جهانبخش و تکرار گذشته
جهانبخش و تکرار گذشته
علیرضا جهانبخش همانند پنج سال پیش منجی تیم ملی در اولین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی بود و موفق به گلزنی شد.

به گزارش حاشیه ورزش، علیرضا جهانبخش بعد از یک دوره ناکامی در برایتون، باز هم تبدیل به مهره اصلی تیم ملی شده و در بازی‌های اخیر زیر نظر دراگان اسکوجیج عملکرد نسبتا خوب و باثباتی را از خود به جای گذاشته است. هافبک مهاجم ایرانی که در تابستان امسال بعد از سه فصل ناکامی به لیگ هلند بازگشت، در تیم جدیدش هم عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته است.

جهانبخش در دیدار ایران برابر سوریه زننده گل سه امتیازی و ارزشمند تیم ملی بود و در شبی که تیمی با لشکری از غایبان از مربیان و بازیکنان حضور نداشتند، نقش تاثیرگذاری در پیروزی شیرین تیم ملی در مسیر صعود به جام جهانی قطر داشت.

از نکات جالب توجه، گلزنی شماره هفت همانند پنج سال پیش در نخستین بازی تیم ملی در انتخابی جام جهانی بود. جهانبخش در حالی در اولین بازی ایران از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر برابر سوریه گلزنی کرد که دقیقا پنج سال پیش در سال ۲۰۱۶ در اولین بازی از همین مرحله برابر قطر در دقیقه ۱۱+۹۰ با شوت از پشت محوطه جریمه برای تیم ملی گلزنی کرده بود.

نزدیک شدن کاپیتان سوم تیم ملی به روزهای اوجش در حالی است که او در صورت صعود به جام جهانی همراه با بازیکنانی مانند احسان حاج‌صفی و کریم انصاری‌فرد سومین جام‌های جهانی خود را تجربه خواهند کرد و از این حیث به رکورد مسعود شجاعی می‌رسند.

وارث شماره هفت کاپیتان پیشین تیم ملی یعنی مسعود شجاعی، در حالی دارای چنین تجربه‌ای است که فقط ۲۷ سال دارد و می‌تواند در ادامه دوران بازیگری خود تا دو جام جهانی دیگری را هم در صورت حفظ کیفیت بالای فوتبالش تجربه کند.

تیم ملی ایران در دومین دیدار از انتخابی جام جهانی روز سه شنبه، شانزدهم شهریور به مصاف تیم ملی عراق می‌رود.