حضور در فینال بازی‌های آسیایی دور از دسترس نیست
حضور در فینال بازی‌های آسیایی دور از دسترس نیست
امین قویدل گفت: بعد از مدت‌ها که هیچ بازی با حریفان خارجی نداشتیم اردوی تدارکاتی ترکیه برای تیم ملی واترپلو نیاز بود.

ملی پوش واترپلو در گفت و گو با  حاشیه ورزش ، در خصوص اردوی تیم ملی واترپلو در ترکیه اظهار کرد: مدتی بود به خاطر شیوع کرونا تیم ملی از کشور خارج نشده بود اما با حمایت مربیان و فدراسیون اردوهای ما تشکیل شد اما این اردوها به صورت جدی نبود. مدتی بود که هفته‌ای چهار روز در باشگاه انقلاب تمرین می‌کردیم بعد از اینکه مقداری شرایط بهتر شد و توانستند مجوز بگیرند تمرینات‌مان را در استخر ۹ دی ادامه دادیم و بعد از آن اواسط شهریور تیم به ترکیه اعزام شد.

ملی‌پوش واترپلو افزود: خدا را شکر سفر ترکیه انجام شد چون از دیدگاه من این اردوی برای تیم لازم بود. تیم ملی واترپلو خیلی از شرایط رقابت دور شده بود و باید به این شرایط بر می‌گشت. از طریق کانالی که سرمربی تیم با ترکیه برقرار کرده بود و همکاری فدراسیون توانستیم به این اردو بریم. این سفر واقعا به درد تیم می‌خورد. ما ۸ روز در ترکیه بودیم که کل این مدت صبح و بعدازظهر تمرین کردیم و همه بازیکنان با قدرت و جدیت تمرینات را دنبال کردند.

قویدل در ادامه در خصوص رقابت با تیم باشگاهی ترکیه گفت: تیمی که در ترکیه با آن بازی کردیم از نظر قدرت و فن خیلی تیم خوبی بود. از لحاظ تکنیک، شنا و شوت به نظر من از ما بهتر بودند اما خداراشکر چون ما با تاکتیک و چهارچوب سرمربی و زنجیره وار کار می‌کنیم توانستتیم از نظر تیمی آن ها را در اکثر مسابقات شکست دهیم. به نظر من این اردو برای تیم ما که مدت ها بیرون نرفته بود لازم بود. این تیم را در حد تیم قزاقستان دیدم چون خیلی خوب دفاع می‌کردند و در آن حد بودند.

وی در ادامه در خصوص بهتر شدن رنگ مدال در بازی‌های آسیایی با توجه به شرایط موجود گفت: طبق دیدگاه و تجربه خودم هدف بلند مدت ما بازی‌های آسیایی است. اگر کرونا نبود ما تا بازی‌های آسیایی دو مسابقه دیگر همچون قهرمانی آسیا و کشورهای اسلامی هم داشتیم که برگزار نشد. نزدیک ترین مسابقه ما در حال حاضر بازی‌های آسیایی است. همه تیم‌ها با قدرت در این مسابقات حاضر خواهند شد و همه برای کسب نتیجه می‌آیند. از طرفی چین میزبان است و قزاقستان و ژاپن هم همیشه مدعی هستند. ما باید برای ارتقای جایگاه چهار سال قبل تلاش کنیم تا آن را ارتقا دهیم و این رتبه از تیم توقع می‌رود. با شرایطی که من می‌بینم اگر بازیکنان مثل چهار سال قبل همدل و متحد شوند و همان روال قبل یا یکم سخت تر طی شود با اراده کادر فنی مطمئنم که مدال خوشرنگ‌تر از جاکارتا دور از دسترس نیست.

وی در پاسخ به این سوال که تیم ملی چه نیازها و حمایت‌هایی از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون دارد گفت: حقیقت این است که مسیر مشخص است چون ما این مسیر را یک‌بار دیگر رفته‌ایم. برای ارتقای آن جایگاه باید همان مسیر را قوی‌تر و محکم تر برویم. از نظر من مهم است که تیم با همان نظم قبل جمع شود و تمرینات مداوم و سفرهای برون مرزی قبل را تکرار کند تا بتواند نتیجه بگیرد. از دیدگاه من تیم ملی ایران نسبت به سایر بازیکنان مدعی در آسیا در طول سال خیلی مسابقات رسمی کمتری دارد. می‌توانیم با شناختی که همه دنیا از سرمربی به نام تیم ملی ایران دارند دیدارهای تدارکاتی خوبی داشته باشیم و با تیم‌های قوی دنیا بازی کنیم و آب دیده تر شویم.

وی در پایان گفت: مسیر برای رسیدن به مدال مجدد کاملا مشخص است. مسیری است که از طریق سرمربی، مربی و فدراسیون نشان داده شده و می‌دانیم چیست. تنها این بار چون می‌دانیم می‌خواهیم به طلا یا نقره برسیم و خود را در بازی فینال ببینیم باید به نظر من جدی‌تر و محکم تر از قبل پیش رویم. یعنی با اتحادی که کل بازیکنان دارند و دانش کادر فنی دور از دسترس نیست که در فینال بازی‌های آسیایی باشیم.