خط و نشان تیلور برای یزدانی از گواتمالا!
خط و نشان تیلور برای یزدانی از گواتمالا!

چهره های شاخص کشتی آزاد آمریکا در آخرین رویداد پیش از حضور در المپیک توکیو، با امتیاز عالی و بدون دادن امتیاز به رقبایشان به مدال طلای قهرمانی قاره آمریکا رسیدند. به گزارش حاشیه ورزش، رقابت های قهرمانی کشتی آزاد قاره آمریکا با کسب مدال طلا توسط کایل دیک در ۷۴، دیوید تیلور در ۸۶، […]

چهره های شاخص کشتی آزاد آمریکا در آخرین رویداد پیش از حضور در المپیک توکیو، با امتیاز عالی و بدون دادن امتیاز به رقبایشان به مدال طلای قهرمانی قاره آمریکا رسیدند.

به گزارش حاشیه ورزش، رقابت های قهرمانی کشتی آزاد قاره آمریکا با کسب مدال طلا توسط کایل دیک در ۷۴، دیوید تیلور در ۸۶، کایل اسنایدر در ۹۷ و گیبل دن استیوسون در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، بدون دادن امتیاز به رقبا همراه بود. در سایر اوزان نیز آزادکاران آمریکا به مدال طلا رسیدند و آمریکا با ۱۰ طلا در ۱۰ وزن بر سکوی نخست ایستاد.

اما در ۵ وزن المپیکی کشتی آزاد که آمریکا موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شده است، در وزن ۸۶ کیلوگرم این رقابت ها، دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان و جدی ترین رقیب حسن یزدانی در المپیک توکیو که تاکنون دو مرتبه موفق به شکست یزدانی شده است، در آخرین رویداد پیش از المپیک در گواتمالا به میدان رفت و قاطعانه به مدال طلا رسید هر چند رقبای ضعیفی را پیش رو داشت.

تیلور ابتدا مقابل آلفونسو چاکن از مکزیک ۱۰ بر صفر پیروز شد و در نیمه نهایی نیز برابر آلوس از برزیل با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در فینال نیز ۱۰ بر صفر استیون پیه از کانادا را برد و به مدال طلای پان آمریکن رسید.

در وزن المپیکی ۵۷ کیلوگرم، ویتالی آروجائو که در غیاب توماس گیلمان که موفق به کسب جواز حضور در المپیک توکیو شده است، عازم این رقابتها شد و به فینال رسید. وی در دور نخست ۱۰ بر صفر پریرا از برزیل را برد، سپس ۱۱ بر صفر مقابل الکساندر پنا از دومینیکن پیروز شد و به فینال رسید. وی در فینال نیز ۱۰ بر صفر بلانکو از مکزیک را برد و طلا گرفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم کایل دیک که با شکست جردن باروز چهره مطرح کشتی جهان در انتخابی تیم ملی آمریکا، جواز حضور در المپیک را بدست آورد، در دور نخست جولیو رکمرو از دومنیکن را ۱۰ بر صفر برد، سپس رناتو سیلوا از برزیل را ۱۰ بر صفر شکست داد و جاسمیت فولکا از کانادا را با نتیجه مشابه از پیش رو برداشت و فینالیست شد. دیک در فینال نیز ۱۰ بر صفر لونااز مکزیک را برد و طلا گرفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا ابتدا در دور نخست ۱۰ بر صفر حریف کانادایی را برد، سپس مقابل ویلوریا از کلمبیا ۱۲ بر صفر پیروز شد و در سومین مبارزه نیز گاریتا از کاستاریکا را شکست داد. اسنایدر در دور چهارم نیز کاروزینو از برزیل را ۱۰ بر صفر برد و فینالیست شد. اسنایدر در فینال نیز ۱۱ بر صفر سوسا از دومنیکن را برد و طلا گرفت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز گیبل دن استیوسون ابتدا ۱۰ بر صفر گارسیا از گواتمالا را برد، سپس هرناندز از کلمبیا را ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در سومین مبارزه نیز با همین نتیجه حریف کانادایی را مغلوب کرد و در نیمه نهایی نیز بتاندوس از مکزیک را ۱۰ بر صفر برد و فینالیست شد. وی در فینال نیز ۱۰ بر صفر حریف کانادایی را برد و به مدال طلا رسید.

آمریکا در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد موفق به کسب سهمیه المپیک نشد اما در اوزان ۵۷، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم به سهمیه المپیک توکیو رسید.

این مسابقات آخرین میدان برای نفرات المپیکی آمریکا پیش از اعزام به رقابت های المپیک توکیو محسوب می شود.

در پایان این رقابت ها آمریکا با ۱۰ مدال طلا و ۲۵۰ امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و تیم های کانادا و مکزیک به ترتیب با ۱۱۶ و ۱۱۴ امتیاز دوم و سوم شدند.

اسامی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- ویتالی آروجاو (آمریکا) ۲- روبرتو بلانکو (مکزیک)
۶۱ کیلوگرم: ۱- شلتون ماک (آمریکا) ۲- جوان بلتری (دومنیکن)
۶۵ کیلوگرم: ۱- جوزپ کنا (آمریکا) ۲- مارکوس سیکوریا (برزیل)
۷۰ کیلوگرم: ۱- الک پانتالئو (آمریکا) ۲- کارلوس میلاکوئو (شیلی)
۷۴ کیلوگرم: ۱- کایل داک (آمریکا) ۲- ویکتور هرناندز (مکزیک)
۷۹ کیلوگرم: ۱- توماس گانت (آمریکا) ۲- نستور تافور (کلمبیا)
۸۶ کیلوگرم: ۱- دیوید تیلور (آمریکا) ۲- کلایتون استیون پیه (کانادا)
۹۲ کیلوگرم: ۱- ناتان جکسون (آمریکا) ۲- جرمی بیوریر (کانادا)
۹۷ کیلوگرم: ۱- کایل اسنایدر (آمریکا) ۲- لوئیس سوسا (دومنیکن)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- گیبل استیوسون (آمریکا) ۲- آلی بارقوت (کانادا)