دوست دارم مثل فصیحی به المپیک بروم
دوست دارم مثل فصیحی به المپیک بروم

صبا فرمانپور می‌گوید آرزوی هر ورزشکاری رسیدن به المپیک است و او هم دوست دارد روزی مانند فرزانه فصیحی به این بازی‌ها راه پیدا کند. به گزارش حاشیه ورزش، صبا فرمانپور نوجوان ۱۷ ساله همدانی در مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور نوجوانان موفق شد، ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی ماده ۵۰۰۰ متر پیاده‌روی نوجوانان را […]

صبا فرمانپور می‌گوید آرزوی هر ورزشکاری رسیدن به المپیک است و او هم دوست دارد روزی مانند فرزانه فصیحی به این بازی‌ها راه پیدا کند.

به گزارش حاشیه ورزش، صبا فرمانپور نوجوان ۱۷ ساله همدانی در مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور نوجوانان موفق شد، ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی ماده ۵۰۰۰ متر پیاده‌روی نوجوانان را هم به نام خود ثبت کند.

فرمانپور در گفت‌وگو با حاشیه ورزش به این مسابقات اشاره و بیان کرد: مسابقات خوبی بود و سطح بالایی داشت. من هم تمرین زیادی انجام داده و آمده بودم که رکورد خوبی بزنم.

رکورددار پیاده‌روی نوجوانان در مورد ورود خود به دوومیدانی گفت: از بچگی پرجنب و جوش بودم، ابتدا ژیمناستیک کار می‌کردم و خسته شده بود. برادرم دوومیدانی کار می‌کرد و خیلی دوست داشتم رشته او را ادامه دهم. با پدرم صحبت کردم و یک روز اتفاقی من را به پیست دوومیدانی همدان برد که خیلی خوشم آمد و از همان موقع شروع کردم.

او افزود: از ۱۱ سالگی دوومیدانی را شروع کردم ابتدا رشته استقامت را دنبال می‌کردم اما اکنون حدود دو سال است که پیاده‌روی کار می‌کنم. سال اولی که شرکت کردم دوم کشوری شدم و رکورد ملی نونهالان را زدم، سال بعد در گرگان دوباره رکوردشکنی کردم. در لیگ نوجوانان و جوانان شرکت کردم و رکورد ۱۰ کیلومتر پیاده روی را زدم. در قهرمان کشوری هم اول شدم و امسال هم که باز رکوردشکنی کردم.

فرمانپور آرزوی ورزشی خود را رسیدن به المپیک عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قصد دارم در مسابقات زیر ۱۸ سال قهرمانی آسیا که مهرماه برگزار می‌شود، شرکت کنم.  بعد از آن و در سال‌های آینده می‌خواهم به المپیک برسم. البته می‌دانم که سال‌ها تلاش لازم است. اکنون خانم فرزانه فصیحی سهمیه المپیک گرفته و الگوی همه زنان دوومیدانی است، دوست دارم روزی مثل او به المپیک برسم.

او در مورد نحوه پرداخت هزینه‌های ورزشی خود بیان کرد: هزینه هایی مثل کفش و وسیله‌های ورزشی همه با خودم است اما برای پیست و مربی پول پرداخت نمی‌کنم و تا به حال هیچ مبلغی به مربی نداده‌ام. فکر می‌کنم فقط همدان چنین شرایطی دارد که بابت مربی و پیست هزینه نمی‌گیرند.

این ورزشکار در پایان از خانواده خود تشکر کرد و گفت: آنها همیشه و در همه حالی حامی من بوده‌اند.