عزیزی‌خادم: می‌خواهیم کریم باقری را دائم در تیم ملی داشته باشیم
عزیزی‌خادم: می‌خواهیم کریم باقری را دائم در تیم ملی داشته باشیم
رییس فدراسیون فوتبال گفت: من با کریم باقری صحبت کردم و می خواهیم اگر امکانش باشد او را به صورت دائم در تیم ملی داشته باشیم.

به گزارش حاشیه ورزش، شهاب‌الدین عزیزی خادم با حضور در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: بازی‌ها نزدیک است و باید برنامه ریزی داشته باشیم. با دراگان اسکوچیچ هم صحبت کردیم. در بحث میزبانی کار را در سکوت و خارج از فضای رسانه پیش می‌بریم. شرایط میزبانی کامل مشخص نیست و همین هفته قرار است مشخص شود.

وی ادامه داد: از تمام ظرفیت‌ها استفاده کردیم. تنها بحث حق پخش مانده و در حال حل این مشکل هستیم.خیلی از مشکلات مرتفع شده و نگاهمان مثبت است تا میزبانی را بگیریم. اگر یک درصد این کار عملی نشود تدارک را برای بازی در خارج دیدیم. اعتبار به فوتبال در حال بازگشت است و تیم ملی هماهنگ است.

وی در مورد وضعیت همکاری کریم باقری افزود: با کریم باقری صحبت کردیم. او مسافرت بودة. فدراسیون فوتبال در تلاش است او همیشه در تیم ملی باشد. ما می‌خواهیم او دائما در تیم باشد چرا که به تیم ملی از هر نظر کمک کرد. یک آنالیزور و یک بدنساز هم به تیم ملی اضافه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی برای اردو هم صورت گرفته است. اسکوچیچ در حال برنامه ریزی است و فدراسبون هم در حال تدارک یک بازی تدارکاتی است.

رییس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: تیم ملی متعلق به همه است و نیازمند کمک هستیم. از همه مسوولان و دولت جدید می‌خواهیم به تیم ملی کمک کنند. تلاش میکنیم تا برنامه ها را قوی پیش ببریم.

وی گفت: بحث لباس تیم ملی هم موضوع مهمی بود. برای تامین لباس توافقات نهایی را انجام دادیم تا مشکلی نداشته باشیم. نگاه فدراسیون تجاری است و طرف مقابل را لحاظ خواهیم کرد.

عزیزی خادم اضافه کرد: در حوزه آموزش فوتبال قراردادی را با سازمان مدیریت صنعتی در حال بستن هستیم. در این بخش نیز در حال ایجاد سامانه هستیم.در حوزه استعدادیابی نیز کار بزرگی انجام دادیم و سامانه طراحی کردیم.

وی در مورد احتمال از بین رفتن میزبانی ایران گفت: تمام امکانات و ظرفیت‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. نماینده فیفا هم آمد و الان روی بحث حق پخش دست گذاشتند و امیدوارم با مساعدت مسوولان صدا و سیما این مشکل حل شود.

وی در خصوص بازی تدارکاتی تیم ملی گفت:  شاید ۶ بازی اول را بدون بازی تدارکاتی برگزار کنیم چرا که زمان کافی را نداریم و با کادر فنی در این باره هماهنگ هستیم.

وی در خصوص تبانی در لیگ‌های پایین گفت: فدراسیون فوتبال فرای رنگ‌ها به فوتبال نگاه حرفه‌ای دارد. در فوتبال  ایران باید احترام بگذاریم. ارکان قضاییه فدراسیون مستقل هستند و خیلی از ارا را هم خود من مطلع نیستم. قطعا نگاه فدراسیون فوتبال حمایت از ارکان قضایی است.

عزیزی خادم اظهار داشت: فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم برخوردهای شدیدی در این باره می کنند. فدراسیون فوتبال با ناهنجاری مقابله خواهد کرد. اینجا جای امنی برای برخی افراد نیست و نگاه ما برقراری عدالت است. باید یاد بگیریم حرمت‌ها حفظ شود و برخی بقای خود را در ایجاد تنش می‌بینند اما فدراسیون بقای خودش را در اجرای قوانین خود می‌بیند. در مقابله با این پدیده عقب نشینی نمی‌کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: دوستان در حال بررسی هستند. در لیگهای بالاتر برخوردها شدیدتر خواهد بود. اینجا فوتبال محل دوستی و تعامل است همه باید از این کار جمعی لذت ببرند. روی لیگهای پایه هم نگاه داریم. در این باره کارگروه تشکیل می‌دهیم. اجازه نخواهیم داد که بخواهند برخی شرایط را به سخره بگیرند. احکام جدید هم به زودی اعلام خواهد شد. ارکان جدید به زودی اعلام خواهد شد.

عزیزی خادم اضافه کرد: ارکان مختلف فدراسیون بررسی می‌کنند و آزادانه عمل می‌کنند. برای مثال رای بازی سایپا و پیکان را دیدید که کمیته استیناف رای را تغییر داد.

وی در خصوص داوران گفت: چه هجمه‌هایی به داوران وارد شد. آنها در فشار هستند و باید شرایط بهتری برای آنها در نظر گرفته شود.

وی در خصوص شرایط تیم امید گفت: کامرانی‌فر مدام با مهدوی‌کیا در ارتباط است و برنامه‌هایش را می‌دهد. او برای عقد قرارداد باید به ایران بیاید. ما از ظرفیت هاشمیان و خیلی افراد در این باره استفاده خواهیم کرد. تفاهم نامه با کمیته ملی المپیک امضا کردیم‌. امیدواریم این تابوی ۴۰ ساله بشکند و برای جام‌های جهانی  ۲۰۲۶ و ۲۰۳۰ فوتبال ما پشتوانه قوی داشته باشد.

عزیزی‌خادم در مورد شروع بازی های لیگ برتر اضافه کرد: از تمام دست‌اندرکاران ابتدا تشکر می‌کنم که لیگ طولانی را به خوبی پشت سر گذاشتند. لیگ جدید را هم در دهه اول مهرماه آغاز خواهیم کرد. بین ۷ الی ۱۰ مهر احتمال لیگ شروع می‌شود. سال منتهی به جام جهانی است و فشردگی بازی‌ها را داریم سرمربی تیم ملی نیز در این باره صحبت ها را خواهد کرد و لیگ فشرده ای در پیش داریم.

وی در مورد استفاده از سیستم VAR گفت: کارگروه کاملا حرفه‌ای را با حضور کامرانی و علیرضا فغانی در این باره تشکیل دادیم. برای استفاده از این سیستم فیفا ۴ مرحله را تدوین کرده است. فیفا برای استفاده از این سیستم ۱۸ شرکت معرفی کرده و قیمت ها متفاوت است. پس از آن هم بحث آموزش مطرح است. بحث بومی سازی هم مطرح نیست چرا که فیفا قبول نمی‌کند.

وی وی در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه‌ها باید پول این سیستم را بدهند گفت: برای این کار مشکل مالی نداریم اما این کار باید ۴ سال پیش انجام می‌شد اما این کار صورت نگرفته است و در این باره با مشکل حقوقی مواجه هستیم. برنامه ریزی کاملا اصولی مطابق با استانداردهای فیفا انجام دادیم. ما مسیر کاملا غلطی رفتیم و زمان زیادی از دست دادیم. پسرعموی من دکترای دانشگاه شریف است و در این پروژه به ما کمک می‌کند. این مساله دردسر همه را کم می‌کند.

وی در خصوص استفاده  از بازیکن و مربی خارجی در لیک آتی گفت: در نشستی که در هیات رییسه سازمان لیگ داشتیم، بررسی کردیم. البته مطابق با قوانین این موضوع بررسی خواهد شد. قطعا مربی و بازیکن خارجی با کیفیت می‌توانند به ایران بیایند. یک تیمی اگر بخواهد بیاید و گارانتی بدهد تا مشکلی برای فوتبال ما به وجود نیاید و مطالبات بازیکن از آن طریق پرداخت شود اما اجازه ورود مربی و بازیکن بی کیفیت نمی‌دهیم.

وی در خصوص فعالیت یک مربی در لیگ‌های مختلف گفت: این رفتارها برای خیلی‌ها به رویا تبدیل می‌شود. فدراسیون عملگرایانه به موضوع نگاه خواهد کرد. لیگ دو فعلا تعلیق است‌. سازمان لیگ در حال بررسی است. اگر قرار باشد بحث تبانی به لیگهای بالا تر برسد با شدت بیشتری برخورد می‌کنیم.

وی در رابطه با ناهماهنگی در زمان برگزاری بازی‌ها گفت: شروع لیگ با فدراسیون جدید نبوده است اما جلوی مشکلات را خواهیم گرفت.

وی در مورد واگذاری تیم تازه لیگ برتری شده هوادار ادامه داد: نمی‌دانم قانون در مورد این مباحث چه گفته است.

عزیزی خادم در خصوص تیم ملی فوتسال اطهار داشت: در فوتسال جام جهانی در پیش داریم. امیدوارم همه کمک کنند. مردم فوتسال را دوست دارند.

وی در رابطه با تغییر لوگوی فدراسیون خاطرنشان کرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا هفته آینده طرح جدید به ما خواهد رسید. اگر تایید نشود در این زمینه فراخوان می‌دهیم.

رییس فدراسیون فوتبال در مورد بدهی‌های این فدراسیون اضافه کرد :بیشتر بدهی‌ها را دادیم. ۴۰ الی ۵۰ میلیارد بدهی را پرداخت کردیم و در سطوح مختلف زنان، پایه‌ها و … این کار صورت گرفته است.

عزیزی خادم در پایان گفت: تمام قد حامی کادر فنی هستیم. دولت هم کمک کند و با تمام امکانات حامی تیم ملی خواهیم بود.

  • منبع خبر : ایرنا