خاچانوف اولین تنیسور راه یافته
خاچانوف اولین تنیسور راه یافته
خاچانوف روس برای اولین بار به نیمه نهایی مسابقات آزاد استرالیا راه یافت.

به گزارش حاشیه ورزش ، در مرحله یک چهارم نهایی کارن خاچانوف توانست سباستین کوردا آمریکایی را شکست دهد. در مرحله نیمه نهایی این دوره از مسابقات، تنیسور روس با برنده دیدار استفانوس سیتسیپاسیونانی و یری لهچکا بازی خواهد کرد.

امروز سه‌شنبه کارن خاچانوف، تنیسور روس در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات آزاد استرالیا که در ملبورن به عنوان اولین گرند اسلم فصل برگزار می‌شود، سباستین کوردا آمریکایی را شکست داد.

در دو ست اول کوردا با امتیاز ۷ بر ۶ و ۶ بر ۳ برابر خاچانوف شکست خورد و در ست سوم در حالی که ۳ بر صفر از حریف خود عقب بود به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نبود و از ادامه مسابقه خودداری کرد.

در دور قبلی، کوردا آمریکایی توانست دانیل مدودف فینالیست سال گذشته را از مسابقات حذف کند. او پسر پیتر کوردا قهرمان اوپن استرالیا در سال ۱۹۹۸ است که شش ماه پس از قهرمانی خود در این رقابت ها گرفتار دوپینگ شد و ۱۲ ماه محروم شد.

خاچانوف روسی که در رده بیستم رنکینگ جهانی قرار دارد، پیش از این هرگز به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات آزاد استرالیا نرسیده بود و تنها افتخار او یک بار حضور در نیمه نهایی مسابقات گرند اسلم آزاد آمریکا در سال ۲۰۲۲ بوده است.

در دیگر مرحله یک چهارم نهایی، آندری روبلف روس با نواک جوکوویچ صرب و بن شیلتون از ایالات متحده آمریکا با تامی پائول از ایالات متحده آمریکا بازی خواهند کرد.

مدافعان عنوان قهرمانی این رقابتها رافائل نادال اسپانیایی (در بخش مردان) و اشلی بارتی استرالیایی (در بخش زنان) هستند که در سال ۲۰۲۲ اعلام بازنشستگی کرد. نادال برنده ۲۲ گرند اسلم حذف زودهنگامی از رقابت ها داشت.

نواک جوکوویچ صرب که ۹ بار قهرمانی در اپن استرالیا را به دست آورده است، شانس نخست قهرمانی در رقابت های امسال است.