مدعی وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران معتقد است نباید با انتظارات غیرمنطقی از کشتی‌گیران، مسئولیت آنها را در المپیک سنگین‌تر کرد.

به گزارش حاشیه ورزش ، مصطفی حسین خانی مدعی وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد باید اواسط ماه جاری راهی تورنمنت لهستان شود تا شاید بتواند با عملکردش در این میدان بین المللی یکی از مسافران المپیک باشد. وی که تجربه کافی و عناوین متعددی در عرصه ملی دارد به خوبی می‌داند این تورنمنت از اهمیت بالایی برای اعزام او به المپیک دارد و در واقع مسیر المپیکی شدن او از لهستان خواهد گذشت.

در همین راستا مصطفی حسین خانی در گفتگو با حاشیه ورزش در خصوص آخرین وضعیت آمادگی خود اظهار داشت: بلافاصله بعد از بازگشت از رقابتهای قهرمانی آسیا تمریناتم را استارت زدم و به خوبی می دانم لحظه به لحظه روزهای باقیمانده تا المپیک بسیار ارزشمند و مهم است. هر چند من در قهرمانی آسیا می‌توانستم به مدال طلا برسم اما به دلیل برخی اتفاقات و البته اشتباه در فینال به مدال نقره رسیدم.

وی افزود: به هر حال بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، اردوها به صورت منظم برگزار شد و ما تمرینات خوبی انجام دادیم و باید بزودی عازم لهستان شویم.آزادکاران اردونشین تاکنون بیش از ۱۰ مرحله اردو را پشت سر گذاشتند و تمرینات خوبی سپری کردند که به همین دلیل معتقدم از نظر سطح آمادگی چندان از کشورهای مدعی عقب نیستیم.

دارنده مدال برنز رقابتهای جهانی در خصوص فشار فراوان روی کشتی گیران اعزامی به المپیک گفت: همواره رسم بوده کشتی گیران ملی پوش باید جور ناکامی برخی از رشته‌های المپیکی را در جدول مدالی بکشند و در واقع ناجی کاروان ورزشی ایران در المپیک باشند. مطمئناً این موضوع فشار فراوانی را روی کشتی گیران وارد می‌کند و عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. شرایط المپیک ویژه است و هیچکس نمی‌تواند پیش‌بینی کند.

حسین خانی در پایان افزود: همه چیز به این بستگی دارد که کشتی‌گیران از لحاظ جسمی و روانی در اوج آمادگی باشند. بار سنگین مدال آوری را نباید روی دوش کشتی انداخت و باید به اندازه سرمایه‌گذاری صورت گرفته انتظار مدال از کشتی داشت.

به گزارش حاشیه ورزش رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان طی روزهای ۱۸ تا ۱۹ خردادماه در شهر ورشو برگزار می‌شود. بر این اساس یونس امامی و مصطفی حسین خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان، علی شعبانی و علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع و امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در لیست مسافران لهستان قرار گرفتند تا از آخرین فیلتر انتخابی کادر فنی گذر کنند.