شانس پرسپولیس برای قهرمانی بیشتر از سپاهان است
شانس پرسپولیس برای قهرمانی بیشتر از سپاهان است
کارشناس فوتبال گفت: معتقدم در پایان رقابت گرمی که بین سپاهان و پرسپولیس در جدول لیگ برتر فوتبال شکل گرفته است، پرسپولیس شانس بیشتری برای قهرمانی دارد.

احمد تقوی مربی و کارشناس فوتبال ایران در گفتگو با حاشیه ورزش با اشاره به رقابت‌های لیگ برتر فوتبال گفت: خوشبختانه در این فصل شاهد رقابتی جذاب بین پرسپولیس و سپاهان در بالای جدول هستیم و شاید تکلیف قهرمانی تا هفته پایانی هم مشخص نشود اما به نظر من شانس پرسپولیس برای قهرمانی بیشتر از سپاهان است و احتمال اینکه این تیم در پایان فصل یک بار دیگر جام قهرمانی را بالای سر ببرد زیاد است.

وی اضافه کرد: پرسپولیس یک تیم کامل است و در همه خطوط به اندازه کافی بازیکنان هم سطح و با کیفیت دارد که این باعث می‌شود یحیی گل محمدی سرمربی این تیم با دست باز برای دیدارهایش برنامه ریزی کند. اوج قدرت این تیم در خط میانی اش است و آنها بهترین هافبک‌های ایران را دارند؛ آن هم به تعداد مکفی.

کارشناس فوتبال تاکید کرد: البته سپاهان تا آخرین لحظه کوتاه نخواهد آمد و قطعاً این رقابت داغ به روزها و شاید هم به روز پایانی لیگ بکشد. دیگر مثل فصل‌های قبل شاهد قهرمانی زودهنگام یک تیم نخواهیم بود.

تقوی با اشاره به جابجایی عجیب برخی از مربیان در فوتبال ایران گفت: عجیب و جالب است که چطور بعضی از مربیان هستند که بدون هیچ محدودیتی در یک فصل چند تیم تغییر می‌دهند و هیچ قانونی برای جلوگیری از این کار وجود ندارد و هیچ نظارتی هم نمی‌شود. در همین فصل هستند برخی از مربیان که در لیگ دو، یک و حتی برتر روی نیمکت چند تیم نشسته‌اند.

وی افزود: آقایان یک روز سرمربی یک تیم هستند، یک روز دستیار تیم دیگر، روز سوم مدیر فنی یک تیم می‌شوند و یک روز هم در نقش مشاور فنی به میدان می آیند. اینها همیشه سر سفره فوتبال حاضرند و فقط در نقش‌های مختلف از این نیمکت به آن نیمکت منتقل می‌شوند.

مربی فوتبال در ادامه تاکید کرد: از فدراسیون جدید انتظار می‌رود با وضع قوانینی مقابل این جریان قرار گیرد و اجازه ندهد فوتبال در تسخیر یکسری از مربیان خاص باشد. این مربیان هیچ کارنامه‌ای هم ندارند، اما به راحتی از این تیم به آن تیم می‌روند و رد پای آنها در همه فوتبال ایران وجود دارد.

تقوی در خصوص حضور تیم ملی در دور برگشت از مرحله گروهی انتخابی جام جهانی گفت: متاسفانه «مارک ویلموتس» سرمربی قبلی تیم ملی و دوستانش که باعث حضور او در تیم ملی شدند و می‌شود آنها را مسببین ایجاد بستر ورشکستگی در فوتبال دانست، کاری کردند کارستان و ثمره کار آنها این شده که امروز برای صعود از مرحله گروهی با چالش جدی مواجه شده‌ایم.

وی تاکید کرد: با اینکه کار سختی برای صعود داریم، اما امیدوارم ملی پوشان ما از عهده این کار دشوار بر آمده و بتوانند در نهایت مسافر جام جهانی شوند. این خیلی بد است که جام جهانی در آسیا و در کشور همسایه ما برگزار شود و ما فقط تماشاگر آن باشیم.

شانس پرسپولیس برای قهرمانی بیشتر از سپاهان است