صعود به ۳۱ قله در ۳۱ استان توسط کوهنوردان ارتش در هفته تربیت بدنی
صعود به ۳۱ قله در ۳۱ استان توسط کوهنوردان ارتش در هفته تربیت بدنی
رییس سازمان تربیت بدنی ارتش به تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته تربیت بدنی و صعود به ۳۱ قله مرتفع در ۳۱ استان توسط کوهنوردان ارتش خبر داد.

امیر سرتیپ دوم حسین امیدی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش ، اظهار کرد: همزمان با گرامیداشت روز ملی پارالمپیک و آغاز هفته تربیت بدنی، تربیت بدنی ارتش نیز برنامه‌های متنوعی را برای این هفته در نظر گرفته بود که از مهم‌ترین آن می‌توان به صعود همزمان به ۳۱ قله مرتفع در ۳۱ استان توسط کوهنوردان ارتش اشاره کرد.

وی به افتتاح اولین پایگاه قهرمانی ۵ گانه نظامی در هفته آینده اشاره کرد و گفت: این پایگاه قهرمانی آماده بهره برداری است که به صورت حرفه‌ای و استاندارد از هفته آینده افتتاح و کار خود را آغاز خواهد کرد.

رییس سازمان تربیت بدنی ارتش همچنین به برگزاری همایش پیاده روی با هدف توسعه ورزش همگانی با حضور سینا کلهر معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، جمعی از روسای فدراسیون‌ها، مدیران منتخب ارتش و نیروهای چهارگانه ارتش و با مشارکت بیش از ۳ هزار نفر از ورزشکاران ارتش، مدافعان حرم و پیشکسوتان دفاع مقدس خبر داد.

امیدی به کسب اولین مدال نقره در مسابقات ارتش‌های جهان در رشته نجات غریق اشاره کرد و افزود: این مسابقات که در هلند برگزار شد، ورزشکاران ارتش برای اولین بار در رشته نجات غریق موفق به کسب اولین مدال نقره این رشته و کاپ اخلاق در بین کشورهای عضو شدند که حایز اهمیت بود.

وی در پایان پیرامون این پرسش که آیا در اجرای برنامه های پیش‌بینی شده در تقویم ورزشی امسال با مشکل اعتباری نیز مواجه بودید یا خیر؟ خاطرنشان کرد: ورزش جزو واجبات در ارتش است و همواره با حمایت‌های فرمانده کل ارتش که حامی تندرستی و آمادگی جسمانی کارکنان ارتش است کار را به خوبی پیش بردیم و تا به امروز مشکلی در اجرای برنامه‌های تربیت بدنی ارتش نداشتیم. حتی برخلاف سایر سازمانها و ارگانها که همیشه از پایین بودن سرانه ورزشی خود گله‌مند هستند، سرانه ورزشی ارتش ۲ تا ۳ برابر در کل کشور است و در تمام پایگاه‌ها امکانات به روز و استاندارد داریم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش سه