روبان آبی به جام قهرمانی گره خورد
روبان آبی به جام قهرمانی گره خورد
منچستر سیتی با برتری ۲-۰ مقابل تاتنهام یک گام دیگر به قهرمانی لیگ برتر نزدیک‌تر شد.

حاشیه ورزش:

در تنها دیدار امشب لیگ برتر انگلیس منچسترسیتی در دیداری خارج از خانه در مقابل تاتنهام ایستاد. درنهایت پس از یک نیمه مقاومت عالی از سمت شاگردان آنگه پوستکوگلو، بالاخره سیتیزن‌ها با دبل ارلینگ هالند به برتری رسیدند.

بازی پایاپای آغاز شد و اولین موقعیت را تاتنهامی‌ها خلق کردند. جایی که شوت بنتانکور را ادرسون به زیبایی گرفت.در دقیقه ۸ کایل واکر در سمت راست حرکت کرد و سپس توپ را به دی‌بروینه در محوطه جریمه سپرد اما ضربه او را فن د فن دفع کرد.

در دقیقه ۱۴ یک بار دیگر واکر حرکت کرد و این بار توپ را به فودن سپرد اما ضربه او را هم هویبرگ دفع کرد.

در دقیقه ۱۶ روی اشتباه هویبرگ، فودن در مقابل ادرسون صاحب توپ شد اما ضربه او را ویکاریو به زیبایی سیو کرد.

در ادامه پرس و حملات سیتی با مقاومت عالی تاتنهامی‌‌‌ها همراه شد تا اینکه در دقیقه ۴۵ شاگردان پپ گواردیولا صاحب یک موقعیت عالی شدند. پس از اینکه ضربه هالند توسط فن د فن دفع شد، توپ به سیلوا رسید اما ضربه زیبای او را دراگوشین فوق‌العاده دفع کرد.

در نیمه دوم بازیکنان سیتی پاداش زحمات‌شان را گرفتند. در دقیقه ۵۱ پاس دی‌بروینه از سمت راست در مقابل دروازه به هالند رسید و او به راحتی دروازه را باز کرد.

حدود ۱۰ دقیقه بعد کولوسفسکی در محوطه جریمه به توپ رسید اما ادرسون به خوبی در مقابل او حاضر شد و اجازه نداد دروازه را باز کند.

در دقیقه ۶۴ کریستین رومرو پس از برخورد با ادرسون با کارت زرد مواجه شد و دروازه‌بان سیتی هم که ابتدا توانست به بازی ادامه دهد، در دقیقه ۷۰ از بازی خارج شد و جایش را به اورتگا داد.

در دقیقه ۷۲ کولوسفسکی در سمت راست محوطه به توپ رسید اما ضربه‌اش از زاویه بسته را اورتگا به زیبایی مهار کرد.

در ادامه دو تیم پایاپای و بیشتر در میانه میدان بازی کردند تا اینکه روی اشتباه آکانجی، سون هیونگ مین در موقعیت تک به تک با اورتگا قرار گرفت و می‌توانست گل مساوی را بزند اما دروازه‌بان سیتی با پا و به شکلی معجزه‌آسا شوت سون را دفع کرد.

در دقیقه ۹۰ روی حرکت دوکو در محوطه جریمه، رومرو مرتکب خطا شد و داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد. ارلینگ هالند پشت توپ قرار گرفت و توانست بازی را ۲-۰ کند.

2022025

در ادامه تاتنهامی‌ها امیدشان را از دست دادند و منچستر سیتی بازی را مدیریت کرد تا به یک پیروزی ارزشمند برسد. با نتیجه امشب تیم پپ گواردیولا در صدر جدول به امتیاز ۸۸ رسید و بالاتر از آرسنال ۸۶ امتیازی قرار گرفت.


🔴ترکیب تاتنهام:
گیلرمو ویکاریو، پدرو پورو، کریستین رومرو، رادو ‏دراگوسین، میکی فن دن‌فن، رودریگو بنتانکور، پیر امیل هویبرگ، ‏پاپه سار، برنان جانسون، سون هیونگ مین، جیمز مدیسون

🔵ترکیب منچسترسیتی:
ادرسون، یوشکو گواردیول، روبن دیاز، ‏مانوئل آکانجی، کایل واکر، متئو کواچیچ، رودری، فیل فودن، کوین ‏دی‌بروینه، برناردو سیلوا، ارلینگ هالند

26 اردیبهشت 1403 ساعت 00:19

تاتنهام ۰۲ منچسترسیتی (ارلینگ هالند دقیقه ۹۰+۱): مهاجم نروژی بر خلاف جهت ویکاریو، پنالتی خود را گل کرد تا بازی را دو بر صفر کند.

26 اردیبهشت 1403 ساعت 00:17

⏱دقیقه ۸۹: خطایی که پدرو پورو در داخل محوطه جریمه بر روی دوکو مرتکب شد باعث شد تا کریس کاوانا داور بازی بدون هیچ مکثی به سود سیتی اعلام پنالتی کند.

26 اردیبهشت 1403 ساعت 00:13

⏱دقیقه ۸۵: سون در موقعیت تک به تک با اورتگا به طرز عجیبی فرصت خود را از دست داد.

25 اردیبهشت 1403 ساعت 23:59

دقیقه ۷۰: حرکت انفرادی کولوسفسکی با ضربه پای راست او همراه شد اما اورتگا به خوبی این توپ را مهار کرد.

25 اردیبهشت 1403 ساعت 23:56

⏱دقیقه ۶۸: ادرسون که از ناحیه صورت دچار آسیب دیدگی شده بود پس از مدتی جای خودش را به اورتگا داد و دیبروینه هم از زمین بازی خارج شد تا از این دقیقه جرمی دوکو به جای او بازی کند.

25 اردیبهشت 1403 ساعت 23:52

⏱دقیقه ۶۲: ارسال کولوسفسکی روی دروازه منچسترسیتی با حرکت تهاجمی کریستین رومرو همراه شد اما او برخورد شدیدی با ادرسون دروازه‌بان این تیم داشت که همین موضوع سبب شد تا کادر پزشکی به سرعت وارد زمین شوند و وضعیت او را بررسی کنند.

25 اردیبهشت 1403 ساعت 23:46

⏱دقیقه ۵۷: در شرایطی که دیبروینه صاحب توپ شده بود و قصد داشت حرکتش را آغاز کند، پاپه سار به پشت پای او زد تا اینگونه او را متوقف کند اما هافبک بلژیکی منچسترسیتی با احساس درد روی زمین افتاد تا برای لحظاتی هواداران سیتی را مضطرب کند.

25 اردیبهشت 1403 ساعت 23:39

تاتنهام 0-1 منچسترسیتی (ارلینگ هالند دقیقه ۵۲): کار تهاجمی فوق العاده سیتیزن‌ها توپ را به دیبروینه رساند و این هافبک بلژیکی، هالند را در دهانه دروازه صاحب توپ کرد تا گل اول بازی به نام او ثبت شود.

2022012

25 اردیبهشت 1403 ساعت 23:34

دقیقه ۴۶: چرخش سریع و برق آسای دیبروینه در داخل محوطه جریمه با ضربه پای راست او همراه شد اما ویکاریو با یک سوپر واکنش این توپ را سیو کرد.

25 اردیبهشت 1403 ساعت 23:16

دقیقه ۴۴: فرار فیل فودن با ضربه هالند همراه شد که میکی فن‌دفن این توپ را برگرداند و در ریباند برناردو سیلوا اقدام به شوت‌زنی کرد که این توپ از روی خط دروازه با ضربه سر دراگوشین خارج شد.

  • منبع خبر : ورزش سه