شانس مدال کشتی المپیک، سرگردان در جستجوی یک شغل!
شانس مدال کشتی المپیک، سرگردان در جستجوی یک شغل!

وزارتخانه های ورزش و نفت، علی رغم دستور رییس جمهور پس از ۲ سال به بهانه های مختلف حاضر به موافقت با اشتغال چهره شاخص المپیکی کشتی فرنگی ایران نشده‌اند. حمید گرایی پدر محمدعلی و محمدرضا گرایی دو فرنگی کار شیرازی تیم ملی که در المپیک توکیو به میدان خواهند رفت، در گفتگو با حاشیه ورزش، ضمن […]

وزارتخانه های ورزش و نفت، علی رغم دستور رییس جمهور پس از ۲ سال به بهانه های مختلف حاضر به موافقت با اشتغال چهره شاخص المپیکی کشتی فرنگی ایران نشده‌اند.

حمید گرایی پدر محمدعلی و محمدرضا گرایی دو فرنگی کار شیرازی تیم ملی که در المپیک توکیو به میدان خواهند رفت، در گفتگو با حاشیه ورزش، ضمن انتقاد از استاندار فارس برای بی توجهی به دو فرزند المپیکی خود، اظهار کرد: دو فرزند من ۴ سال است در کشتی به مدال های مختلف جهانی و آسیایی رسیده اند اما متاسفانه مسئولان استان فارس هیچگونه توجهی به محمدعلی و محمدرضا گرایی که قرار است یک ماه دیگر برای ایران در المپیک توکیو کشتی بگیرند، نکرده‌اند. فرزندان من دیگر چه کاری باید انجام می دادند که ندادند؟ نمی دانم چرا مسئولان استانی هیچ توجهی به آن ها نمی کنند؟

وی با بیان اینکه مسئولان استان فارس طی سال های گذشته توجهی به دو فرزند کشتی گیر او نداشته اند، گفت: آقای کیخا ژیمناست کار خوب استان فارس دوست فرزندان من است و او را مثل فرزندانم دوست دارم اما او پس از مسابقات قطر که به مدال رسید بامداد شنبه به شیراز بازگشت و استاندار فارس بلافاصله در روز یک‌شنبه با او دیدار و از وی تقدیر کرد و شورای شهر نیز از تلاش‌های او تقدیر به عمل آورد. من نمی گویم چرا از او تقدیر کردند، حرف من این است چرا مسئولان استانی بین ورزشکاران استان فرق می گذارند و چرا فرزندان من وقتی مدال جهانی و آسیایی و سهمیه المپیک گرفتند، اصلا دیده نشدند و استانداری و شورا حتی یک خسته نباشید خشک و خالی هم به آن ها نگفتند!

پدر دو فرنگی کار شاخص ایران در المپیک توکیو، افزود: محمدعلی در بازی های آسیایی طلا گرفت، استاندار به جای ۱۵ سکه مبلغ ۳۷ میلیون و پانصد هزار تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان به ازای هر سکه) به او پاداش داد و از شورا و شهرداری و اداره کل ورزش هم هیچ خبری نشد. الان هم هر دو ماه‌هاست در مسابقات مختلف و اردوهای تیم ملی حضور داشته اند و قرار است در المپیک به میدان بروند اما فقط به هر کدام ۲۵ میلیون تومان پاداش دادند، در حالی که در دوره گذشته به برخی ها که می خواستند در المپیک به میدان بروند ماشین به همراه جوایز نقدی دادند. متاسفانه برخی ها در استان دوست ندارند فرزندان من در المپیک برای کشور و استان فارس مدال بگیرند.

وی در ادامه گفت‌وگو با حاشیه ورزش، با بیان اینکه علی رغم تاکید رییس جمهور، محمدعلی گرایی هنوز پس از ۴سال موفق به پیدا کردن شغل نشده است، گفت: او متاهل است اما نه شغل دارد و نه زمین و خانه ای که از آینده خود تا حدی مطمئن باشد. به جای اینکه حداقل در آستانه المپیک به آن ها توجه کنند، اداره کل ورزش و جوانان فارس یک ماه پیش به علی نامه زدند و اعلام کردند از آنجا که رشته تحصیلی شما نفت است، استخدام شما در وزارت ورزش قانونی نیست! آیا نزدیک المپیک وقت نامه زدن است؟ روحیه که نمی دهند هیچ، انگیزه شان را هم از بین می برند.

وی با بیان اینکه با وجود همه گرفتاری های مالی همیشه حامی فرزندانش بوده تا به این موقعیت برسند، گفت: رییس جمهور در دیدار سال ۹۸ با ورزشکاران تاکید کرد مشکل اشتغال مدال آوران حل شود. وزیر ورزش هشت روز پس از آن دیدار در نامه ای به آقای واعظی رییس دفتر رییس جمهور درخواست کرد با توجه به دیدار ورزشکاران با رییس جمهور و قانون استخدام قهرمانان ورزشی، موضوع استخدام محمدعلی گرایی در وزارت نفت عملی شود.آقای واعظی نیز ۱۲ روز بعد در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۸ در نامه ای به وزیر نفت خواستار اشتغال فرزندم شد اما در نهایت وزارت نفت هیچ اقدامی انجام نداد و اعلام کرد امکان استخدام وی مهیا نیست! پس از آن قرار شد او در وزارت ورزش استخدام شود تا اینکه یک ماه پیش نیز اداره کل ورزش و جوانان در نامه ای اعلام کرد امکان استخدام وی فراهم نیست.

پدر محمدعلی و محمدرضا گرایی، در پایان گفت: خودم با اندک حقوق بازنشستگی زندگی ام را می چرخانم، اشتغال محمدرضا چندی پیش حل شد اما محمدعلی با دو برنز جهان و طلای بازی های آسیایی متاهل است و هیچ شغلی هم ندارد. هر دو از امیدهای کشتی ایران در المپیک هستند اما هیچکدام از مسئولان استانی توجهی به آن ها نکردند و اینها دغدغه آینده شان را دارند.