حریف آمریکایی پس از شکست فیروزجا: علیرضا تحت فشار بود
حریف آمریکایی پس از شکست فیروزجا: علیرضا تحت فشار بود
حریف آمریکایی فیروزجا می‌گوید که دوری ۹ ماهه فیروزجا از میادین شطرنج برای آمادگی مسابقات کاندیداها اشتباه بوده است.

به گزارش حاشیه ورزش ، علیرضا فیروزجا که در رقابت‌های کاندیداهای شطرنج شرکت کرده است در دور دهم این مسابقات به مصاف ناکامورا نماینده آمریکا رفت و در یک بازی ضعیف نتیجه را به حریف واگذار کرد. فیروزجا درحالی شکست خورد که که با ریتینگ ۲۷۹۳ در این مسابقات دست به مهره شد ولی حریف آمریکایی او با ریتینگ ۲۷۶۰ در این مسابقات حضور دارد.

فدراسیون جهانی شطرنج پس از شکست فیروزجا نوشت: ناکامورا مقابل علیرضا فیروزجا به پیروزی مهمی دست یافت. فوق ستاره جوان فرانسوی که در نهایت در اولین بازی خود در دور قبل پیروز شد، در دوئل با ناکامورا کاملا شکست خورد. این شکست برای فیروزجا در حالی بود که او مسیری را انتخاب کرد که او را به موقعیتی پایین‌تری رساند.

پس از بازی، ناکامورا گفت که فکر می‌کند فیروزجا تحت فشار زیادی بوده و این اشتباه بود که فیروزجا به مدت ۹ ماه برای آماده‌سازی مسابقات کاندیدها بازی نمی‌کرد. از سوی دیگر، ناکامورا به پیروزی مهمی دست یافت زیرا اکنون با کاروآنا و دینگ لیرن در رده دوم مشترک قرار دارد.

فدراسیون جهانی ادامه داد: این بازی نوید یک نبرد سخت را می داد چرا که دو بازیکن تیزبین و خلاق بودند.

به گزارش ایسنا، این رقابت‌ها در مادرید اسپانیا با حضور هشت شطرنج باز درحال پیگیری است. دین لیرن از چین، فیروزجا با پرچم فرانسه، کاروانا از آمریکا، نپومنیشی از روسیه، راپورت از مجارستان، ناکامورا از آمریکا، رجبوف از آذربایجان و دودا از لهستان هشت شطرنج باز این مسابقات هستند.

نفر اول این مسابقات می‌تواند ۴۸ هزار یورو جایزه بگیرد در حالی که نفر دوم ۳۶ هزار یورو برنده خواهد شد.