویم فوتبال تازگی دارد. با توجه به دمای بسیار بالا در تابستان، مسابقات جام جهانی در قطر برای اولین بار در تاریخ امسال در زمستان برگزار می شود. از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر، ۳۲ تیم برای کسب عنوان قهرمانی جام جهانی مبارزه خواهند کرد. اما یک اسطوره فوتبال این مسابقات را تماشا نخواهد کرد.

اریک کانتونا، فوتبالیست سابق فرانسوی در کلاس جهانی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی دیلی میل، اعلام کرد که این مسابقات را تحریم می کند: راستش را بخواهید، من علاقه ای به جام جهانی بعدی ندارم زیرا که برای من یک جام جهانی نیست.

به گفته کانتونا، اهدای میزبانی رویدادهای ورزشی مهم مانند مسابقات قهرمانی جهان یا بازی‌های المپیک در کشورهایی مانند روسیه، چین یا آفریقای جنوبی که پتانسیل این مسابقات وجود دارد وتأثیر مثبتی بر توسعه ورزش داشته باشد، کاملاً منطقی است.

او ادامه داد: در قطر واقعاً چنین پتانسیلی وجود ندارد. هیچ چیز وجود ندارد. فکر می کنم همه چیز به پول مربوط می شود. رفتار آنها با افرادی که استادیوم ها را ساخته اند وحشتناک است و هزاران نفر کشته شده اند. با این حال ما این جام جهانی را جشن خواهیم گرفت.

به دلیل وضعیت حقوق بشر و شرایط کار در مکان های ساخت و ساز جام جهانی، جام جهانی قطر مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است. از این گذشته، آزادی واقعی مطبوعات و آزادی بیان در کشور وجود ندارد، حقوق زنان به شدت محدود شده است. گفته می شود که هزاران کارگر مهمان از هند، نپال و بنگلادش هنگام ساختن استادیوم های جام جهانی جان خود را از دست داده‌اند. کانتونا نمی‌خواهد با عدم تماشای مسابقات از این موضوع حمایت کند. من شخصاً به آن نگاه نمی‌کنم. می‌دانم فوتبال یک تجارت است.