علی‌نژاد: اینچه‌درگاهی فاقد صلاحیت مدیریتی بود/ امیدواریم رای پرونده ویلموتس را بشکنیم
علی‌نژاد: اینچه‌درگاهی فاقد صلاحیت مدیریتی بود/ امیدواریم رای پرونده ویلموتس را بشکنیم

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران توضیح داد. به گزارش حاشیه ورزش، مهدی علی نژاد در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، اظهار کرد: دادگاه عالی […]

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران توضیح داد.

به گزارش حاشیه ورزش، مهدی علی نژاد در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، اظهار کرد: دادگاه عالی ورزش CAS برای رسیدگی به پرونده ویلموتس برگزار خواهد شد، تیم حقوقی بسیار خوبی توسط فدراسیون فوتبال در داخل و همچنین در خارج از کشور هماهنگ شده که در حال پیگیری مسئله هستند.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان و معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری نیز در این بحث حقوقی کمک کردند و امیدواریم با دفاع بسیار خوبی که در حال انجام است و با وکلای خوب داخلی و خارجی که در حال پیگیری پرونده هستند، حکم صادر شده در فیفا شکسته شود و کشور دچار این خسارت نشود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد آخرین وضعیت باشگاه استقلال تهران و شرایط به وجود آمده در هیئت مدیره این تیم به دلیل بازداشت اسماعیل خلیل زاده، رییس هیئت مدیره این باشگاه، عنوان کرد: طبق اساسنامه باشگاه استقلال، یکی از صاحبان امضا، رییس هیئت مدیره یا یکی از اعضای هیئت مدیره به انتخاب هیئت مدیره است

علی نژاد ادامه داد: با توجه به شرایطی که برای خلیل زاده به وجود آمده است، هیئت مدیره باشگاه استقلال باید تا پایان هفته یکی دیگر از اعضا را به عنوان صاحب امضا انتخاب تا بتواند چک ها را امضا کند.

وی در خصوص اعلام شماره حساب از سوی باشگاه پرسپولیس تهران به منظور دریافت کمک های مردمی و اینکه مگر این باشگاه با کارگزار قرارداد ندارد که به چنین اقدامی دست زده است، بیان کرد: قاعدتا هزینه های این باشگاه بیش از هزینه ای بوده که باید از سوی کارگزار پرداخت شود و کمک از هواداران یکی از روش های متداولی است که از سوی باشگاه های مختلف دنیا مدنظر قرار می گیرد و خیلی اتفاق عجیبی نیست و داوطلبانه است و اجباری وجود ندارد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به اینکه آیا شما از این اقدام باشگاه پرسپولیس حمایت می کنید، تصریح کرد: بحث حمایت یا عدم حمایت نیست، اینگونه نیست که گناه نابخشودنی از سوی باشگاه پرسپولیس صورت گرفته است! همواره هواداران کمک کرده اند و این کمک ها روش های مختلفی در گذشته داشته است و از سامانه های موجود استفاده می شد و در حال حاضر این سامانه ها به دلایلی از سوی وزارت ارتباطات تعطیل شده اند.

علی نژاد ادامه داد: هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفته است و مسئله ای نبوده که وزارت ورزش و جوانان نقشی در آن داشته باشد.

وی در مورد اینکه عنوان می شود وزارت ورزش و جوانان در مورد قرارداد کارگزار باشگاه پرسپولیس ورود داشته و اجازه نمی دهد این قرارداد فسخ شود، گفت: نه هیچگونه ورودی در این رابطه نداریم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در رابطه با کمک ۱۰ میلیاردی وزارت ورزش و جوانان به فوتبال و نظارت در خصوص هزینه کرد این مبلغ، بیان کرد: تفاهم نامه ای با فدراسیون های مختلف ورزشی داریم که در راستای این تفاهم نامه ها کمک های مالی صورت می گیرد و باید بر اساس آن عمل شود، اولویت اول ما برای فدراسیون فوتبال حضور قدرتمند در مسابقات انتخابی جام جهانی است تا تدارک لازم را داشته باشند، در شرایط خطیری قرار داشتیم که با کمک دولت و وزارت ورزش این رقم ۱۰ میلیارد تومانی پرداخت شد.

علی نژاد در رابطه با آخرین وضعیت ساختمان فدراسیون فوتبال که به شستا تعلق گرفته است، اظهار کرد: ۲۵ میلیارد تومان پول توسط فدراسیون فوتبال به شستا پرداخت شده و زمانی که این حکم گرفته شده، هیچ مبلغی پرداخت نشده است و قرار است مسوولان فدراسیون فوتبال نشستی را با مسوولان شستا داشته باشند و به توافقی برسند تا مشکلات ایجاد شده فی مابین حل شود و شرایطی را در نظر گیرند که هم منافع شستا و هم منافع فدراسیون فوتبال تامین شود.

وی در رابطه با پیش بینی وزارت ورزش و جوانان از مدال آوری کاروان ایران در المپیک توکیو، اعلام کرد: اساسا ورزش قابل پیش بینی نیست و عوامل مختلفی در رویدادهای ورزشی وجود دارد اما به طور کلی از رشته های کشتی، وزنه برداری، تکواندو و کاراته انتظار مدال داریم و فکر می کنیم که شمشیربازی و تیراندازی اگر در اوج قرار داشته باشند شرایط مدال آوری را برای اولین بار خواهند داشت، بنابراین تصور می کنیم در شش رشته احتمال مدال آوری در المپیک داریم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: اما نمی توانیم بگوییم چند مدال طلا می گیریم و یا اینکه در هر رشته ورزشی چند مدال کسب خواهیم کرد. پیش بینی می کنیم با توجه به تدارک خوب صورت گرفته شاهد عملکرد خوب ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی باشیم.

علی نژاد در رابطه با اینکه چرا بعد از المپیک و مسابقات آسیایی فدراسیون های ورزشی پاسخگوی عملکرد خود نیستند؟ گفت: از سال ۹۹، روش بودجه بندی تغییر کرد و در سال ۱۴۰۰ نیز به همان روش عمل خواهیم کرد و عملکرد سال گذشته، مبنای پرداخت بودجه در سال پیش رو خواهد بود؛ یعنی اگر فدراسیون ها در سال ۱۴۰۰ علی رغم بودجه خوبی که به منظور شرکت در المپیک به آن ها تعلق گرفته عملکرد خوبی نداشته باشند، حمایت وزارت ورزش و جوانان در سال ۱۴۰۱ از آن ها به شدت کم خواهد شد و این بزرگترین بازخواست مدیریتی است و ارزیابی لازم صورت می گیرد و اعلام می شود، هرچند وزرای آینده می توانند تغییراتی در آن داشته باشند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد رد صلاحیت اینچه درگاهی به منظور شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون ژیمناستیک و اینکه وی در حال حاضر رییس این فدراسیون است، تصریح کرد: نامه ای از بازرسی کل کشور دریافت کردیم که بر اساس ارزیابی بازرسی کل کشور، وی را فاقد صلاحیت مدیریتی دیده  و از سوی وزارت ورزش و جوانان به دلیل تطبیق مدیریتی تایید نشد.

علی نژاد ادامه داد: بر اساس ماده ۱۰ قانون بازرسی کل کشور، پیشنهادات سازمان بازرسی کل کشور برای دستگاه ها الزام آور است و ما موظف هستیم به آن عمل کنیم، وزارت ورزش و جوانان به این پیشنهاد شفاف و روشن سازمان بازرسی عمل کرد و صلاحیت وی تایید نشد.

وی در ادامه و در پاسخ به آخرین وضعیت خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و موانع موجود که باعث شده است تاکنون این اتفاق رخ ندهد، اظهار کرد: فرایند خصوصی سازی در بودجه ۱۳۹۸ دیده و اقداماتی آغاز و در شهریور آن سال اعلام شد که با توجه به وضعیت دو باشگاه امکان خصوصی سازی در آن مقطع وجود ندارد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: از مهرماه سال ۱۳۹۸ اقدامات بسیار زیادی انجام شد تا شرایط ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه فراهم شود و برای شفاف سازی حساب های آن ها، به مدت چند سال حسابرسی صورت گرفت و شرایط سود زیان ها، بدهی های گذشته مشخص و افزایش سرمایه پیدا کردند و ۲ ورزشگاه به استقلال و ۲ ورزشگاه به پرسپولیس تعلق گرفت و برندهای آن ها ارزش گذاری شد و مجموع اقدامات صورت گرفته آن ها را آماده ورود به بازار سرمایه کرده است.

علی نژاد با اشاره به اینکه مصوبه هیئت عالی خصوصی سازی اخذ شده است، گفت: در عین حال مصوبه شورای عالی بورس گرفته شد و امروز در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار دارند و فکر می کنم اقدام خاص دیگری را مرتب نیست و در مرحله پایانی قرار داشته و این احتمال وجود دارد که توسط سازمان خصوصی سازی واگذاری انجام شود، اقدامی که دو باشگاه و وزارت ورزش و جوانان باید انجام می دادند صورت گرفته و بر اساس فرایند اداری در بازار پایه فرابورس واگذار خواهند شد.

وی در پایان در پاسخ به اینکه گفته می شود مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال با اعضای هیئت مدیره این باشگاه اختلاف دارد، خاطرنشان کرد: خیر هیچگونه مشکلی وجود ندارد و بعضا سوءتفاهم هایی وجود داشت که برطرف شده است.