فعالیت غیرقانونی مدارس فوتبال در مناطق قرمز و نارنجی!
فعالیت غیرقانونی مدارس فوتبال در مناطق قرمز و نارنجی!

دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد تا زمانی که با درخواست این فدراسیون از سوی وزارت بهداشت مبنی بر فعالیت مدارس فوتبال در مناطق نارنجی (علاوه بر مناطق زرد) موافقت نشود، فعالیت این مدارس صرفا در مناطق زرد رنگ از نظر شیوع ویروس کرونا، مجاز و قانونی است. به گزارش حاشیه ورزش، بر اساس آخرین […]

دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد تا زمانی که با درخواست این فدراسیون از سوی وزارت بهداشت مبنی بر فعالیت مدارس فوتبال در مناطق نارنجی (علاوه بر مناطق زرد) موافقت نشود، فعالیت این مدارس صرفا در مناطق زرد رنگ از نظر شیوع ویروس کرونا، مجاز و قانونی است.

به گزارش حاشیه ورزش، بر اساس آخرین اصلاحیه طرح مدیریت هوشمند محدودیت های متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید-۱۹ در شهرهای کشور، مصوبه پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مشاغل گروه یک (مجاز به فعالیت در تمام شهرستان‌ها حتی در شرایط قرمز)، مشاغل گروه دو (مجاز به فعالیت در شهرهای نارنجی)، مشاغل گروه سه (مجاز به فعالیت در شهرهای زرد) و مشاغل گروه چهار (مجاز به فعالیت تنها در شهرهای آبی) هستند.

طبق بازنگری و ویرایش طرح جامع هوشمند محدودیت، فهرست تغییرات ایجاد شده در گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی گروه اول شامل استخر روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (به‌جز دراگون بوت)، کوهنوردی، موتورسواری و اتومبیل‌رانی، دوچرخه سواری است.

گروه دوم را بدنسازی و پرورش اندام، اسکی، بولینگ و بیلیارد، تنیس روی میز (داخل سالن)، شمشیربازی (سالنی)، ورزش‌های سه گانه، تیراندازی سالنی، بدمینتون، فوتبال سالنی، ورزش‌های روستایی (سالنی)، والیبال (سالنی) قایقرانی دراگون بوت تشکیل می دهد و گروه سوم شامل انجمن ورزش‌های رزمی، بوکس (سالنی) شنا (استخرهای سرپوشیده و پارک‌های آبی) تکواندو (سالنی) جانبازان و معلولین، ژیمناستیک (سالنی) هاکی(سالنی) کاراته (سالنی) کبدی (سالنی) کشتی (سالنی) کونگ فو و هنرهای رزمی (سالنی) نابینایان، ناشنوایان، نجات غریق (سالنی) ورزش‌های رزمی، ووشو (سالنی) و ورزش‌های زور خانه‌ای (سالنی) می شود.

سید اشکان اردیبهشت، دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی با اعلام اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی، اخیرا درخواستی را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال کرده است تا بر اساس آن، مدارس فوتبال در گروه شغلی دوم قرار گیرد، تصریح کرد: هنوز از سوی وزارت بهداشت اصلاحیه گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی مورد تایید قرار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه در وضعیت قرمز، صرفا مشاغل گروه یک امکان فعالیت دارند، بیان کرد: علاوه بر این در وضعیت قرمز مسابقات در سطح لیگ برتر و اردوهای تیم ملی نیز امکان فعالیت دارند.

دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه در حال حاضر مدارس فوتبال صرفا در مناطق زرد با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی امکان فعالیت دارند و برای یک زمین استاندارد فوتبال حداکثر ۳۰ نفر می توانند حضور داشته باشند، اظهار کرد: در صورتی که با درخواست فدراسیون پزشکی از سوی وزارت بهداشت در رابطه با مدارس فوتبال موافقت شود مدارس فوتبال این امکان را خواهند داشت تا در مناطق نارنجی هم فعالیت کنند.

اردیبهشت تاکید کرد: تا زمانی که با درخواست فدراسیون پزشکی ورزشی از سوی وزارت بهداشت موافقت نشود، مدارس فوتبال صرفا در مناطق زرد امکان فعالیت دارند و فعالیت آن ها در مناطق نارنجی و قرمز، غیرقانونی است.