فنونی‌زاده: خط حمله تیم ملی ازمنچسترسیتی هم قوی‌تر است
فنونی‌زاده: خط حمله تیم ملی ازمنچسترسیتی هم قوی‌تر است
بازیکن سال‌های دور تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که تیم ملی مشکلی در خط حمله ندارد اما مشکل هافبک بازی‌ساز دارد.

مرتضی فنونی‌زاده در گفت‌وگو با حاشیه ورزش درباره شرایط تیم ملی و پیش‌بینی عملکرد شاگردان اسکوچیچ در ۲ بازی پیش رو گفت: تیم ملی برابر کامبوج کار راحتی دارد و بهتر است از ذخیره‌ها استفاده کند تا بازیکنانی که در خطر محرومیت هستند، استراحت کنند. در برابر عراق هم کار سختی داریم و اگر قرار باشد مانند نیمه اول دیدار با بحرین بازی کنیم، ۴ گل می‌خوریم.

وی ادامه داد: عملکرد بازیکنانی مثل حاجی‌صفی در دیدار با بحرین خوب نبود و اگر قرار باشد به خاطر توصیه اطرافیان، از چنین بازیکنانی در ترکیب استفاده شود، باید قید جام جهانی را بزنیم. ما این همه بازیکن خوب در همه پست‌ها مخصوصا دفاع چپ داریم، بعد باید از حاجی‌صفی و امیری در این پست غیرتخصصی استفاده کنیم‌؟ نورافکن یکی از بهترین بازیکن‌های لیگ امسال بود و می‌توانست در دفاع چپ کمک کند یا حتی سعید آقایی هم گزینه آلترناتیو خوبی بود. به نظر می‌رسد ۷۰ درصد ترکیب تیم ملی، دست کادر فنی است و باقی را اطرافیان تیم ملی تعیین می‌کنند.

او ادامه داد: وظیفه ما حمایت است اما این حمایت تا زمانی ادامه خواهد داشت که تیم نتیجه بگیرد. خط حمله ایران از منچسترسیتی هم قوی‌تر است. ما مشکلی در خط حمله نداریم اما مشکل هافبک بازی‌ساز داریم. ۱۲ هافبک به تیم ملی دعوت شده‌اند که فقط یک بازی‌ساز یعنی قدوس در آن وجود دارد. جای خالی بازی‌سازهایی مثل عالیشاه و فرشید اسماعیلی در تیم حس می‌شود زیرا تیم بیشتر نیاز به مهره‌های هجومی دارد تا دفاعی.

فنونی‌زاده درباره احتمال تغییر نیمکت تیم ملی پس از صعود به دور بعد مرحله مقدماتی جام حذفی گفت: فعلا ما باید از اسکوچیچ حمایت کنیم. امیدوارم اسکوچیچ بتواند مقدمات صعود تیم ملی را فراهم کند.