جامعه فوتسال در حال از دست دادن یکی از بزرگترین سرمایه‌هایش است اما رئیس کمیته فوتسال می‌گوید این بحث یک موضوع غیر اصلی است!

به گزارش حاشیه ورزش ، سرانجام نخستین واکنش رسمی یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال به بحث فروش ساختمان‌های فوتسال بعد از گذشت نزدیک به دو هفته صورت گرفت. مهرداد سراجی عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال و رئیس کمیته فوتسال روز گذشته در حاشیه بازدید از تمرین تیم ملی فوتسال به سوالی درباره فروش این ساختمان‌ها پاسخ داد.

سراجی با بیان اینکه بحث فروش ساختمان‌های فوتسال یک بحث غیر اصلی است، گفت: «سئوال من این است که چرا یک موضوع غیر اصلی به یک موضوع اصلی تبدیل می‌شود؟ آیا کمیته فوتسال مسئول فروش این ساختمان است؟ خیر. مسئولیت‌های کمیته فوتسال مشخص است مانند استعدادیابی و یا رسیدگی به تیم ملی و چیزهای دیگر.»

بحث فروش ساختمان‌های فوتسال در روزهای گذشته مورد انتقاد تعداد زیادی از مربیان و مدیران فوتسالی قرار گرفته است. این ساختمان‌ها در زمان ریاست سیدرضا افتخاری بر کمیته فوتسال خریداری شد و به دو واحد آپارتمانی گسترش یافت؛ یکی برای سازمان لیگ فوتسال و یکی برای کمیته فوتسال.

فدراسیون فوتبال در پی بالا گرفتن مشکلات مالی تصمیم به فروش این ساختمان‌ها گرفته و حتی کارشناسی قیمت را انجام داده است؛ این در حالی است که جامعه فوتسال اعتقاد دارد این دو ساختمان با پول باشگاه‌ها خریداری شده و متعلق به باشگاه‌ها است نه فدراسیون فوتبال. در واقع یکی از بزرگترین سرمایه‌های فوتسال ایران در آستانه فروش قرار گرفته و رئیس کمیته فوتسال می‌گوید این بحث، یک موضوع غیر اصلی است!

از سوی دیگر، فدراسیون فوتبال تصمیم به انحلال سازمان لیگ فوتسال گرفته است؛ سازمانی که صاحب یکی از دو واحد آپارتمانی و مسئول برگزاری مسابقات لیگ است. هیأت رئیسه این سازمان که باید در پی تأمین منافع باشگاه‌های فوتسال باشد، هیچ واکنشی به انحلال سازمان لیگ و فروش ساختمان‌ها نداشته است.

طبق تعریف سراجی، کمیته فوتسال مسئول استعدادیابی و رسیدگی به تیم‌های ملی است اما چرا سازمان لیگ که در واقع هسته آن از باشگاه‌ها تشکیل شده است، نسبت به این موارد پر اهمیت بی تفاوت است و برایش «موضوع اصلی» نیست؟