سجادی: تیم ملی رشید و شجاعانه عمل کرد
سجادی: تیم ملی رشید و شجاعانه عمل کرد
وزیر ورزش و جوانان گفت: موضوع بازنشستگی محمدرضا داورزنی در حال بررسی است و اگر بازنشسته نشود تا پایان دوره‌اش در فدراسیون والیبال می‌ماند.

به گزارش حاشیه ورزش ، حمید سجادی عصر جمعه و در حاشیه مراسم سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور و در جمع خبرنگاران گفت: یکی از بهترین اهداف و فلسفه‌هایی که دست‌اندرکاران این برنامه و همکاران خوب من در وزارت ورزش مدنظر دارند، این است که سه قسمت کشف، شناسایی و پرورش استعدادها دستور کار آن‌هاست و بازوان اجرایی ما ۱۴ هزار هیات ورزشی در سراسر کشور هستند. ادارات کل ما با این اهداف هم‌سو و هیات‌ها و ادارات کل باید با هم کار کنند و فدراسیون‌های ما هم مأموریت دارند که ناظر بر رقابت‌ها باشند.

او افزود: دو دوره این رقابت‌ها برگزار شد و در سال‌های قبل هم المپیادهای ایرانیان در سنین مختلف به انجام رسید. در این دوره نوع برنامه‌ریزی به این شکل است که المپیاد استعدادهای برتر در رده سنی ۱۲ سال به بالاست.

سجادی خاطرنشان کرد: ۲۸ رشته برای پسران و ۱۹ رشته هم برای دختران برنامه‌ریزی شده و امیدواریم برای دوره بعدی تعداد رشته‌ها برای پسران و دختران یکسان باشد و رشته‌های بیش‌تری را درگیر و طوری برنامه‌ریزی کنیم که برای یک دهه در ورزش کشور مفید باشند. فکر می‌کنم پولادگر و همکاران‌شان و همین‌طور اداره کل استعدادیابی وزارت ورزش بتوانند با همکاری کارشناسانه هیات‌ها و نظارت فدراسیون‌های ورزشی استعدادها را کشف و جذب کنند تا آن‌ها را از دست ندهیم.

سجادی ادامه داد: شناسایی ورزشکار یک پروژه است و بعد از آن هم جذب و پرورش او یک پروژه دیگر. ما می‌توانیم با هدایت و برنامه‌ریزی درست کاری کنیم که ورزشکاران هم در زندگی شخصی‌ موفق باشند و هم در ورزش. قطعاً آن‌ها نیاز به حمایت دارند، هدف اصلی این است که ما بتوانیم با شناسایی به موقع استعدادها زمان عمر قهرمانی‌ آن‌ها را طولانی کنیم. در دنیا استعدادها را زیر ۱۰ سال شناسایی می‌کنند؛ ما الان تا ۱۲ سال آمده‌ایم و امیدواریم که در سال‌های آینده به زیر ۱۲ سال نیز برسیم.

وزیر ورزش و جوانان در واکنش به فوت مهسا امینی و همین‌طور اظهارنظر برخی از چهره‌های ورزشی در داخل و خارج از کشور پس از حوادث اخیر، خاطرنشان کرد: من هم به‌عنوان یک ایرانی به خانواده مهسا امینی تسلیت می‌گویم، ورزش و ورزشکاران ما همیشه در کنار پرچم‌ کشورشان قهرمانان ملی هستند. فکر می‌کنم یک مقدار اطلاع‌رسانی نادرست صورت گرفته و اگر این افراد که این گونه موضع گرفتند از اطلاعات درست برخوردار بودند و شفاف می‌دانستند که چه اتفاقی افتاده است، دچار یکسری اطلاعات غلط نمی‌شدند. همواره پرچم کشورمان برای آن‌ها عزیز و مهم است و برای ما قهرمان ملی بوده و هستند. به طور قطع این آگاهی ادامه خواهد داشت تا اصل مطلب به سمع و نظر آن‌ها برسد. قهرمانان ملی ما در سایه پرچم کشورمان همیشه قهرمان بوده و هستند و به وجود آن‌ها افتخار می‌کنیم. ان‌شاءالله جامعه ورزش هم در خدمت عرصه‌های ملی و مدال‌آوری خواهد بود.

وزیر ورزش تاکید کرد: آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال کشورمان دارم که در این شرایط خاص خیلی رشید و شجاعانه عمل کرد و بازی باکیفیتی برابر اروگوئه داشت. ملی‌پوشان با همان انسجام و اندکی تغییر بازی خوبی برابر سنگال انجام دادند و همه کارشناسان از کیفیت بازی‌ها راضی هستند، امیدوارم که در فرصت اندک تا جام جهانی تیم ملی فوتبال سالم، تندرست و سرحال باشد. لژیونرهای ما الان به لیگ‌های خارجی برگشتند و امیدوارم دور از آسیب به تیم ملی برگردند و مجدداً در هفته سوم آبان ماه در اردوی تیم حاضر شوند. امیدوارم از این شرایطی که الان پیش آمده با درایت و معرفت لازمی که در ورزش وجود دارد، به سلامت عبور کنیم. جامعه ورزش نشان داده که دنبال حق و حقیقت است و در کنار مردم و پرچم مقدس جمهوری اسلامی قرار دارند. فصل‌الخطاب مطالب را هم رییس‌جمهور اشاره کرد و همه استفاده کردیم. الحمدالله جامعه ورزش استقبال کردند و مجدداً تجدید میثاقی داشتند. امروز هم شاهد عزت و احترام پرچم مقدس کشورمان هستیم و خوشحالیم انرژی مثبتی که امروز در سالن بود، مجدداً در جامعه ورزش به وجود آمده است.

سجادی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که «نتایج تیم‌های ملی کشتی در مسابقات جهانی نگران‌کننده است؟»، خاطرنشان کرد: ورزش فراز و فرود دارد و همیشه روی نوار پیروزی نیست، از نتایج کشتی آزاد همه راضی بودند. آزادکاران خیلی خوش درخشیدند و به آن‌ها خداقوت ‌می‌گویم. در کشتی فرنگی هم همان تعداد مدالی که به دست آمد جای خسته نباشید دارد. شاهد هستم که فدراسیون از هیچ تلاشی دریغ نکرد، البته حریفان هم دست بسته نبودند و قوی ظاهر شدند. ورزش هم یک روز موفقیت است و یک روز هم تلاش برای موفقیت دیگری است. در مجموع نتایج بد نبود و مردم راضی هستند. امروز هم بازدیدی که از سالن کشتی شهدای هفتم تیر داشتیم خیلی زحمت کشیده بودند و یک یادگاری ارزشمند برای ورزش و کشتی کشور است، پروژه‌ای که دیدیم فرااستانی و ملی است. بخشی از تاریخ ورزش کشور در سالن ورزش شهدای هفتم تیر رقم خورده، حتی قبل از انقلاب هم یک اتفاق تاریخی در این سالن افتاده و آن هم این بود که جهان پهلوان تختی را به سالن راه ندادند.

وزیر ورزش گفت: این سالن یادگار خوبی است و اتفاقات خوبی افتاده، من بازدیدی از این سالن داشتم و باید بگویم با طراحی مجدد و هزینه‌ای که شده، پایگاهی برای آوردگاه‌های بین‌المللی است. من از خوابگاه‌های این سالن که بازدید کردم ظرفیت ۵۰۰ تخت دارد و می‌توانیم ۵۰۰ نفر را اسکان دهیم، سه تشک کشتی به راحتی تعبیه خواهد شد و ظرفیت تماشاگران را به بالای سه هزار نفر رسانده‌اند و از نظر نور و تکنولوژی، سالن بدنسازی و سالن تمرین پیشرفت خوبی صورت گرفته است. من به نوبه خودم از زحمات دبیر، رئیس فدراسیون کشتی تشکر می‌کنم که این مجموعه را با استانداردهای بین‌المللی به‌روز می‌کند.

سجادی در پایان در پاسخ به این پرسش که وضعیت فدراسیون والیبال پس از جدایی داورزنی به دلیل بازنشستگی چگونه خواهد بود؟ اظهار کرد: چه کسی اعلام کرده که داورزنی رفتنی خواهد بود؟ در حال رسیدگی به این موضوع هستیم. وی از یک منظر می‌تواند بازنشسته شود و از منظر دیگر می‌تواند بازنشسته نشود. این موضوع در حال بررسی است و اگر بازنشسته نشود تا پایان دوره‌اش در فدراسیون والیبال می‌ماند.

  • منبع خبر : ایسنا