در گذر زمان؛ قهرمانی خوش‌تیپ‌ترین سیدجلالِ تاریخ!
در گذر زمان؛ قهرمانی خوش‌تیپ‌ترین سیدجلالِ تاریخ!
از لیگ ششم تا لیگ بیستم، سیدجلال همیشه در قامت مدافعی قهرمان‌ساز مطرح بوده و حالا در 40 سالگی آماده دهمین قهرمانی خود می‌شود.

به گزارش حاشیه ورزش، پرسپولیس یک بار دیگر قهرمان لیگ برتر شد و این سیدجلال حسینی بود که جام را بالای سر برد. کسی که ۹ قهرمانی (۵ لیگ، ۴ سوپرجام و ۱ حذفی) را با این تیم بالای سر برده و رکورددار قهرمانی جام‌های رسمی به عنوان کاپیتان محسوب می‌شود.

اما آنچه سیدجلال را به بازیکنی برجسته در فوتبال ایران تبدیل کرده، تعداد قهرمانی او در لیگ برتر است. او حالا با ۹ قهرمانی لیگ برتر، پرافتخارترین بازیکن این مسابقات محسوب می‌شود و از در مقایسه با موزه باشگاه پرسپولیس، ۳ مدال طلای این رقابت‌ها را بیشتر دارد و ۳ برابر استقلال قهرمان لیگ برتر شده است.
حسینی پس از ثبت اولین قهرمانی، سه فصل با سایپا از عنوان نخست ناکام ماند، دو فصل با پرسپولیس و یک فصل با نفت تهران. نکته جالب اینکه او هر سه سالی که در سپاهان بود قهرمان شد و از زمان بازگشت به پرسپولیس نیز همیشه فصل را به عنوان قهرمان به پایان رسانده است.

یک آمار جالب درباره سیدجلال که کمتر گفته می‌شود، این است که او در اکثریت فصل‌هایی که در لیگ برتر بازی کرده، قهرمان شده. کاپیتان سرخپوشان ۱۷ فصل با ملوان، سایپا، سپاهان، نفت و پرسپولیس در سطح اول فوتبال ایران حضور داشته و ۹ قهرمانی کسب کرده که آماری بی نظیر محسوب می‌شود.

اولین بار در ۲۵ سالگی با سایپا جام لیگ برتر را بالای سر برد و دومین بار در ۲۹ سالگی با سپاهان و حالا در ۳۹ سالگی سیری ناپذیر این روند را ادامه می‌دهد. اما چهره سیدجلال در تمام این سالها تقریبا بدون تغییر بوده و شاید بتوان ادعا کرد که حالا حتی خوش‌تیپ‌تر هم شده! باورش آسان نیست اما گذری بر زمان شاید موید این ادعا باشد:

۱٫ قهرمانی لیگ ششم با سایپا در فصل ۸۵-۸۶
در فصلی که تمام چشم‌ها به پرسپولیسِ دنیزلی بود تا طلسم ۵ فصل ناکامی سرخپوشان پایتخت شکسته شود، سایپا با شگفتی سازی باورنکردنی موفق به قهرمانی در لیگ برتر شد. سایپا در آن فصل سومین خط دفاعی برتر لیگ را تشکیل داد و در حضور عناصر دفاعی نظیر مرحوم غلامنژاد، حمیدرضا فرزانه، علی عشوری زاد و البته سیدجلال حسینی به عنوان قهرمانی رسید. سیدجلال در آن فصل ۲۶ بازی انجام داد و ۳ گل هم به ثمر رساند که یکی برابر استقلال بود و زمینه ساز پیروزی شیرین ۳-۱ شد.

۲٫ قهرمانی لیگ نهم با سپاهان در فصل ۸۸-۸۹
پس از سه قهرمانی متوالی پایتخت‌نشینان، سپاهان با سرمربی تیم قهرمان یعنی امیر قلعه نویی به صورت فعال وارد نقل و انتقالات شد و با خرید ستارگانی چون سیدمهدی رحمتی، ابراهیم توره و سیدجلال حسینی پای به لیگ برتر گذاشت و با کسب ۶۷ امتیاز، قهرمان لیگ برتر شد. این بیشترین میزان امتیاز در تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود که البته در لیگ ۱۸ تیمی رقم خورد و حالا پرسپولیس آمار بهتری دارد. سپاهان در آن فصل ۳۰ گل خورد و دومین خط دفاعی برتر لیگ نهم را داشت. سیدجلال آن فصل ۳۱ بازی انجام داد و یک گل هم زد.

۳٫ قهرمانی لیگ دهم با سپاهان در فصل ۸۹-۹۰
سپاهان دوباره با هدایت امیر قلعه نویی پای به لیگ برتر گذاشت و تیمی پرستاره تر را در اختیار گرفت؛ تیمی که امید ابراهیمی، خسرو حیدری، برونو سزار، احسان حاج صفی و البته سیدجلال حسینی را در اختیار داشت. مدافع ملی پوشی که در سپاهان به خاطر حضور نویدکیا پیراهن شماره شش را برتن داشت و آرام آرام می‌رفت که راه قهرمانی هایش را پیدا کند. رقیب این بار سپاهان استقلال بود اما طلایی پوشان در پایان فصل ۶۶ امتیاز گرفتند و با یک امتیاز بیشتر، قهرمان شدند. آمار گل خورده سپاهان هم کاهش یافت روی عدد ۲۹ قرار گرفت. در لیگ دهم سیدجلال تنها یک بازی را از دست داد.

۴٫ قهرمانی لیگ یازدهم با سپاهان در فصل ۹۰-۹۱
جدایی امیر قلعه نویی و حضور در تراکتور با ورود زلاتکو کرانچار کروات همراه شد. او ترکیب کلی سپاهان را هم حفظ کرد و طلایی پوشان با بازیکنان باتجربه خود وارد میدانی شدند که در آن استقلال و تراکتور اصلی ترین رقیبان محسوب می‌شدند. سیدجلال حسینی ۳۱ ساله نیز با تجربه سه قهرمانی و سه حضور در لیگ قهرمانان آسیا، مدافع اصلی این تیم اصفهانی بود و مورد اعتماد کرانچار نیز قرار داشت و با محسن بنگر زوج خط دفاع را تشکیل می‌داد. سپاهان دوباره ۶۷ امتیاز به دست آورد و با یک امتیاز بیشتر از تراکتور قهرمان لیگ برتر شد. سیدجلال ۳۰ بازی انجام داد و در پایان فصل از جمع سپاهانی ها جدا شد به پرسپولیس پیوست.

  • منبع خبر : ورزش سه