شروع لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران از قلب کویر
شروع لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران از قلب کویر
عصر امروز (۲۳ اردیبهشت) موتور فوتبال ساحلی ایران با برگزاری پنج دیدار طی دو روز در شهرهای مختلف ایران از جمله مهریز و اردکان به صدا درمی‌آید.

حاشیه ورزش:

لیگ هفدهم با حضور ۱۰ تیم در ۱۸ هفته به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد که استان یزد با سه تیم «گلساپوش»، «چادرملو اردکان» و «وحدت مهریز» در این لیگ نماینده دارد.

در لیگ شانزدهم «گلساپوش یزد» که یکی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ساحلی ایران است، قهرمان و تیم‌های چادرملو اردکان و پارس جنوبی بوشهر جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

اما فصل هفدهم از ابتدا رنگ و بوی دیگری به خود گرفته، در این فصل از مسابقات، با سرمایه‌گذاری باشگاه‌های در این رشته از ماه‌ها قبل رقابت در لیگ برتر آغاز شد و تیم‌ها برای جذب بازیکن رقابت شدیدی باهم داشتند.

گلساپوش در اولین هفته از لیگ از ساعت ۱۹:۰۵ امشب در ورزشگاه غدیر بندرعابس میهمان تیم شهرداری این شهر خواهد بود.

گلساپوش همیشه مدعی

گلساپوش یزد با استفاده از بازیکنان سرباز ملی پوش همیشه یکی از مدعیان لیگ به حساب می‌آمد. البته این تیم یزدی، یکی از قطب‌های بازیکن سازی ایران محسوب می‌شود که در رده‌های پایه هم همیشه یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی است.

اما با اتمام سربازی اکثر ملی پوشان این تیم خالی از بازیکنان باتجربه ملی شد؛ «علی میرشکاری» و «رضا امیری‌زاده» دو ملی پوش بوشهری و هرمزگانی گلسا با اتمام سربازی به تیم فولاد هرمزگان پیوستند و دیگر سرباز این تیم یعنی «محمد مرادی» نیز با جدایی از جمع یزدی‌ها به تیم تازه لیگ برتری شده‌ی آداک نوشهر پیوست.

اما مهم‌ترین خروجی این تیم «محمدعلی مختاری» کاپیتان گلسا و ستاره‌ی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران بود؛ مختاری که ستاره بی‌چون و چرای تیم گلساپوش یزد لقب دارد؛ پس از چندین فصل حضور و کسب عناوین مختلف دیگر تمایلی به پوشیدن پیراهن این تیم نداشت و در فصل جدید با رقیب هم‌استانی گلساپوش یعنی «چادرملو اردکان «به توافق رسید.

با همه این تفاسیر گلساپوش همیشه یکی از جدی ترین مدعیان لیگ بوده و با جذب بازیکنان جوان و با استعداد تیم‌های پایه این باشگاه که می‌توانند جای بزرگان ملی پوش یزدی را بگیرند در لیگ هفدهم نیز حرف هایی برای گفتن خواهد داشت.

خیز بلند چادرملو برای قهرمانی

چادرملو اردکان سومین فصل حضور خود را در لیگ برتر فوتبال ساحلی تجربه می‌کند.

نماینده شهرستان اردکان امسال تجدید قوا کرده و با جذب بازیکنان تاثیر گذار تیم ملی مدعی اصلی قهرمانی این فصل لقب گرفته است.

این تیم شاکله فصل گذشته خود را حفظ کرده و تنها دو بازیکن از این تیم جدا شدند و با دو بمب نقل و انتقالاتی در کانون توجهات رسانه‌ها قرار گرفته است.

اولین خرید این تیم «محمدعلی مختاری» کاپیتان ملی پوش گلساپوش یزد است؛ مختاری که در جام جهانی از بهترین‌های تیم ملی بود، بعد از چندین سال حضور در گلسا این فصل ساز جدایی کوک کرد و به تیم چادرملو اردکان پیوست.

دیگر خرید این تیم اردکانی «سیدمهدی میرجلیلی» گلر محبوب تیم ملی فوتبال ساحلی ایران می‌باشد؛ میرجلیلی که فصل قبل را در فولاد هرمزگان گذرانده بود با توافق با تیم اردکانی به این تیم پیوست.

چادرملو اردکان از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه فردا (دوشنبه ۲۴ اردیبهشت) در ورزشگاه آزادی اردکان از تیم شاهین خزر رودسر میزبانی می‌کند.

وحدت مهریز؛ سلام جوان‌های جویای نام به لیگ برتر

وحدت مهریز با پیگیری‌های «حمید بهزادپور» ملی پوش مهریزی ساحلی ایران پس از انتقال امتیاز تیم «صدرشیمی یزد» به این شهرستان شکل گرفت.

این تیم با ساختاری جدید و ترکیبی از بازیکنان جوان تیم داری می‌کند؛ هرچند که این تیم خیلی دیر ساماندهی شد، اما در حال حاضر شرایط نسبتا خوبی دارد.

بازیکن جوان جویای نام یزدی و مهریزی برای کسب تجربه در این تیم توپ می‌زدند.

ورزشگاه شهید محصل مهریز نیز از ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه فردا برای اولین بار از تقابل دو تیم وحدت مهریز و پارس جنوبی جم میزبانی خواهد کرد.

  • منبع خبر : ایسنا