دهکده ورزشکاران المپیک توکیو افتتاح شد
دهکده ورزشکاران المپیک توکیو افتتاح شد

دهکده ورزشکاران المپیک توکیو در فاصله ۱۰ روز مانده تا آغاز  بازی ها افتتاح شد. به گزارش حاشیه ورزش، در فاصله ۱۰ روز تا آغاز بازی‌های المپیک توکیو، دهکده ورزشکاران افتتاح شد.  این دهکده ۴۴ هکتاری که دارای 21 ساختمان مسکونی و سالن غذاخوری است، تا سه روز پس از مراسم اختتامیه در 8 آگوست […]

دهکده ورزشکاران المپیک توکیو در فاصله ۱۰ روز مانده تا آغاز  بازی ها افتتاح شد.

به گزارش حاشیه ورزش، در فاصله ۱۰ روز تا آغاز بازی‌های المپیک توکیو، دهکده ورزشکاران افتتاح شد.  این دهکده ۴۴ هکتاری که دارای 21 ساختمان مسکونی و سالن غذاخوری است، تا سه روز پس از مراسم اختتامیه در 8 آگوست (۱۷ مرداد) فعالیت خواهد کرد.

دهکده دارای یک کلینیک نیز هست. آزمایش روزانه ویروس کرونا و استفاده از ماسک از جمله اقدامات احتیاط آمیز است که برای حدود 18000 ورزشکار و مقامات ساکن در دهکده برای جلوگیری از شیوع ویروس، اعمال می شود.

تعدادی از تیم های المپیکی از ابتدای ماه جاری برای برگزاری اردوی قبل از بازی ها به ژاپن وارد شده‌اند، انتظار می‌رود بیش از ۲ هزار  و ۲۰۰ نفر  تا ۱۸ جولای (۲۷ تیر)  وارد کشور شوند.

کلینیک دهکده 24 ساعت شبانه روز کار می‌کند تا آزمایشات بر روی بیماران مشکوک انجام دهد و افراد مبتلا را جدا کنند.

ساکنان دهکده ورزشکاران مجاز به مسافرت فقط به مکان‌هایی هستند که از قبل در برنامه‌های فعالیت خود ذکر کرده‌اند و بیرون رفتن از سایت و بازدید از مکان‌های گردشگری و هم‌چنین رستوران‌ها ممنوع است. همچنین به آنها توصیه می‌شود فاصله فیزیکی داشته باشند از جمله هنگام غذا خوردن در سالن غذاخوری اصلی دهکده.

 

 

اتاق پزشکی