ضیافت پنالتی‌ها، فرانسه را به خانه فرستاد/ سوئیس شگفتی‌ساز شد
ضیافت پنالتی‌ها، فرانسه را به خانه فرستاد/ سوئیس شگفتی‌ساز شد
درحالی که دیدار تیم‌های فرانسه و سوئیس در پایان ۹۰ دقیقه و وقت‌های اضافه با نتیجه سه بر سر به پایان رسید، در ضربات پنالتی سوئیس ۵ بر ۴ به برتری رسید و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

به گزارش حاشیه ورزش، در جریان مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰، تیم ملی فوتبال فرانسه از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف سوئیس رفت و که این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی سه بر سه به پایان رسید و در وقت‌های اضافه هم بازی با همان نتیجه سه بر سه به پایان رسید و کار به ضربات پنالتی کشید.

برای سوئیس در این دیدار هریس سفروویچ در دقیقه ۱۵ و ۸۱ و ماریو گاورانوویچ در دقیقه ۹۰ گلزنی کردند و برای فرانسه نیز کریم بنزما در دقایق ۵۷ و ۵۹ و پل پوگبا در دقیقه ۷۵ موفق به گلزنی شدند.

در آغاز این دیدار با وجود اینکه فرانسه بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده بود اما این سوئیس بود که روی یک ارسال از سمت چپ و یک ضربه سر توسط هریس سفروویچ به گل رسید. در ادامه هرچه فرانسوی‌ها تلاش کردند دروازه سوئیس را باز کنند در نیمه اول ناکام بودنند و بازنده به رختکن رفتند.

در نیمه دوم این دیدار، فرانسه سراپا حمله شده بود و سعی داشت با نفوذ به عمق دفاع سوئیس به گل برسد اما بی دقتی مهاجمان فرانسه اجازه باز شدن دروازه سوئیس را نمی‌داد. در ادامه روی یک ضد حمله صاحب یک ضربه پنالتی شد اما شوت ریکاردو رودریگرز را هوگو لوریس مهار کرد تا فرانسه در بازی بماند. در ادامه ادامه این دیدار در دقیقه ۵۷ بنزما گل تساوی را به ثمر رساند و دو دقیقه بعد هم با یک ضربه سر گل دوم را وارد دروازه سوئیس کرد. در ادامه در دقیقه ۷۵ پوگبا با یک شوت زیبا از پشت محوطه جریمه سوئیس دروازه این تیم را باز کرد تا تا اینگونه فرانسه پیش بیفتند اما این پایان کار نبود چون ۶ دقیقه بعد روی یک ارسال از سمت راست هریس سفروویچ با یک ضربه سر دومین گل خود و سوئیس را به ثمر رساند. در ادامه در دقیقه ۹۰ ماریو گاورانوویچ گل تساوی را برای سوئیس به ثمر رساند تا بازی در دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه‌ای ادامه پیدا کند.

در وقت‌های اضافه هم تلاش دو تیم بی نتیجه بود ضربات پنالتی برنده بازی را مشخص کرد.

در ضربات پنالتی هم سوئیس ۵ بر ۴ برابر فرانسه به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی یورو۲۰۲۰ شد.

برای سوئیس در ضربات پنالتی ماریو گاورانوویچ، شار، مانوئل آکانجی، وارگاس، آدمیر مهمدی گلزنی کردند.

برای فرانسه هم پل پوگبا، الیویر ژیرو، مارکوس توران، پرنسل کیمپمبه، پنالتی‌ها را به گل تبدیل کردند و کیلیان ام‌باپه نتوانست ضربه پنالتی خود را به گل تبدیل کند.