رسوایی در والیبال ایران!
رسوایی در والیبال ایران!

یک رسانه ورزشی روسیه به صحبت‌های قائمی پرداخت و در گزارشی کامل ابعاد این موضوع را مورد بررسی قرار داد. به گزارش حاشیه ورزش، رسانه ورزشی روسیه در خصوص صحبت های قائمی واکنش نشان داد و نوشت: “ایرانی ها با هدایت ولادیمیر آلکنو در لیگ ملت ها عملکرد ناموفقی داشته و مقام دوازدهم را از […]

یک رسانه ورزشی روسیه به صحبت‌های قائمی پرداخت و در گزارشی کامل ابعاد این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش حاشیه ورزش، رسانه ورزشی روسیه در خصوص صحبت های قائمی واکنش نشان داد و نوشت: “ایرانی ها با هدایت ولادیمیر آلکنو در لیگ ملت ها عملکرد ناموفقی داشته و مقام دوازدهم را از آن خود کردند. در این شرایط  و تحت فشار افکار عمومی، محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران به طور زنده در تلویزیون ملی از حضور فرهاد قائمی در تیم ملی صحبت به میان آورد.

رئیس فدراسیون اعلام کرد که قائمی به اردوی تیم ملی والیبال خواهد آمد اما این یک اشتباه مهلک بود چرا که آلکنو بلافاصله قائمی را به خانه فرستاد و او پس از این موضوع یک رسوایی بزرگ را انجام داد.

قائمی ۳۱ ساله، ۱۰ سال در تیم ملی ایران بازی کرد و موفقیت های زیادی با تیم ملی ایران کسب کرد. در همان زمان ابتدایی ورود آلکنو بازیکن والیبال شانس بسیار خوبی برای ورود به ترکیب المپیک داشتند اما قائمی با خونسردی از تیم ملی خداحافظی کرد و هوادارانی که او را بسیار دوست دارند و به او احترام می گذارند درخواست موفقیت برای این بازیکن را داشتند.

داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال پس از نتایج ضعیف ایران در لیگ ملت های والیبال می خواست با دعوت قائمی کمی تماشاگران را آرام کند اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. آلکنو به وضعیت بدنی بازیکن نگاه کرد و پس از اولین روز تمرین نام قائمی را از لیست ۱۹ بازیکن خط زد. هواداران ایرانی در نظرات خود می نویسند که مربی روس بدین ترتیب هم به رئیس فدراسیون و هم به این بازیکن شایسته بی احترامی کرد.

قائمی پس از خط خودرن  با مصاحبه احساسی  از رئیس فدراسیون انتقاد کرد و صلاحیت آلکنو را زیر سوال برد. او گفت: داورزنی به من اطمینان داد که صد درصد در ترکیب المپیک خواهم بود و این انگیزه من برای بازگشت به تیم ملی بود. داورزنی ادعا کرد که قبلاً این موضوع را با کادر مربیگری در میان گذاشته است. دعوت من به این دلیل بود که تیم ملی در دریافت مشکل داشت. در این شرایط موافقت کردم که به تیم کمک کنم اما مربی بلافاصله من را برکنار کرد و گفت: از اینکه آمدی متشکرم. فکر نمی کردم جو در تیم ملی اینقدر کثیف باشد.

او همچنین ادامه داد: مافیایی وجود دارد که درباره همه چیز تصمیم می گیرد. گروهی که نمی خواستند مرا در تیم ملی ببینند. آنها برای جلوگیری از انتقاد از نام من استفاده کردند. آلکنو اصلاً چیزی را حل نمی کند و عروسک خیمه‌شب‌بازی است.

این رسانه روسی ادامه داد: دیده می شود که کینه تا حدی ذهن این بازیکن را تحت الشعاع قرار داده است زیرا صحبت های او تناقض دارد چون آلکنو نشان داد که تحمیل شخصی به او بی معنی است و او بازیکنی را در ترکیب خود نگه نمی دارد که چندین ماه تمرین نکرده و به سطح المپیک نرسیده است. علاوه بر این، با این تصمیم آلکنو رابطه خود را با رئیس فدراسیون به خطر انداخت. البته فرهاد خودش اعتقاد دارد که شرایط جسمانی او به قدری خوب بوده که به تیم در توکیو کمک کند و حتی وقتی از او خواسته شد تا آزمایشات را پشت سر بگذارد، آزرده خاطر شد و گفت: “اگر تیم به من احتیاج دارد، این موضوعات برای چیست؟”

در این گزارش صحبت های امیرخوشخبر با حاشیه ورزش به عنوان واکنش فدراسیون آمده است. خوشخبر در باره ادعاهای قائمی بیان کرد: بدون هیچ ابهامی به قائمی گفتم که آلکنو تصمیم نهایی را در مورد او می گیرد. او فهمید که می تواند ظرف یک ساعت از لیست خارج شود یا حتی به توکیو برود. فقط نظر آلکنو مهم بود. آلکنو گفت که قائمی از شرایط آرمانی دور بوده و زمان لازم را برای آمادگی قبل از بازی های المپیک نخواهد داشت.

خوشخبر ادامه داد: مافیا؟ من نمی دانم او در مورد چه چیزی صحبت می کند. اگر فرض کنیم نوعی مافیا در تیم ملی وجود دارد پس معلوم می شود که همان سالها از قائمی دعوت کرده است. خوشبختانه یک مربی برجسته کلاس جهانی مانند آلکنو که حق رأی دارد اکنون با تیم ملی همکاری می کند. چنین مربیانی به هیچ وجه اجازه مشاوره نمی دهند.

قائمی گفت والیبال ایران به لجن زار تبدیل شده است. این بازیکن اظهارات تند زیادی انجام داد اما اکنون هواداران از او انتظار نام های مشخصی را دارند. منظور فرهاد از کلمه “مافیا” دقیقاً چه کسی است؟

به نظر می رسد اکنون راه تیم ملی ایران برای قائمی برای همیشه بسته شده است. علاوه بر این، فدراسیون والیبال ایران روزنامه نگاران را به خاطر این وضعیت مقصر دانستند چرا که معتقد بودند نباید آن مصاحبه انجام می شد. البته باید گفت که اشتباه اصلی توسط رئیس فدراسیون یعنی داورزنی انجام شده است. شاید اگر او به این بازیکن قول حضور در ترکیب را نمی داد این موضوعات پیش نمی‌آمد.

با این حال، برخی از کارشناسان ایرانی بر روی ظهور بازیکنان جوان جدید در ایران متمرکز شده اند که تجربه بین المللی مهمی را در لیگ ملت ها کسب کرده و توانایی های خود را نشان داده اند. به عنوان مثال، ستاره اسبق تیم ملی ایران، امیر حسینی اصرار دارد که “زیاد به نتیجه توجه نکنید.”