سفر دو رئیس هیات به قونیه برای رشته‌ای که ۱۴ حذف شده داشت!
سفر دو رئیس هیات به قونیه برای رشته‌ای که ۱۴ حذف شده داشت!
در شرایطی که انتقادات زیادی درباره تعداد بالای نفرات اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی در ترکیه مطرح شده است، دو رییس هیات جودو نیز راهی این کشور شده‌اند.

به گزارش حاشیه ورزش پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی در شهر قونیه ترکیه در حال برگزاری است و ۱۴ جودوکار از ایران (۷ مرد و ۷ زن) نیز عازم این مسابقات شدند که البته هر ۱۴ ملی‌پوش اعزامی با عملکردی ضعیف و شکست مقابل رقبایشان، از دور مسابقات کنار رفتند.

اما در شرایطی که اعزام غیر ضروری افراد مختلف به این مسابقات انتقادات و حواشی زیادی را به وجود آورده است، دو رییس هیات استانی جودو نیز عازم این مسابقات شده اند.

هادی کردی رییس هیات جودوی لرستان و مجتبی بیگلی رییس هیات جودوی زنجان نیز در شرایطی که فدراسیون جودو نام آن‌ها را در بین نفرات اعزامی به این مسابقات اعلام نکرده، عازم قونیه ترکیه شده‌اند.

اینکه این دو فرد با هزینه فدراسیون یا هزینه شخصی عازم این مسابقات شده‌اند، مشخص نیست اما سوال اصلی اینجاست که چرا مسئولان فدراسیون جودو نام این دو فرد را برای اعزام به این رقابت‌ها اعلام نکرده‌اند و یا اینکه دلیل و ملاک آن‌ها برای اعزام روسای هیات‌های لرستان و زنجان به این مسابقات چه بوده است. همچنین اگر این افراد از طریق فدراسیون اعزام شده اند، آیا مجوز از شورای برون مرزی برای این سفر داشته‌اند یا خیر؟

پیگیری خبرنگار حاشیه ورزش از دبیر فدراسیون جودو برای توضیح درباره دلایل حضور ۲ رییس هیات جودو در ترکیه نیز بی‌نتیجه ماند.