جوانگرایی هزینه دارد
جوانگرایی هزینه دارد
سرمربی پیشین تیم ملی کبدی می‌گوید جایگزین کردن نفرات همیشه هزینه دارد.

غلامرضا مازندرانی در گفت و گو با حاشیه ورزش ، در پاسخ به این سوال که قرار بود فدراسیون در چند روز گذشته شما را به عنوان سرمربی تیم ملی کبدی مردان معرفی کند، اظهار کرد: بنا بود که چند ماه قبل استارت کار را بزنیم اما به دلایلی هنوز فدراسیون کار را آغاز نکرده است. نمی‌دانم شاید بنا داشته باشند با فرد دیگری کار خود را آغاز کنند. به من که چیزی اعلام نشده و قرارداد رسمی هم نداریم. البته بحث مربیگری من بوده ولی هنوز قراردادی نبسته ایم و رسمیت ندارد.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به صحبت رییس فدراسیون قرار است به عنوان سرمربی انتخاب شود، آیا زمان کافی برای اردوی تیم ملی وجود دارد یا خیر گفت: بله زمان هست اما با توجه به اینکه تیم ما نسبت به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نیاز به جوانگرایی دارد باید زودتر کار را شروع کنیم. ما ملی‌پوشانی داریم که سال های انتهایی دوره قهرمانی را پشت سر می‌گذارند. آنها ممکن است برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ به آمادگی مطلوب برسند و ممکن هم هست که شرایط بدنی آنها اجازه ندهد. اگر بازیکن باتجربه به شرایط مدنظر برسد با توجه به تجربه و آمادگی خوبش برای تیم ملی خیلی هم مناسب است ولی اگر به آن نرم‌های مد نظر ما نرسند ترجیحا باید نفرات جوانتر را جایگزین کنیم.

مازندرانی افزود: همیشه جایگزین کردن نفرات هزینه دارد. یا باید کار را زودتر شروع کرد که در این شرایط هزینه‌های مالی بابت اردو، دیدار تدارکاتی و .. به فدراسیون تحمیل می شود. یا این اتفاق نمی‌افتد که در نهایت در مسابقات تیم جوان ممکن است نتیجه بگیرد یا نگیرد. یعنی ممکن است خوش شانس باشیم و با بازیکنان جدید طلا بگیریم ولی ممکن است که بدشانس باشیم و سوم هم نشویم که باز هم این هزینه برعهده فدراسیون خواهد بود. این‌ها از زاویه من به عنوان یک فرد فنی برای شروع تمرینات مهم است.

سرمربی پیشین تیم ملی کبدی در ادامه گفت: هماهنگ کردن بازیکنان جوان و باتجربه کار سختی است. من این تجربه را داشتم. تفکرات آنها متفاوت است چون از نسل‌های مختلفی هستند. اختلاف سنی ۸ سال به بالا دارند و در نوع برخورد و دیدگاه حتی در زندگی روزمره باید آنها را با هم تطبیق داد. بنابراین صرف نظر از بحث فنی باید کار اجتماعی هم در اردو انجام دهیم که اگر این اتفاق ها نیفتد همدلی در تیم به دست نمی‌آید. اگر در کار همدلی نباشد بهترین تیم دنیا هم نتیجه نمی‌گیرد. بایستی همدلی به وجود بیاید که این نیاز به زمان دارد.

او در پاسخ به این سوال که اعلام شده که اردوی تیم ملی با پایان لیگ برتر استارت می‌خورد گفت: اصلا شروع لیگ در هاله‌ای از ابهام است چون صحبت‌هایی شده که لیگ به صورت حرفه‌ای برگزار شود. هنوز دستورالعمل لیگ، نحوه ورود باشگاه ها و سازو کارها مشخص نیست. باشگاه‌هایی که می‌گویم منظور ذوب آهن، پرسپولیس و استقلال هستند که پولی به کبدی وارد شود. یک ماه قبل قرار بوده که مسابقات دسته یک برگزار شود اما هنوز موفق نشده ایم. با توجه به این شرایط قطعا لیگ برتر هم به تعویق می‌افتد. پس اگر قرار است اردوها بعد از لیگ آغاز شود پس عملا بازه زمانی اردوها هم کاهش می یابد. در این شرایط کارها فشرده‌تر، تصمیم‌گیری ها سخت تر می شود و عملا تسلط روی کار پایین می آید. همه اینها هم نتیجه نهایی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

 

 

منبع ایسنا

  • منبع خبر : ایسنا