حریف استقلال سومین تیم ضعیف نیم فصل دوم است
حریف استقلال سومین تیم ضعیف نیم فصل دوم است
تیم فوتبال استقلال در دیداری معوقه مربوط به هفته بیستم، دوشنبه شب مقابل صنعت نفت به میدان می‌رود و در صورت پیروزی یا تساوی به رده سوم جدول صعود می‌کند.

به گزارش حاشیه ورزش ، آبی پوشان تهران در دیداری معوقه از هفته بیستم رقابتهای لیگ برتر، دوشنبه شب به مصاف صنعت نفت آبادان می‌روند که در صورت پیروزی یا تساوی در این دیدار می‌توانند با دو پله صعود در جدول، به رده سوم برسند و از این جهت این دیدار برای آنها بسیار حائز اهمیت است.

استقلال در حالی باید با صنعت نفت دیدار کند که این تیم آبادانی با حضور در رده دوازدهم جدول، شرایط چندان مناسبی ندارد. هرچند بعید به نظر می‌رسد با توجه به هفته‌های باقی مانده از مسابقات این تیم با خطر سقوط به دسته پایین‌تر مواجه شود، اما امکان اینکه آنها به رده‌های پایین‌تر جدول سقوط کنند وجود دارد.

صنعت نفت یکی از تیم‌های ضعیف نیم فصل دوم بوده که نتایجش با نیم فصل اول بسیار متفاوت است. شاگردان سیروس پور موسوی که در پایان نیم فصل اول در رده پنجم قرار داشتند، همراه ماشین سازی و سایپا یکی از ۳ تیمی هستند که در نیم فصل دوم طعم پیروزی را نچشیده اند. صنعت نفت بعد از سایپا و ماشین سازی، سومین تیم ضعیف نیم فصل دوم است.

نفتی‌ها در نیم فصل دوم ۷ بار به میدان رفته‌اند که حاصل ۳ پیروزی و ۴ شکست است. آنها در این ۷ بازی تنها یک بار آن هم از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شده‌اند که این آمار نشان از افت شدید آنها در نیم فصل دوم است. شاگردان پور موسوی در نیم فصل دوم با یک گل زده (آن هم از روی نقطه پنالتی) ضعیف‌ترین خط حمله را دارند، در ۷ دیدار خود ۶ بار دروازه شان باز شده است.

دیدار دو تیم استقلال و صنعت نفت مربوط به هفته بیستم لیگ برتر، از ساعت ۲۱:۳۰ روز دوشنبه ۳۰ خرداد در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می‌شود.