شخصیت دیگری از زنان در هندوستان خواهید دید
شخصیت دیگری از زنان در هندوستان خواهید دید
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: ای کاش ۹۰ دقیقه بازی ایران با هند، چین و چین تایپه را ببینید که فوتبال دختران برای پرچم ایران، کشور و فدراسیون چه کار می‌کنند.

به گزارش حاشیه ورزش ، مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در مراسم بدرقه تیم ملی به جام ملت‌ها گفت: این یک رویا برای من بود وقتی همیشه می‌دیدم از فوتبال مردان حمایت می‌شود و به خوبی بدرقه می‌شود، همیشه ته دلم می‌گفتم ای کاش ورزش زنان هم این حمایت را داشته باشد. امروز این اتفاق، باعث خرسندی دختران تیم ما بود.

او در مورد امکاناتی که فدراسیون برای تیم ملی در نظر گرفته بیان کرد: مهمترین چیزی که تیم ما الان دارند، امید است و این امید را فدراسیون فوتبال عزیزی خادم و موسوی در وجودشان نهادینه کرده است. من همیشه دغدغه برابری داشتم و برای رفع تبعیض جنسیتی تلاش کردم. در این هشت ماه که با فدراسیون آقای عزیزی همکاری کرده‌ام تا الان این شرایط را ندیده‌ام. ما قبلا به اردو می‌آمدیم و اولویت استفاده از زمین‌های ۱، ۲ و حتی چمن مصنوعی با مردان بود و حتی در تیم جوانان دو روز مجبور شدیم در خوابگاه بمانیم چون زمین نداشتیم. روز اول که آمدم حرف از قرارداد نزدم و فقط دو چیز خواستم. اول اینکه تیم ملی در خوابگاه نباشد و مثل مردان در هتل اسکان داده شود و دوم اینکه مثل لباس مردان به زنان هم لباس بدهند. خوشحالم که وعده نبود.

او افزود: در دو ماه اخیر از ۳۰۰۰ دختر از سراسر ایران استعدایابی شده و این شگفت‌انگیز است و امید را در دل دختران ورزشکار زنده می‌کند.

ایراندوست با بیان اینکه فدراسیون های دیگر باید از فدراسیون فوتبال الگو برداری کنند، ادامه داد: ورزش زنان فقط به فوتبال اختصاص پیدا نمی‌کند. باور کنید اگر حمایت و برابری باشد، دخترانتان در میادین بین‌المللی، آسیایی، المپیک افتخار آفرینی می‌کنند.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: این قول را از طرف تمام بازیکنانم می‌دهم که شخصیت دیگری را در زمین فوتبال می‌بینید. ای کاش که ۹۰ دقیقه بازی ایران با هند، چین و چین تایپه را ببینید که فوتبال دخترانتان برای پرچم، کشور و فدراسیون چه کار می‌کنند.