دوومیدانی‌کاران ایران چه زمانی به توکیو اعزام می‌شوند؟
دوومیدانی‌کاران ایران چه زمانی به توکیو اعزام می‌شوند؟

زمان اعزام چهار دوومیدانی‌کار ایران به المپیک توکیو مشخص شد. به گزارش حاشیه ورزش، رقابت‌های دوومیدانی در المپیک ۲۰۲۰ از هشتم مرداد ماه آغاز می‌شود و ایران نیز در این بازی‌ها چهار نماینده دارد که قرار است دوم مرداد راهی توکیو شوند. احسان حدادی در پرتاب دیسک، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی در دوی ۱۰۰ […]

زمان اعزام چهار دوومیدانی‌کار ایران به المپیک توکیو مشخص شد.

به گزارش حاشیه ورزش، رقابت‌های دوومیدانی در المپیک ۲۰۲۰ از هشتم مرداد ماه آغاز می‌شود و ایران نیز در این بازی‌ها چهار نماینده دارد که قرار است دوم مرداد راهی توکیو شوند.

احسان حدادی در پرتاب دیسک، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی در دوی ۱۰۰ متر مردان و زنان و مهدی پیرجهان در دوی ۴۰۰ متر بامانع دوومیدانی‌کاران ایران در این دوره از بازی‌های هستند.

هاشم صیامی رئیس فدراسیون دوومیدانی و ایوب دادروان مربی پیرجهان هم در این سفر به عنوان سرپرست و کادر فنی به همراه تیم اعزام می‌شوند.

در میان اعضای تیم‌ دوومیدانی احسان حدادی سابقه بیشترین حضور در المپیک را دارد و برای چهارمین بار در این بازی‌ها شرکت می‌کند، حسن تفتیان برای دومین بار اعزام می‌شود، فرزانه فصیحی و مهدی پیرجهان هم هر دو اولین حضور خود را تجربه خواهند کرد.

برنامه نماینده‌های دوومیدانی ایران در توکیو به شرح زیر است:

۸ مرداد

مرحله مقدماتی پرتاب دیسک : احسان حدادی

دور نخست دوی ۴۰۰ متر با مانع مردان: مهدی پیرجهان

دور نخست دوی ۱۰۰ متر زنان: فرزانه فصیحی

۹ مرداد

فینال پرتاب دیسک: احسان حدادی

دور نخست دوی ۱۰۰ متر مردان: حسن تفتیان

۱۰ مرداد

نیمه نهایی و فینال ۱۰۰ متر مردان: حسن تفتیان(در صورت صعود)

نیمه نهایی دوی ۴۰۰ متر با مانع مردان: مهدی پیرجهان(در صورت صعود)