شکست سنگین ایران مقابل برزیل
شکست سنگین ایران مقابل برزیل
تیم ملی والیبال ایران از صعود به جمع هشت تیم برتر رقابت‌های قهرمانی جهان بازماند.

به گزارش حاشیه ورزش ، تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات قهرمانی جهان از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه سه‌شبه شب به مصاف برزیل رفت و با حساب سه بر صفر (۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ ) شکست خورد تا به این ترتیب ایران از صعود به یک چهارم نهایی رقابت‌ها بازبماند و حذف شود.

فدراسیون جهانی والیبال پس از پیروزی والیبال برزیل نوشت: برزیل برای صعود به یک چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان، ایران را شکست داد. برزیل پس از غلبه بر ایران در ست‌های مستقیم، آخرین جایگاه موجود را در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان به نام خود کرد.

فدراسیون جهانی والیبال ادامه داد: با این پیروزی، برزیل با همسایه خود یعنی آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی بازی خواهد کرد. لئال مقابل ایران درخشید و 20 پوئن کسب کرد. لئال در حمله مجموعاً 19 امتیاز را به خود اختصاص داد که با نرخ موفقیت 63 درصد عملکرد خوبی بود.

فرناندو ملی پوش والیبال برزیل پس از این پیروزی گفت: من خیلی خوشحالم! باید بگویم که بازی آسان نبود. بازی سختی مقابل پسران ایران داشتیم. ست اول تا حدودی برای آنها عجیب بود. شاید آنها کمی عصبی بودند! اکنون کمی استراحت می‌کنیم. قطعا آرژانتین را آنالیز خواهیم کرد.

فدراسیون جهانی والیبال ادامه داد: بازیکنان ایران با وجود عملکرد عالی در مجموع توسط معنوی نژاد و امیرحسین توخته، در ست اول به اندازه کافی رقابتی نبودند. با این حال، تیم آسیایی کار برزیل را در دو ست بعدی سخت کرد.