شاهین‌طبع: برنامه تیم‌ ملی برای المپیک مشخص نیست
شاهین‌طبع: برنامه تیم‌ ملی برای المپیک مشخص نیست
سرمربی تیم‌ ملی بسکتبال ایران از مشخص نبودن برنامه آماده سازی تیم‌ ملی برای المپیک خبر داد.

به گزارش حاشیه ورزش ، مهران شاهین‌طبع درباره شرایط اردوی تیم‌ ملی بسکتبال ایران توضیح داد: متاسفانه در ابتدای اردو برخی بازیکنان نتوانستند سر موقع به تمرین‌ها اضافه شوند که دلیل برخی از دیر آمدن‌ها حضور آن‌ها در خارج از کشور و روند واکسینه شدن‌ها بود. از شنبه با ترکیب کامل تمرین می‌کنیم‌ و حدادی هم مشغول درمان است. خوشبختانه شرایطش بهتر از قبل است.

او در مورد وضعیت ملی‌ پوشان برای حضور در پنجره سوم امتخابی کاپ آسیا نیز گفت: ما حدودا ۱۷ یا ۱۸ خرداد به اردن می‌رویم تا با عربستان و قطر بازی کنیم. البته فعلا فدراسیون هنوز تصمیم نگرفته است که از اردن به ایران بازگردیم یا مستقیم عازم ژاپن شویم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران درباره برنامه‌ریزی‌ها برای آماده سازی ملی‌پوشان ‌نیز گفت: حدودا ۲ تا ۷ تیر مسابقات انتخابی المپیک برا چهار سهمیه باقی مانده است و تیم‌هایی که با آن‌ها در ارتباط هستیم وضعیت شان مشخص نیست، اما قول داده‌اند بعد از مشخص شدن وضعیتشان بازی دوستانه برگزار کنیم. از چند تیم اروپایی خوب‌ هم دعوت کرده‌ایم که با هم بازی تدارکاتی برگزار کنیم. امیدوارم در فاصله باقی مانده همه چیز مشخص شود.

او تاکید کرد: متاسفانه بخاطر شرایط کرونا فعلا برنامه‌ریزی خوبی نداده‌ایم‌و وضعیت سختی داریم. فعلا برنامه‌های ما فیکس نیستند و با این‌ حال در تلاش هستیم تا با بهترین شرایط عازم ‌مسابقات شویم.

او در مورد دعوت از پویان جلال‌پور و عملکرد این بازیکن جدید دورگه نیز گفت: از نظر من بازیکن‌ خوبی است و در واقع ما یک پکیج از بازیکنان مختلف داریم که در هر دوره نفراتی دعوت می‌شوند. او هم باید با بسکتبال ما آشنا شود و شرایطش بهتر از الان خواهد شود. البته حضور در اردو نشانه انتخاب شدن نیست و بستگی به روند اردو و تمرینات دارد.

شاهین‌طبع در مورد اینکه چند بازیکن نام آشنا مثل مشایخی که قبلا بودند و الان دعوت‌ نشده‌اند نیز گفت: بازی‌های لیگ اصلی‌ترین معیار برای دعوت بازیکنان هستند ما باید یک شاخصه‌هایی را برای بالا رفتن انگیزه بازیکنان در نظر بگیریم.

او در واکنش به این پرسش که آیا مراحل بالاتر لیگ بیشتر مد نظر کاپرفنی بوده‌اند؟ توضیح داد: مسلما بازی‌هایی که کیفیت شان بالاتر بوده،ث مهم‌تر هستند و در دعوت بازیکنان تاثیر بیشتری داشته‌اند. بازیکنانی که تیم خود را بالا آوردند مورد توجه بوده‌اند، البته احتمال دعوت نفرات جدید هم وجود دارد.