طلا بعد از یک قرن، شناگران بریتانیا ترکاندند!
طلا بعد از یک قرن، شناگران بریتانیا ترکاندند!
تیم شنای بریتانیا در المپیک توکیو 2020 به نتایج درخشانی رسیده و پس از سال‌ها از زیر سایه شناگران آمریکای بیرون آمده است.

به گزارش حاشیه ورزش، برای تیم شنای امدادی 4 در 200 متر آزاد بریتانیا امروز روز اشک ها و لبخند ها بود، روزی که رویاها به واقعیت پیوست و این تیم اولین طلای خود را در بازی های المپیک کسب کرد و بهترین نتیجه کشورش پس از نزدیک به یک قرن را در استخر رقم زد.

تام دین پس از پیروزی در ماده 200 متر در روز سه شنبه، دومین مدال طلای خود را در این بازی ها به دست آورد و جیمز گای نیز با چشمانی اشک بار از خوشحالی در جمع آوری مدال طلا به متیو ریچاردز و دانکن اسکات پیوست.

کالوم جارویس نیز شانس دیگر دریافت مدال بریتانیایی هاست.

گای و اسکات در ریو دو ژانیرو در سال 2016 به تیم آمریکا متشکل از مایکل فلپس و رایان لوخته باختند و مدال نقره گرفتند، اما آنها رقابت های روز چهارشنبه را به عنوان بخت اول قهرمانی شروع کردند و در نهایت نیز توانستند انتظارات را برآورده کنند.

اسکات گفت :”در 2016 ما دوم شدیم اما همان هم در آن زمان یک دستاورد عظیم بود.”
تیم بریتانیا در 6 دقیقه و 58.58 ثانیه توانست مسابقه را به پایان برساند. این رکورد تنها 0.03 ثانیه از رکورد جهانی که توسط تیم امریکا در سال 2009 ثبت شد، فاصله دارد و تنها 0.02 ثانیه از رکورد المپیک که امریکای ها در پکن 2008 ثبت کردند، کندتر است.

اسکات افزود: “ما در پایان خیلی به رکورد جهانی نزدیک بودیم. من حتی کمی هم حالم گرفته است –که نتوانستیم رکورد جهانی را بشکنیم-”

تیم آمریکا از سال 1908 به غیر از سالی که المپیک مسکو 1980 را تحریم کرد، در این رویدادها یک مدال گرفته بود، اما این موفقیت در توکیو به پایان رسید و مدافعان عنوان قهرمانی به رده چهارم رضایت دادند.

همچنین برای اولین بار از سال 1908 به بعد انگلیس توانست در رقابت های انفرادی شنا سه مدال طلا کسب کند، آدام پیتی از عنوان قهرمانی 100 متر خود در توکیو دفاع کرد و برای اولین بار پس از 113 سال بود که یک شناگر مرد انگلیسی توانست دو مدال طلا را در یک المپیک به دست بیاورد.

چهارشنبه همچنین اولین باری بود که از سال 1908 به بعد بریتانیا برنده شنای امدادی شد.

  • منبع خبر : ورزش سه