حضرتی: هدف از انتخابی تیم ملی شنای جوانان، بازی‌های آسیایی است
حضرتی: هدف از انتخابی تیم ملی شنای جوانان، بازی‌های آسیایی است

مربی تیم‌های ملی شنا گفت: هدف اصلی برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان حضور موفق در بازی‌های آسیایی جوانان است. به گزارش حاشیه ورزش، با اعلام کمیته فنی شنا قرار است نخستین مرحله مسابقات شنای انتخابی تیم ملی جوانان جهت حضور در رقابت‌های شنا جوانان آسیا پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شود. این مسابقات […]

مربی تیم‌های ملی شنا گفت: هدف اصلی برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان حضور موفق در بازی‌های آسیایی جوانان است.

به گزارش حاشیه ورزش، با اعلام کمیته فنی شنا قرار است نخستین مرحله مسابقات شنای انتخابی تیم ملی جوانان جهت حضور در رقابت‌های شنا جوانان آسیا پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شود. این مسابقات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد و کلیه افراد حاضر در مسابقات اعم از شناگران، سرپرستان، مربیان، داوران و کلیه عوامل اجرایی باید نسبت به انجام تست کووید ۱۹ ( PCR ) در آزمایشگاه های معتبر اقدام کنند.

خشایار حضرتی در خصوص مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان شنا به حاشیه ورزش گفت: این مسابقات که قرار است ۱۳ خرداد انجام شود اولین مرحله از مسابقات انتخابی جوانان در رده سنی متولدین ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵ است. انتخاب تاریخ میلادی جهت حضور در مسابقات بین‌المللی و بازی‌های آسیایی جوانان (اوایل آذر ۱۴۰۰) است. هدف اصلی ما برای این انتخابی بازی‌های آسیایی جوانان است.

مربی تیم‌های ملی شنا گفت: این اولین مرحله است و برای شناسایی مستعدان این رشته و پیگیری تمریناتشان و زیر نظر نگه داشتن آنها در کمیته فنی و کمیته استعدادیابی انجام می‌شود. قطعا در مراحل بعدی رده های سنی جوانتر را در نظر خواهیم گرفت و آنها را نیز استعدادیابی خواهیم کرد. در اولین مسابقات رده سنی جوانان در سال ۱۴۰۰ به دلیل شیوع کرونا مواردی در نظر گرفته شده است. در این مسابقات تعداد زیادی شرکت کننده حضور ندارند. در رده های سنی کمتر که در مراحل بعد انجام خواهد شد نیز این محدودیت بیشتر خواهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: اولین مسابقه بین المللی در رده جوانان که در پیش داریم قهرمانی جوانان جهان است که به دلیل شیوع کرونا مکان برگزاری عوض شد و به کازان روسیه تغییر یافت. هر چند که تاریخ برگزاری هم مشخص است اما هنوز فدراسیون جهانی ریز برنامه‌ها را مشخص نکرده و مشخص نیس که ۱۰۰ درصد برگزار می‌شود. هدف اصلی ما برای انجام مسابقات انتخابی تیم ملی بازی‌های آسیایی جوانان است که در مهر ماه در کشور چین برگزار خواهد شد.

حضرتی گفت: رده های سنی جوانان و نوجوانان در همه رشته‌های ورزشی از اهمیت زیادی برخوردارند، چون سرمایه‌گذاری است که انجام می‌شود و در آینده نتایج آن را خواهیم دید. طبق تصمیمات وزارت ورزش و فدراسیون ها بایستی رشته‌های ورزشی به سمت باشگاه‌داری و تیم داری حرکت کنند. در دو سه سال گذشته هم آیین نامه فدراسیون شنا در این مورد تنظیم شده و تعدادی از تیم‌ها و مربیان این مراحل را طی کرده‌ و مدارس شنا و باشگاه خود را ثبت کرده‌اند. در این مسابقات اگر آیین نامه را دیده باشند اعلام شده باید حتما از طریق باشگاه یا هیات اعلام آمادگی افراد مشخص شود. ما هیچ فرد را به صورت شخص در این مسابقات نخواهیم پذیرفت.

مربی تیم‌های ملی شنا گفت: ما باید به سمتی برویم که قانون‌مندتر باشد. باید کلیه شناگران یا از طریق باشگاه یا تیم و یا از طریق هیات‌های استانی اعلام آمادگی خود را در این مسابقات مشخص کنند. باید همه افراد معرفی‌نامه را از طریق هیات و برگه ارنج تیم ارسال کنند تا بتوانند در مسابقات شرکت کنند. انتظار داریم بعد از سالها کار کردن در این رشته به سمت پیشرفته تر شدن برویم. در مسابقات در دنیا نمی‌توان شب قبل از مسابقه برای حضور در آن اعلام آمادگی کرد.