شکست نجاتی و رویارویی میرزازاده با قهرمان المپیک در مرحله بعد
شکست نجاتی و رویارویی میرزازاده با قهرمان المپیک در مرحله بعد
امین میرزازاده فرنگی‌کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه خود در بازی‌های المپیک توکیو برابر حریفی از کره‌جنوبی به برتری رسید. «علیرضا نجاتی» دیگر نماینده کشورمان در وزن ۶۰ کیلوگرم مبارزه را به حریف ارمنستانی واگذار کرد.

به گزارش حاشیه ورزش، پیکارهای کشتی فرنگی بازیهای المپیک امروز (یکشنبه) از ساعت ۶:۳۰ به وقت ایران در سالن ماکوهاری مسه توکیو آغاز شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست به مصاف مین سئوک کیم دارنده برنز قهرمانی جهان از کره جنوبی رفت و با مبارزه حساب شده حریف خود را ۶ بر صفر شکست داد. میرزازاده در مرحله یک چهارم نهایی میهاین لوپز از کوبا (دارنده ۳ طلای المپیک/ ۵ طلا و ۳ نقره قهرمانی جهان/ ۵ طلای پان‌آمریکن) را پیش رو دارد. لوپز در نخستین مبارزه خود حریف رومانیایی را شکست داد.

میرزازاده در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۲۰ آسیا در فینال مین سئوک کیم از کره‌جنوبی را شکست داده بود.

همچنین رضا کایالپ از ترکیه (دارنده برنز و نقره المپیک/ ۴ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز قهرمانی جهان/طلای بازی‌های اروپایی/ ۹ طلا و یک نقره قهرمانی اروپا) نیز در نخستین مبارزه حریف لیتوانی را شکست داد. کایالپ در گروه میرزازاده حضور دارد و در مبارزه بعدی باید با ادوارد پاپ از آلمان مبارزه کند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست به مصاف آرمن ملکیان دارنده طلای امیدهای جهان و طلای نوجوانان اروپا از ارمنستان رفت. نجاتی در حالی که در دقایق نخست با نتیجه ۲ بر صفر از حریف خود پیش بود اما در ادامه با اشتباه خود و اجرای ناقص کول انداز و همچنین روبرو شدن با اخطار کم کاری و اسیر فن بارانداز حریف، ۵ امتیاز به کشتی‌گیر ارمنستانی داد. نجاتی که چیزی برای از دست دادن نداشت در ثانیه‌های پایانی کشتی با خاک کردن حریف کشتی را ۵ بر ۵ مساوی کرد اما حریف ارمنستانی به دلیل داشتن امتیازات درشت‌تر برنده این مسابقه شد.

نجاتی حال باید منتظر باشد تا در صورت راهیابی حریفش به فینال در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز مبارزه کند. ملکیان در مرحله بعد باید با لنور تیموراف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین مبارزه کند که موفق شده بود المورات تاسمرادف (دارنده برنز جوانان جهان/ برنز المپیک ریو/ برنز و نقره جهان) از ازبکستان را شکست دهد.

نجاتی در دیدار رده‌بندی پیکارهای قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۴ مقابل «آرمن ملیکیان» از ارمنستان به برتری رسیده بود و مدال برنز گرفته بود.

  • منبع خبر : ایرنا