شکست میرزازاده برابر حریف نامدار کوبایی
شکست میرزازاده برابر حریف نامدار کوبایی
«امین میرزازاده» فرنگی‌کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان در دومین مبارزه خود در بازی‌های المپیک توکیو با شکست مقابل «میهاین لوپز» کشتی‌گیر نامدار کوبایی از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

به گزارش حاشیه ورزش، پیکارهای کشتی فرنگی بازی‌های المپیک امروز (یکشنبه) از ساعت ۶:۳۰ به وقت ایران در سالن ماکوهاری مسه توکیو آغاز شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دومین مبارزه خود به مصاف میهاین لوپز از کوبا (دارنده ۳ طلای المپیک/ ۵ طلا و ۳ نقره قهرمانی جهان/ ۵ طلای پان‌آمریکن) رفت. میرزازاده جوان از همان ابتدای کشتی اسیر دستان قدرتمند این حریف کوبایی شد و با دریافت اخطار کم کاری در خاک حریف قرار گرفت و با ۳ بارانداز حریف مواجه شد تا ۳ دقیقه نخست با نتیجه ۷ بر صفر به پایان برسد و در سه دقیقه دوم لوپز کوبایی با دریافت یک امتیاز دیگر و با امتیاز عالی ۸ بر صفر میرزازاده را شکست داد و در پنجمین تجربه المپیکی خود راهی نیمه‌نهایی وزن ۱۳۰ کیلوگرم شد.

میرزازاده در دور نخست مین سئوک کیم دارنده برنز قهرمانی جهان از کره جنوبی را ۶ بر صفر شکست داده بود. نماینده کشورمان باید منتظر باشد تا در صورت راهیابی لوپز به فینال در جدول بازنده‌ها برای کسب مدال برنز به مصاف حریفان برود.

در نیمه نهایی وزن ۱۳۰ کیلوگرم لوپز کوبایی باید با  رضا کایالپ از ترکیه (دارنده برنز و نقره المپیک/ ۴ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز قهرمانی جهان) مبارزه کند و یاسمانی فرناندز دارنده برنز قهرمانی جهان از شیلی باید به مصاف یاکوبی کاجایا از گرجستان برود.

نماینده گرجستان در مرحله قبل موفق شد سرگئی سیمنوف از روسیه (دارنده برنز المپیک/ طلای قهرمانی جهان/طلای امیدهای جهان) را شکست دهد. به این ترتیب هر ۲ نماینده روسیه نیز در روز نخست متحمل شکست شدند.

میرزازده چندی پیش در جام پیت لازینسکی موفق به شکست یاسمانی فرناندز فرنگی‌کار کوبایی‌الاصل تیم شیلی شده بود.

  • منبع خبر : ایرنا