صدری: دست و پای پرسپولیس بسته است اما ناامید نمی‌شویم
صدری: دست و پای پرسپولیس بسته است اما ناامید نمی‌شویم

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس می‌گوید “اینکه ورودی مالی نداشته باشیم، اجازه فعالیت اقتصادی هم نباشد و از فوتبال هم درآمدی حاصل نشود، یعنی قراردادن پرسپولیس در بن بست؛ آن هم در شرایطی که این وضعیت آشکارا به سود رقبای ما تمام می‌شود.” به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از باشگاه پرسپولیس، سید مجید […]

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس می‌گوید “اینکه ورودی مالی نداشته باشیم، اجازه فعالیت اقتصادی هم نباشد و از فوتبال هم درآمدی حاصل نشود، یعنی قراردادن پرسپولیس در بن بست؛ آن هم در شرایطی که این وضعیت آشکارا به سود رقبای ما تمام می‌شود.”

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از باشگاه پرسپولیس، سید مجید صدری اظهار کرد: اگر از دروغ‌هایی که علیه پرسپولیس برای فریب و تشویش اذهان عمومی و توجیه خود مطرح می‌کنند، بگذریم باید بگویم پرسپولیس در شرایط بسیار سخت و دشواری قرار گرفته و تلاش بسیاری در حال انجام است که کل مجموعه به سرعت از بحران خارج شود.

رئیس هیات مدیره پرسپولیس اضافه کرد: این طور نیست که ما برای برون‌رفت از این شرایط، برنامه و طرح نداشته باشیم. از همین جا به هواداران می‌گوییم این مشکلات راه‌حل دارند. هیات مدیره باشگاه توانایی انجام این کار را دارد ولی مساله این است که زمینه و زمان کافی برای اجرای برنامه و طرح‌ها در حال حاضر وجود ندارد؛ از جمله این‌که باشگاه تحت قراردادهایی است که نسبت به اجرای آنها الزام دارد. با این حال، رقبای ما حتی نمی‌توانند تصور مواجهه با شرایطی که باشگاه و تیم پرسپولیس پشت سر گذاشته‌اند و می‌گذارند را هم داشته باشند. همان طور که دوست خوبم آقای سمیعی مدیرعامل باشگاه اعلام کرد بحث گله‌گذاری و بهانه‌گیری نیست. ما با هواداران در ارتباط هستیم. آنها حتی گلایه دارند که چرا این مشکلات مطرح نمی‌شود تا معلوم شود آن حرف‌هایی که برخی درباره حمایت از پرسپولیس به زبان می‌آورند، نه تنها صحت ندارد، بلکه شرایط برای ما بسیار سخت‌تر است.

صدری ادامه داد: ما امانت‌دار پرسپولیس هستیم. پرسپولیس به کل مملکت و به هوادارانش تعلق دارد. این تکلیف برای ما وجود دارد که وقتی شرایط به سمت بحران پیش می‌رود، موضوع را مطرح کنیم تا اگر کسی می‌تواند کاری انجام دهد، اقدام نماید. باید به باشگاه اجازه داده شود که برای حل مشکلات خود اقدام کند. اینکه ورودی مالی نداشته باشیم، اجازه فعالیت اقتصادی هم نباشد و از فوتبال هم درآمدی حاصل نشود، یعنی قراردادن پرسپولیس در بن بست؛ آن هم در شرایطی که این وضعیت آشکارا به سود رقبای ما تمام می‌شود.

وی ادامه داد: بنای کار ما از ابتدا این بوده که به جای حرف زدن، وعده دادن، گلایه کردن، آسمان و ریسمان بافتن و فرافکنی، فقط کار کنیم. رمز موفقیت پرسپولیس این است که با استفاده از نیروی جوان وحمایت هوادارانش، بدون جنجال و هیاهو مشغول کار شبانه روزی باشد. ما در هیات مدیره تلاش می‌کنیم بیشترین ساعات کاری را به حل مشکلات تیم اختصاص بدهیم. اگر تیم ما با وجود این مشکلات، دلیرانه و فداکارانه می‌جنگد و نتیجه می‌گیرد، دلیلش همین نگاه و تفکر است. همه باید بدانند که این بچه‌ها، کادرفنی و مدیریت چقدر به خاطر مشکلات یاد شده تحت فشار قرار گرفته‌اند ولی از تمام وجود خود در میدان مایه گذاشته‌اند تا تیم‌مان همواره برنده باشد. این فقط نتایج پرسپولیس نیست که تحسین برانگیز است بلکه این رویکرد بازیکنان و مربیان باید جدا از نتایج در تاریخ باشگاه ثبت شود.

سیدمجید صدری خاطرنشان کرد: خیلی ساده بگویم پرسپولیس بیش از هر زمانی تنها مانده است. ما به خواست هواداران سراغ طرح‌های مشارکت و کمک هواداری هم رفتیم چون اجازه نداشتیم هیچ امکانی را نادیده بگیریم ولی پرسپولیس در این مقطع حساس شرایط خاصی دارد و نمی‌توان انتظار حل مشکلات فقط از طریق مشارکت‌های این گونه را داشت، هر چند که همراهی و همیاری هواداران بیش از پیش‌بینی‌های ما بود. در حال حاضر به صورت همزمان با چند مانع روبرو هستیم. ما به دنبال کمک بلاعوض نمی‌گردیم و به منابع مالی عمومی هم چشم ندوختیم. این پتانسیل وجود دارد که پرسپولیس بتواند خودش را اداره کند ولی این مساله وابسته به ایجاد زمینه‌هایی است که در اختیار ما نیست.

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: به عنوان مثال همه می‌دانیم به دلیل تحریم‌ها به درآمد آسیایی خود دسترسی نداریم، اما درآمدی که وجود دارد، پشتوانه و تضمین منابع است که اکنون می‌تواند در اختیار باشگاه قرار بگیرد. از سوی دیگر ظرف چند ماه با دو حکم و بدهی سنگین بین‌المللی و ارزی روبرو شدیم که یک مورد با تدابیر هیات مدیره حل شد و دیگری مربوط به شکایت کالدرون و دستیار وی می‌شود، که همچنان باقی است. قرارداد فعالی از گذشته برای باشگاه وجود دارد و طبق آن نمی‌توانیم هیچ گونه فعالیت اقتصادی، درآمدی و پولسازی داشته باشیم. گزینه کسب درآمد از خود فوتبال و مسابقه هم که به کلی در ایران منتفی است و شاید از این جهت تنها نمونه در دنیا باشیم! ما طرح‌ها و ایده‌ها را آماده کرده‌ایم و فقط منتظریم تا مجوز اجرای آنها فراهم شود.

وی گفت: دوست داریم به هواداران خبرهای خوبی بدهیم ولی ابتدا باید کمی دست و پای پرسپولیس باز شود. این طور که دست و پای پرسپولیس محکم بسته شده است نگرانمان می‌کند. البته ما تسلیم نمی‌شویم. به قول و قراری که با هواداران و تیم گذاشتیم پاینده هستیم و تا آخرین لحظه می‌جنگیم ولی باید یک حداقل شرایطی هم فراهم شود. اگر مجموعه‌ای مثل پرسپولیس با این بازار بالقوه و پتانسیل بالای برند، امکان فعالیت اقتصادی در این فوتبال را نداشته باشد، زنگ خطر بزرگ برای آینده فوتبال کشور است. من در همین جا از اعضای تیم هم کمال تشکر را دارم هر چند که این تشکر و قدردانز مشکلات آنها نمی‌کاهد. آنها حق دارند نگران باشند. ما هم به خاطر مشکلاتی که گفتم و همچنین تنهایی ای که گریبان باشگاه را گرفته، نگرانیم اما به هر شکلی که شده اجازه نمی‌دهیم این روند ادامه پیدا کند و اقداماتی در دست انجام است تا شرایط را تغییر دهیم.

صدری در این مورد که جدا از مسائل و مشکلات مالی، یکسری فشارهای جانبی از سوی عوامل چند باشگاه با ابزاری مثل بیانیه و مصاحبه علیه پرسپولیس وجود دارد و تیم‌های دیگر از سکوت و اصرار پرسپولیس به اخلاق‌گرایی سوءاستفاده می‌کنند، گفت: بله متاسفانه فضای سختی علیه پرسپولیس ایجاد شده که ما را متعجب می‌کند. البته جوابی به این حرف‌ها نمی‌دهیم چون در زمین بازی، بهترین نتایج را می‌گیریم. در این شرایط، آنها را با حرف‌ها و ادعاهای واهی که مطرح می‌کنند تنها می‌گذاریم. ما معتقدیم یک تیم فوتبال یا باید نتیجه بگیرد یا علیه تیم صدرنشین مصاحبه کند!