سطح مهارتی دختران والیبالیست ایران پراکنده است
سطح مهارتی دختران والیبالیست ایران پراکنده است
سرمربی تیم ملی والیبال جوانان دختر در مورد آخرین وضعیت آمادگی ملی‌پوشان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش حاشیه ورزش ، تیم ملی والیبال دختران جوان ایران تیر ماه ۱۴۰۱ مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو دارد و با استرالیا و قزاقستان هم گروه است. این مسابقات در چهار گروه برگزار خواهد شد که از هر گروه دو تیم به مرحله دوم مسابقات صعود می‌کنند.

تیم ملی ایران تاکنون سه مرحله اردو برگزار کرده است و اردوی چهارم خود را از ۲۴ اردیبهشت ماه با حضور ۱۵ بازیکن برگزار می‌کند.

پدیده بلوری‌زاده در مورد وضعیت آمادگی تیم ملی به ایسنا گفت: اردوهایمان را از اسفند ماه شروع کردیم، بعد از دو مرحله اردوی آمادگی به تورنمنت کورناکیا اعزام شدیم و بازی کردیم. در ادامه و بعد از آنکه FIVB رده سنی مسابقات را به زیر ۲۰ سال تغییر داد، چند بازیکن زیر ۲۰ ساله را هم به اردوی سوم دعوت کردیم که از بین آنها دو نفر در تیم باقی ماندند و یک نفر به دلیل مصدویت قدیمی از تیم خارج شد. در کنار اردوی چهارم که به زودی آغاز می‌شود با تیم ملی نوجوانان هم بازی دوستانه انجام می‌دهیم تا هم آنها به آمادگی برسند و هم بازیکنان ما در جریان مسابقه قرار بگیرند.

او در مورد شرایط آمادگی بازیکنان گفت: کار را از پایه شروع کردیم و تلاشمان این بود که والیبالی نزدیک به سطح مدرن را انجام بدهند. به همین دلیل همه چیز را از پایه شروع کردیم اما خوشبختانه بازیکنان بسیار مستعد هستند و در سه اردو تغییرات خیلی خوبی داشتند. از نظر جسمانی و تکینیکی خیلی بهتر شده‌اند و تاکتیک‌پذیری خیلی خوبی دارند. همین خیلی کمک می‌کند که در فرصت باقی مانده تغییرات لازم را انجام بدهیم اما در والیبال ایران پراکندگی آموزش وجود دارد که در نتیجه زمان زیادی از تمرینات تیم ملی صرف انسجام سطح مهارتی بازیکنان می‌شود. در آسیا بازیکنان همه مثل هم بازی می‌کنند اما ما خیلی پراکنده هستیم و تلاش می‌کنیم به هم شبیه شویم.

بلوری زاده در مورد ارزیابی رقبای ایران در قهرمانی آسیا بیان کرد: از آنجایی که دور قبل مسابقات برگزار نشده است، اطلاعات زیادی از تیم‌ها نداریم. فیلم هایی از این دو تیم پیدا کرده‌ایم و سطح بازی‌شان را بررسی می‌کنیم. تیم های قزاقستان و استرالیا به نسبت سایر تیم‌هایی آسیایی سرعت کمتری دارند اما قد بلند هستند و توپ های بلند را خیلی خوب می‌زنند. تلاش می‌کنیم این تیم‌ها را به خوبی بررسی کنیم چون بالا آمدن از گروه اولین قدم است.

سرمربی تیم ملی در مورد احتمال برگزاری مسابقه تدارکاتی خارجی پیش از اعزام به مسابقات گفت: با خانم محمدیان صحبت کردم و او هم موضوع را با آقای داورزنی مطرح کرده است. موافقت شده اگر امکانش فراهم شود یک بازی تدارکاتی داشته باشیم اما باید ببینیم به چه شکلی انجام می‌شود.