سردار آماده پرو پیراهن قرمز در بوندسلیگا
سردار آماده پرو پیراهن قرمز در بوندسلیگا
به نظر می رسد طی ساعات آینده تیم های زنیت سن پترزبورگ و بایر لورکوزن بر سر انتقال سردار آزمون به آلمان به توافق خواهند رسید.

به گزارش حاشیه ورزش، اخبار پیرامون جدایی سردار آزمون بسیار جدی تر از هر زمان دیگری است و مسی ایرانی پس از سالها حضور در فوتبال روسیه، بالاخره این کشور را به مقصد آلمان ترک خواهد کرد تا مهاجم ملی پوش تیم ملی از فصل آینده لباس بایرلورکوزن را بر تن کند و زوج مخوفی را با پاتریک شیک در خط حمله این تیم تشکیل دهد.

وب سایت توتومرکاتو وب در خبری با اشاره با اینکه آزمون از چنگ رم و مورینیو پریده است، نوشت: مذاکرات بین بایرلورکوزن و زنیت سن پترزبورگ برای پیوستن سردار آزمون به آلمانی ها ادامه دارد. طبق آنچه توسط تیم تحریریه توتو مرکاتو وب جمع آوری شده است، آخرین پیشنهاد دریافت شده توسط روس ها 18 میلیون یورو است و بنابراین در حال حاضر حدود دو میلیون در مقایسه با درخواست 20 میلیونی روسی ها فاصله دارد.

این وب سایت در پایان به احتمال بالای توافق دو طرف پرداخت و نوشت: احساس این است که زنیت بر روی مواضع خود برای دریافت این مبلغ ادامه خواهد داد چرا که آنها باید 20 درصد از مبلغ فروش سردار را به روبین کازان پرداخت کنند. به همین دلیل بایر لورکوزن باید پیشنهاد خود را برای رسیدن به توافق نهایی نزدیک کند.

توتومرکاتو نوشته است با توجه به اینکه از قرارداد آزمون با زنیت تنها یک سال دیگر باقی مانده است، طرف روسی می تواند در مذاکراتش کمی نرمش نشان داده و با آلمانی ها به توافق برسد بخصوص اینکه خود آزمون نیز برای انتقال به لورکوزن ابراز آمادگی کرده و به نظر می رسد دو طرف به زودی به توافق می رسند.

آزمون که به یکی از اهداف نقل و انتقالاتی رم تبدیل شده بود و مورینیو علاقه زیادی داشت تا با این مهاجم ایرانی قرارداد امضا کند، موفق به کسب رضایت زنیت نشد. رمی ها که برای پرداخت مبلغ مورد نظر زنیت دچار مشکل بودند، قصد داشتند یک بازیکن را به همراه پول نقد به زنیت پیشنهاد دهند.

وب سایت ilromanista گزارش داد که رم قصد داشت یکی از میان رابین اولسن، استیون انزونزی و یا پدرو را به زنیت واگذار کند و در ازای مبلغی سردار آزمون را به خدمت بگیرد که این پیشنهاد با جواب منفی طرف روسی مواجه شد و آنها تنها درخواست وجه نقد دارند.

مهدی پاشازاده، علی موسوی و داریوش یزدانی 3 استقلالی سابق هستند که پیش از این لباس بایرلورکوزن را بر تن کرده اند. حالا سردار آزمون فاصله زیادی تا پیوستن به این جمع ندارد. او می تواند پس از سالها از فوتبال روسیه جدا شده و در بوندس لیگا بازی کند. پاتریک شیک مطرح ترین بازیکن حال حاضر بایر است. باید دید که جراردو سیوانه کاسترو سرمربی لورکوزن چه فکری برای خط حمله اش در سر دارد. آیا او از آزمون و شیک به صورت همزمان استفاده می کند یا یکی از این دو باید نیمکت نشین شود؟

به نظر می رسد کار انتقال سردار آزمون به لورکوزن تمام شده باشد و مهاجم ایرانی پس از سالها حضور در روسیه راهی لیگ جدیدی خواهد شد. روز گذشته نیز سایت چمپیونات روسیه تأیید کرده بود که بنا بر اطلاعاتی که از منابع خود به دست آورده است، زنیت و لورکوزن در آستانه توافق هستند و سردار به زودی راهی آلمان خواهد شد. با نهایی شدن این انتقال، آزمون می تواند در کنار پاتریک شیک ستاره یورو 2020، زوج خط حمله خطرناکی را در بوندس لیگا تشکیل دهد.

  • منبع خبر : ورزش سه