حلالی: زنوزی موفق نبود/ کاش تراکتور را هم واگذار کند
حلالی: زنوزی موفق نبود/ کاش تراکتور را هم واگذار کند

پیشسکوت باشگاه تراکتور معتقد است زنوزی در این ۳ سال مالکیت باشگاه، نتوانسته تیم را به سمت موفقیت سوق دهد و تنها هدفش عزیز شدن پیش هواداران تراکتور بوده است. اسماعیل حلالی، پیشسکوت فوتبال و بازیکن سابق تراکتور درباره حواشی اخیر این تیم که منجر به حذف از جام حذفی و دور شدن از کورس […]

پیشسکوت باشگاه تراکتور معتقد است زنوزی در این ۳ سال مالکیت باشگاه، نتوانسته تیم را به سمت موفقیت سوق دهد و تنها هدفش عزیز شدن پیش هواداران تراکتور بوده است.

اسماعیل حلالی، پیشسکوت فوتبال و بازیکن سابق تراکتور درباره حواشی اخیر این تیم که منجر به حذف از جام حذفی و دور شدن از کورس قهرمانی شد، به حاشیه ورزش گفت: رسول خطیبی نشان داده روابط خوبی با بازیکنانی که سن بالایی دارند، ندارد و این قضیه را چه در دوره اول سرمربیگری‌اش در تراکتور و چه در گسترش فولاد شاهد بودیم. نظر او این است که بازیکنان جوان مطیع‌تر هستند و راحت‌تر حرف گوش می‌کنند. تراکتور فعلی تیم پیری است و به نظر من هم این همه بازیکنان باتجربه نباید همگی در یک تیم بازی کنند. آن‌ها پیش از آمدن خطیبی احساس فرمانروایی در تراکتور داشتند و حالا بر سر این موضوع دعوا شده است.

وی ادامه داد: دستورات خطیبی به مذاق شجاعی و دژاگه خوش نیامده زیرا آن‌ها تیم را برای خود می‌دانستند. این دو بازیکنان خوب و ارزشمندی هستند اما هر بازیکنی وظیفه‌اش این است که به حرف مربی گوش دهد. یکی دیگر از مشکلات تراکتور این است که زنوزی کاملا با بازیکنان در ارتباط است و این کار را برای مربی سخت می‌کند و هر کسی بخواهد مسئولیت فنی تراکتور را قبول کند، خیلی زود حذف می شود و حرف آخر را هم بازیکن می زند. الان شرایط به گونه ای شده که بازیکنان حس می کنند بهترین بازیکن زمین هستند و صلاحیت تیم برای‌شان مهم نیست و مهم این است که آن‌ها برای تیم بازی کنند و هر مربی به آن‌ها بازی ندهد، باید از تیم برود.

حلالی درباره مدیریت زنوزی و منفعل بودن او در این حواشی گفت: زنوزی از ابتدای فصل تصمیمات اشتباهی گرفت. اشتباه اول او این بود که منصوریان را وارد جوی کرد که او را قبول نداشتند. اشتباه دوم او، حمایت نکردن از منصوریان بود که او را خیلی سریع برکنار کردند. اشتباه بعدی نشاندن شجاعی روی نیمکت بود. شجاعی تمرکز لازم برای بازی کردن را نداشت و همین باعث شد بازی او افت کند. ما تذکرات زیادی به شجاعی دادیم اما او فکر می‌کرد که ما با او مشکل داریم اما حالا به این نتیجه رسیده است که کاش آن زمان مسئولیت فنی تراکتور را قبول نمی‌کرد. تنها تصمیم درست این فصل زنوزی، اضافه کردن فیروز کریمی به کادر فنی تراکتور بود زیرا او دانش فنی خوبی دارد. زنوزی باید موضوع خود را در خصوص این دو اعلام می‌کرد زیرا وقتی سرمربی این ها را کنار گذاشته، چرا باید زنوزی به دنبال تمدید قرارداد با این بازیکنان باشد. زنوزی باید تکلیف خود را مشخص کند. باید از خطیبی به صورت کامل حمایت شود تا فصل بعد تیمش را خودش جمع کند. زنوزی باید اهمیتی که به بازیکنان خوب و خارجی می‌دهد را به مربیان و بازیکنان بومی بدهد. خطیبی هم یک ایرادی دارد و آن هم استفاده از کمک مربیان ضعیف در کنار خودش است. اکنون آمدن کریمی او کمک زیادی به او بکند.

این پیشکسوت فوتبال درباره بی‌فایده بودن مالکیت زنوزی در این ۳ سال توضیح داد: همین که ۳ سال فردی آمده که در فوتبال هزینه کند، باید از او تشکر کرد اما او فوتبال را با سایر فعالیت‌ها اقتصادی‌اش اشتباه گرفته است. باید هنر مدیریت در فوتبال بلد بود. کسانی که در باشگاه شما هستند، کارگر و کارمند شما نیستند. نوع جذب مدیرعامل، بازیکن و مربی و حتی نوع ادبیات حرف زدن با این ها توسط زنوزی درست نبود. بسیاری از مدیرانی هم که در تراکتور آمدند، سفارشی بودند تا او جای دیگری کارش را راه بیاندازد. من چند سال است به این مسائل اعتراض می‌کنم اما توسط مردم شهرم مورد هجمه قرار گرفته‌ام. تراکتور با یک سوم هزینه هایی که در این ۳ سال کرده، می‌توانست موفقیت‌های بیشتری کسب کند. مربیانی را آورده‌اند که در ۷۰ سالگی دیگر انگیزه‌ای ندارند، مربی را آوردند که در طول تمرین ۱۰ تا نوشابه می‌خورد و عملکرد فنی برایش مهم نیست. این بریز و بپاش‌ها فقط برای این است که مردم از او تعریف کنند.

حلالی افزود: زنوزی قدر پول خود را نمی‌داند و پول بی‌زبان را مفت به خارجی‌ها می‌دهند اما کاپیتان سابق تیم که مربی پایه‌ها هم بود، به خاطر ۵ میلیون پول که از باشگاه طلب داشت، سکته کرد و به پولش نرسید. راندمان این ۳ سال مدیریت زنوزی چه بوده است؟ نه مربی درست حسابی و نه بازیکن خوبی پرورش داده شده است. حتی ساختاری هم در باشگاه به وجود نیامده که اگز زنوزی هم رفت، باشگاه ساختارش را حفظ کند تا به موفقیت برسد. آن جام حذفی را هم اگر این همه هزینه نمی‌شد، می‌توانستند به دست بیاورند.

وی گفت: اطرافیان زنوزی مشاوران خوبی نیستند. من از صمیم قلب خوشحال شدم که ماشین سازی را انتقال داد. بهتر است او تراکتور را هم انتقال دهد و یا حتی مدیریتش را به شخص فوتبالی بسپارد و خودش کمتر در مسائل دخالت کند. طبیعی است که او به خاطر مسائل اقتصادی دیگر، سرش شلوغ باشد و نتواند به تیم آن طور که باید کمک کند. بهتر است او تیم را دست مدیری ورزشی و فوتبالی بدهد و خودش فقط حامی تراکتور باشد.