ساختار دفاعی استقلال بسیارقوی است
ساختار دفاعی استقلال بسیارقوی است
یک پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید ساختار دفاعی آبی‌پوشان پایتخت از وضعیت خوبی برخوردار است.

به گزارش حاشیه ورزش ،ستار همدانی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال، درباره داربی ۹۷ پایتخت و تساوی دو تیم استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: بازی در حد نام داربی را شاهد نبودیم. استقلال و پرسپولیس بازیکنان خوبی در اختیار دارند و انتظار ما این است که بازی بهتری نسبت به بازی‌های دیگر لیگ شاهد باشیم. البته شرایط ۲ تیم خاص بود و نمی‌خواستند بازنده از زمین خارج شوند. استقلال با توجه به امتیاز میزبانی می‌توانست پیروز میدان شود اما بازهم به روند تساوی‌های خود ادامه داد. در حال حاضر استقلال در ادامه راه خود در رقابت‌های لیگ برتر بازی‌های سختی را درپیش دارد و این مساله کار آبی‌پوشان را مقداری سخت می‌کند.

او ادامه داد: خط هافبک‌ استقلال نمی‌تواند مهاجمان تیم را تغذیه کند و عملکرد خوبی از هافبک‌های تیم نمی‌بینم. من خلاقیتی در خط حمله استقلال ندیدم. فصل گذشته مهدی قایدی و دیایاته می‌توانستند از فرصت‌های خود نهایت استفاده را کنند و از هر موقعیتی، زمینه لازم را برای گلزنی ایجاد کنند. تعجب من این است که چرا از ارسلان مطهری استفاده نمی‌شود؟ او ثابت کرده است که مهاجم خوبی است. من چیزی از ژستد تا اینجای کار ندیده‌ام. یامگا یک سری کارهای مثبتی انجام داده است اما ژستد کیفیت لازم را از خودش نشان نمی‌دهد. باید از ارسلان مطهری زودتر در داربی پایتخت استفاده می‌شد. اگر ترسی وجود نداشته باشد، می‌توان بازی خوبی به نمایش گذاشت. در بازی مقابل سپاهان و گل‌گهر ۶ گل رد و بدل شد و این نشان می‌دهد که می‌توان بازی بدون ترسی ارائه داد.

همدانی درباره تاثیر اشتباهات داوری در نتایج استقلال خاطرنشان کرد: این مساله برای هر تیمی تاثیرگذار است. در سال گذشته هم این اشتباهات داوری وجود داشته است. اگر آن پنالتی در دقیقه ۸۷ در داربی گرفته می‌شد و استقلال آن توپ را گل می‌کرد، شرایط برای آبی‌ها متفاوت می‌شد و انگیزه برای بازی‌های بعدی فرق می‌کرد. با این وجود این مشکلات همیشه بوده است اما تیم باید آنقدر قوی باشد که در امر موقعیت‌سازی و گلزنی بتواند شرایط خوبی داشته باشد تا اگر اشتباهی وجود داشت، دیگر حسرت نتیجه را نخوریم. استقلال در امر موقعیت‌سازی نمی‌تواند عملکرد خوبی ارائه کند و گره تاکتیکی دارد. مدافعان کناری تیم نمی‌تواند ارسال‌های خوبی داشته باشد و گردش توپ خوبی در تیم صورت نمی‌گیرد.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره عملکرد فنی آبی‌پوشان افزود: ساختار دفاعی استقلال بسیار خوب شده است. آبی‌پوشان باید کناره‌های زمین شرایط بهتری را رقم بزنند. از قدیم تیم استقلال به جناحین پرقدرت خود مشهور بود. در بازی داربی، استقلال چندبار توانست از جناحین ارسال‌های خوبی صورت بدهد؟ باید در زمین وینگرهای خلاقی وجود داشته باشند تا آبی‌ها بتوانند در امر گلزنی موفق عمل کنند.

او در پایان گفت: من هم مثل هر هواداری آرزوی من این است که استقلال بتواند عنوان قهرمانی لیگ را به دست آورد تا دل مردم شاد شود. این شادی باید توسط فوتبالی‌ها به هواداران داده شود. البته کار سخت است. الان تیم‌های خوبی در رقابت‌های لیگ برتر سرمایه‌گذاری کردند. بازی‌های پیش‌روی استقلال هم بسیار سخت است و مشکلات فنی تیم هم باعث می‌شود چالش‌های جدیدی پیش‌روی آبی‌پوشان باشد.