طلا بعد از یک قرن، شناگران بریتانیا ترکاندند!
طلا بعد از یک قرن، شناگران بریتانیا ترکاندند!
تیم شنای بریتانیا در المپیک توکیو 2020 به نتایج درخشانی رسیده و پس از سال‌ها از زیر سایه شناگران آمریکای بیرون آمده است.

به گزارش حاشیه ورزش، برای تیم شنای امدادی ۴ در ۲۰۰ متر آزاد بریتانیا امروز روز اشک ها و لبخند ها بود، روزی که رویاها به واقعیت پیوست و این تیم اولین طلای خود را در بازی های المپیک کسب کرد و بهترین نتیجه کشورش پس از نزدیک به یک قرن را در استخر رقم زد.

تام دین پس از پیروزی در ماده ۲۰۰ متر در روز سه شنبه، دومین مدال طلای خود را در این بازی ها به دست آورد و جیمز گای نیز با چشمانی اشک بار از خوشحالی در جمع آوری مدال طلا به متیو ریچاردز و دانکن اسکات پیوست.

کالوم جارویس نیز شانس دیگر دریافت مدال بریتانیایی هاست.

گای و اسکات در ریو دو ژانیرو در سال ۲۰۱۶ به تیم آمریکا متشکل از مایکل فلپس و رایان لوخته باختند و مدال نقره گرفتند، اما آنها رقابت های روز چهارشنبه را به عنوان بخت اول قهرمانی شروع کردند و در نهایت نیز توانستند انتظارات را برآورده کنند.

اسکات گفت :”در ۲۰۱۶ ما دوم شدیم اما همان هم در آن زمان یک دستاورد عظیم بود.”
تیم بریتانیا در ۶ دقیقه و ۵۸٫۵۸ ثانیه توانست مسابقه را به پایان برساند. این رکورد تنها ۰٫۰۳ ثانیه از رکورد جهانی که توسط تیم امریکا در سال ۲۰۰۹ ثبت شد، فاصله دارد و تنها ۰٫۰۲ ثانیه از رکورد المپیک که امریکای ها در پکن ۲۰۰۸ ثبت کردند، کندتر است.

اسکات افزود: “ما در پایان خیلی به رکورد جهانی نزدیک بودیم. من حتی کمی هم حالم گرفته است –که نتوانستیم رکورد جهانی را بشکنیم-”

تیم آمریکا از سال ۱۹۰۸ به غیر از سالی که المپیک مسکو ۱۹۸۰ را تحریم کرد، در این رویدادها یک مدال گرفته بود، اما این موفقیت در توکیو به پایان رسید و مدافعان عنوان قهرمانی به رده چهارم رضایت دادند.

همچنین برای اولین بار از سال ۱۹۰۸ به بعد انگلیس توانست در رقابت های انفرادی شنا سه مدال طلا کسب کند، آدام پیتی از عنوان قهرمانی ۱۰۰ متر خود در توکیو دفاع کرد و برای اولین بار پس از ۱۱۳ سال بود که یک شناگر مرد انگلیسی توانست دو مدال طلا را در یک المپیک به دست بیاورد.

چهارشنبه همچنین اولین باری بود که از سال ۱۹۰۸ به بعد بریتانیا برنده شنای امدادی شد.

  • منبع خبر : ورزش سه