خانم گل مسابقات هندبال عرب: اولویتم تیم ملی ایران است/به عراق نه نگفتم
خانم گل مسابقات هندبال عرب: اولویتم تیم ملی ایران است/به عراق نه نگفتم
لژیونر هندبال زنان ایران می‌گوید اولویت و تمام فکرش ایران است اما اگر به هر دلیل موفق به حضور در تیم ملی ایران نشود به تیم ملی عراق هم فکر می‌کند.

به گزارش حاشیه ورزش، شقایق باپیری عضو تیم ملی هندبال ایران در مسابقات بطوله عرب با تیم ئافرتان اربیل با ۷۰ گل به عنوان خانم گل انتخاب شد.

باپیری اکنون به اردوی تیم ملی جهت آماده‌سازی برای مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شده است و می‌گوید اولویتش تیم ملی هندبال ایران است.

البته او برای حضور در مسابقات مغرب، لیگ کردستان عراق و حتی تیم ملی عراق نیز پیشنهادهایی دارد که هنوز تصمیمی نگرفته است و می‌گوید اگر به هر دلیلی نتواند در تیم ملی ایران حضور داشته باشد به پیشنهاد عراق هم فکر می‌کند.

شقایق باپیری در گفت و گو با ایسنا در خصوص انتخابش به عنوان خانم گلی در مسابقات بطوله عرب اظهار کرد: در مسابقات بطوله عرب که تیم‌های عربی و تیم‌های کردستان عراق حضور داشتند من به عنوان خانم گل انتخاب شدم. در این مسابقات ۷ تیم شرکت داشتند. این مسابقات از لیگ هم برای آنها مهمتر است چون تیم‌های اول و دوم به مسابقات مغرب اعزام خواهند شد. این تیم‌ها می‌توانند ۳ بازیکن خارجی بگیرند و من نیز برای این منظور انتخاب شده‌ام. این مسابقات دو ماه دیگر در مغرب انجام خواهد شد.

وی گفت: من در ۶ یا ۷ مسابقه در بطوله عرب در تیم ئافرتان اربیل بازی کردم و با ۷۰ گل خانم گل شدم. البته من یک بازی را هم شرکت نکردم چون مسابقه سبکی بود که اگر شرکت می‌کردم تعداد گل‌هایم بیشتر می‌شد.

عضو تیم ملی هندبال ایران گفت: اکنون هم به اردوی تیم ملی هندبال برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا (شهریور) دعوت شدم. در عراق هم به من و یکی دو بازیکن دیگر ایرانی پیشنهاد دادند که دو ملیتی شویم و برای تیم ملی عراق بازی کنیم اما اولویت اول من و تمام فکرم ایران است. من در لیگ ایران بازی می‌کنم و زندگی من هم آنجا است، اما اگر به هر دلیلی نشد در تیم ملی ایران بازی کنم تصمیم دیگری می‌گیرم و به عراق هم فکر می‌کنم.

وی در خصوص حضورش در اردوی تیم ملی هندبال ایران گفت: من جزو بازیکنان گروه دوم هستم که به اردوی تیم ملی هندبال زنان دعوت شدم که ۲۳ خرداد در مشهد آغاز می‌شود. ۱۰۰ درصد در اردوی تیم ملی شرکت خواهم کرد. اولویت اول من ایران است. به تیم ملی عراق نه نگفتم اما اگر نظر کادر فنی ایران را جلب کنم در ایران بازی خواهم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا او اولین لژیونر تاریخ هندبال زنان ایران است گفت: ما سال‌های قبل هم در عراق بازی می‌کردیم اما چون آی‌تی سی برایمان صادر نمی‌شد حضورمان رسمی نبود. این‌بار پاکدل رئیس فدراسیون خیلی کمک کرد و نزدیک یک ماه با فدراسیون عراق درگیر بود تا کار من درست شود که باید از او تشکر کنم. من اینبار قانونی در مسابقات شرکت کردم.

وی گفت: اکنون یکی دو بازیکن دیگر ایرانی هم در مسابقات هستند که هنوز کارت آی تی سی برایشان صادر نشده و مراحل قانونی طی نشده است. فدراسیون بدون هیچ چشم داشتی کارهای من را انجام داد. من فکر نمی‌کردم اینبار هم بتوانم قانونی در کشور دیگری بازی کنم اما رایزنی فدراسیون ایران شرایط را فراهم کرد.

باپیری در خصوص پیشنهادهایش برای فصل بعد گفت: من برای لیگ از چند باشگاه داخل ایران همچون اشتادسازه، بافق یزد و سپاهان پیشنهاد دارم باید ببینم پیشنهاد کدام تیم بهتر است. من همیشه لحظه آخر تصمیم می‌گیرم. لیگ کردستان عراق هم دو ماه دیگر شروع می‌شود و من برای حضور در آن هم پیشنهادهایی دارم اما به دلیل اردوهای تیم ملی ایران شاید نتوانم حاضر شوم. البته مسابقات آنها متمرکز یا نیمه متمرکز است و به دلیل شرایط کرونا طی یک هفته تا ۱۰ روز تمام می‌شود. اگر مسابقات لیگ آنها با اردوی تیم ملی تداخل نداشته باشد و فدراسیون اجازه دهد در لیگ عراق هم شرکت می‌کنم.