شرحی بر زیباترین گل نیمه نهایی لیگ قهرمانان
شرحی بر زیباترین گل نیمه نهایی لیگ قهرمانان
ادین ژکو، ستاره کهنه کار اینتر، با یک گل بسیار زیبا، زمینه ساز پیروزی مهم تیمش مقابل میلان شد.

به گزارش حاشیه ورزش

اینتر به یک شروع توفانی و تنها 11 دقیقه نیاز داشت تا برتری خود را به میلان دیکته کرده و با زدن 2 گل زودهنگام و بی پاسخ در دیدار رفت در مسیر صعود فینال چمپیونزلیگ قرار بگیرد. ادین ژکو در دقیقه 8 گل اول نراتزوری را به زیباترین شکل ممکن وارد دروازه مایک مانیان کرد؛ این اولین حمله اینتر بود که به گل اول این تیم انجامید و می توان گفت سرنوشت بازی رفت را رقم زد.

هاکان چالهان اوغلو در هشتمین دقیقه از بازی پشت ضربه کرنر به دست آمده از سمت چپ ایستاد و آن را با سانتری مواج به داخل محوطه جریمه حریف فرستاد؛ ارسال قوس دار چالهان اوغلو که ارتفاع بالایی نداشت بعد از عبور از تیر مقابل ادین ژکو قرار گرفت؛ تصمیم آنی مهاجم بوسنایی اینتر یک ضربه روی پای محکم بود؛ ضربه ای که زدن آن در چنین شرایطی خیلی سخت به نظر می رسید.

ژکو با یک زمان‌بندی دقیق درست در لحظه ای که باید به توپ ضربه می زد این کار را کرد تا با حرکتی که بیشتر به حرکات رزمی شبیه بود شلیکی غیرقابل مهار را روانه دروازه میلان کند؛ مانیان شانسی برای مهار این ضربه پرقدرت و سریع نداشت تا شاهد به ثمر رسیدن یک سوپر گل باشیم.

حرکت ژکو برای اینکه توپ را از آن ارتفاع شوت کند او را به یک کونگ فو کار شبیه کرده بود؛ درست در همین لحظه مانیان، دروازه‌بان میلان، هم شبیه یک مجسمه فقط در حال تماشای ورود توپ به سه کنج دروازه بود تا در شب سکونشینی زلاتان ابراهیموویچ یک گل شبیه گل هایی که او معمولا می زند را شاهد باشیم.

ادین ژکو در غیاب زلاتان که سابقه پوشیدن پیراهن اینتر را هم دارد دروازه میلان را به سبک او و به زیباترین شکل ممکن باز کرد تا ستاره سوئدی روسونری کنار رافائل لیائو، ستاره مصدوم تیم، با حرص و استرس بازی را تماشا کند. قدرت بدنی بالای ژکو که کالابریا را با وجود یارگیری سایه به سایه مغلوب خود کرد نیز به زیبایی های این گل می افزاید.

مهاجم کهنه کار اینتر در طول این فصل روند پرنوسانی داشته و درست قبل از دربی حساس اروپایی مقابل میلان طلسم سنگین گلزنی خود را باطل کرد. او پنجشنبه هفته گذشته بعد از 119 گل برای اینتر در آستانه دربی میلان گل زد. آخرین گل‌های او در چهارم ژانویه برابر ناپولی و سپس 18 ژانویه در فینال سوپرجام ایتالیا برابر میلان بودند تا اینکه طی کمتر از 10 روز 3 گل مهم زد. ژکو تعداد گل‌های فصل خود را به 14 رساند تا در آستانه رسیدن به 17 گلی قرار بگیرد که منجر به تمدید قراردادش خواهد شد.