پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران در مسابقات جام جهانی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. به گزارش حاشیه ورزش، در ادامه رقابت های جام جهانی شطرنج که در سوچی روسیه پیگیری می‌شود شطرنج بازان ایران برای صعود به دور سوم در دیدار های تایبریک به مصاف حریفان خود رفتند. پرهام […]

پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران در مسابقات جام جهانی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

به گزارش حاشیه ورزش، در ادامه رقابت های جام جهانی شطرنج که در سوچی روسیه پیگیری می‌شود شطرنج بازان ایران برای صعود به دور سوم در دیدار های تایبریک به مصاف حریفان خود رفتند.

پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران مقابل حریف خود از مقدونیه با ریتینگ ۲۵۹۴ به یک شکست و یک تساوی دست یافت و به طور غیرمنتظره ای از ادامه رقابت ها حذف شد. حذف شدن مقصودلو درحالی بود که این ملی پوش امید زیادی به عبور از ریتنیگ ۲۷۰۰ داشت اما با این شکست ۱۱ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داد.

در دیگر دیدارها محمد امین طباطبایی مقابل  فرانک برکش از کشور مجارستان به یک تساوی و یک پیروزی دست یافت و توانست به مرحله سوم رقابت های جام جهانی شطرنج صعود کند. طباطبایی با این پیروز ۴ واحد ریتنیگ زنده خود را افزایش داد.

سارا خادم الشریعه بانوی ملی پوش شطرنج ایران هم در بخش بانوان توانست در دو بازی حریف هندی اش را شکست دهد تا او هم به دور سوم مسابقات جام جهانی برسد.

پویا ایدنی ملی پوش شطرنج ایران روز گذشته توانست با یک پیروزی و یک تساوی از سد آنتون گوایجارو از کشور اسپانیا بگذرد تا به صورت مستقیم و با اقتدار به مرحله بعد صعود کند.

با این تفاصیل سه ملی پوش شطرنج ایران در دور سوم مسابقات جام جهانی شطرنج حضور خواهند داشت و باید به مصاف حریفان خود روند.