فوتبال در جام‌جهانی می‌بازد پاداش می‌گیرد!
فوتبال در جام‌جهانی می‌بازد پاداش می‌گیرد!
ملی پوش واترپلوی ایران از مسئولان ورزش دلخور است و می‌گوید که صدای این ورزش هیچ‌گاه به گوش مسئولان نرسیده است.

امیرحسین رهبر ملی پوش واترپلو ایران در گفت‌وگو با حاشیه ورزش ، در خصوص رقابت‌های قهرمانی آسیا تایلند که با چهارمی ایران در این مسابقات به پایان رسید گفت: تیم ایران در مسابقات آسیایی بسیار خوب پیش‌ می‌رفت. اگر نتایج تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند را مقابل نتایج واترپلو در مسابقات آسیایی جاکارتا قرار دهید متوجه خواهید شد چه قدر نتایج بهتر از ۴ سال گذشته شده است. نتایج نشان می‌دهد که واترپلوی ایران چه مقدار پیشرفت داشته است.

تجربه چین باعث شکست ما بود

ملی پوش واترپلوی ایران درباره شکست مقابل چین که باعث شد ایران به فینال صعود نکند، گفت: متاسفانه در بازی با چین سه گل جلو بودیم اما موفق نشدیم این اختلاف را حفظ کنیم و به دلیل تجربه بازیکنان حریف با اختلاف یک گل شکست خوردیم. در بازی با چین تمام تلاش خود را انجام دادیم. در طرف دیگر قزاقستان می‌دانست که از ژاپن خواهد باخت؛ برای همین قزاقستان به بازیکنان اصلی خود استراحت داد تا در دیدار رده‌بندی مقابل ایران با تمام قوا ظاهر شود.

از سال ۲۰۱۸ رنگ مسابقات جهانی را ندیده‌ایم!

او ادامه داد: در رده بندی تا وسط کوارتر سوم تیم ایران خوب پیش می‌رفت اما ناگهان بازی از دست ما در رفت و باختیم تا در نهایت چهارم شویم. متاسفانه پس از ۴ سال اولین بازی رسمی خود را در رقابت‌های آسیایی تایلند انجام دادیم. تا جایی که خبر دارم چین قبل از حضور در تایلند، در لیگ اسپانیا شرکت کرده بود و به عنوان یک تیم در آن لیگ مسابقه می داد. تیم واترپلوی قزاقستان هم در این چهار سال، در ۲ یا ۳ مسابقه قهرمانی جهان حضور داشت. متاسفانه ایران از سال ۲۰۱۸ رنگ مسابقات جهانی را ندیده است. همچنین قزاقستان و ژاپن در المپیک ۲۰۲۰ نماینده آسیا بودند و بازی داشتند. برای همین تیم‌ها واقعا آماده بودند.

اردوی تدارکاتی با مسابقات رسمی تفاوت دارد

رهبر درباره بازی‌های تدارکاتی ایران گفت: ایران در این چهار سال تنها ۵ یا ۶ اردوی تدارکاتی داشت که دوتا از اردوها در کره جنوبی، یکی در سنگاپور، یکی در ترکیه و دو تا در یونان بود. اردوهای برگزار شده با مسابقات رسمی بسیار تفاوت دارند و به نظر من این اردوها ها قابل قیاس با مسابقات گفته شده نیستند.

واترپلوی ایران مدیون چیریچ است/چیریچ باید بماند

هدایت تیم ملی واترپلوی ایران در مسابقات آسیایی برعهده الکساندر چیریچ صربستانی بود. پس از این مسابقات قرارداد این سرمربی با فدراسیون شنا به پایان رسید. ملی پوش واترپلوی ایران در واکنش به این موضوع گفت: باید بگویم که واترپلوی ایران واقعا مدیون چیریچ است چرا که این سرمربی سبک واترپلو را در ایران تغییر داده است. به نظر من شاید زمانی خیلی ها این موضوع را درک می کنند که این سرمربی با تیمی قهرمان المپیک شود. خیلی ها قدر چیریچ را می دانند و خیلی ها هم از او انقاد کردند و قدر این مربی را ندانستند.

او گفت: چیریچ باید بماند تا در آینده نتایج خوبی برای واترپلوی ایران بگیریم. در همین مسابقات آسیایی نتایج خوبی را به دست آورده ایم. فاصله ایران با واترپلوی آسیا بسیار نزدیک شده است. در گذشته می گفتند که چین، قراقستان و ژاپن حریفان اصلی در آسیا هستند اما جدیدا ایران هم یک نماینده جدی است که تیم های دیگر برایش سکو متصور هستند. در بازی های آسیایی، تیم های دیگر ایران را یکی از قدرت‌ها می دانستند که می تواند در سکو بایستد و این باعث خوشحالی است. اگر بخواهیم این راه را ادامه دهیم باید چیریچ را نگه داریم یا یک مربی بیاوریم که در حد و اندازه او باشد. نمی شود یک مربی خوب را گنار گذاشته و مربی متوسط آورده و توقع مدال داشته باشیم. متاسفانه رقابت‌های قهرمانی جهان را از دست دادیم اما با سفرهای تدارکاتی خوب می‌توانیم مدال کسب کنیم. ترکیه، سنگاپور و کره جنوبی سفرهای تدارکاتی خوبی نیستند و باید تیم سفر های اروپایی داشته باشد تا باتیم های بزرگ اروپا بازی کند. در این صورت قادر خواهیم بود با حریفان آسیایی به خوبی بجنگیم.

همه روی واترپلوی ایران حساب باز کرده‌اند

او درخصوص بازی‌های آسیایی که پیش روی تیم ملی واترپلوی ایران است، اظهار کرد: با توجه به تجربه کم در مسابقات قهرمانی آسیایی تایلند خوب ظاهر شدیم. باید بگویم که با بدشانسی در رتبه چهارم قرار گرفتیم. فیلم‌های بازی موجود است و می توانید آنها را مشاهده کنید. پس از مشاهده فیلم ها قطعا اظهار خواهید داشت که ایران ۱۰ پله نسبت به گذشته خود صعود داشته است. صحبتی های من احساسی نیست و واقعا سبک واترپلوی ایران تغییر کرده است. همه آسیا روی واترپلوی ایران حساب باز کرده اند.

رهبر ادامه داد: تیم ملی به دلیل مسابقات لیگ برتر فعلا تعطیل است و بازیکنان با تیم ها تمرین می کنند. باید تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص شود و همگی قلبا دوست داریم که چیریچ بماند چرا که او مربی خیلی خوبی است. ایران با سبک این مربی عادت کرده و جلو می رود. در بازی های آسیایی پیش رو مدافع عنوان سومی خواهیم بود و باید ابتدا از جابگاه خود دفاع کنیم. در رقابت‌های گروهی احتمالا به چین خواهیم خورد و این بازی سخت خواهد بود. امید داریم چین را در کشور خودش شکست دهیم و باید منتظر برنامه فدراسیون باشیم.

ورزش‌های آبی از ورزش بانوان هم مظلوم تر است

ملی پوش واترپلوی ایران با انتقاد از از مسئولین گفت: ورزش واترپلو و ورزش‌های آبی حتی از ورزش بانوان هم مظلوم‌تر است. شاید منِ امیرحسین رهبر را یک بار در سال هم در تلویزیون مشاهده نکنید؛ این موضوع تنها مختص به من نیست و همه ملی پوشان واترپلو این گونه هستند. حتی لیگ واترپلو کلا یک یا دو بار حق پخش می‌گیرد. زمانی که به شدت در تمرینات سختی می کشیم توقع داریم اما مسئولین توجهی به رشته ما ندارند. حتی خبرنگاران روز آخر و تنها یک بار به تمرینات ما می آیند. در ورزش ما نه پولی است، نه شهرتی نه محبوبیتی. باکمترین هزینه هم می توان به بازیکنان تیم ملی انرژی داد که این هم اتفاق نمی افتد. دوست دارم صدای این ورزش را به گوش مسئولین برسانم که متاسفانه هیچ وقت این اتفاق نیفتاده است. نمی‌گوییم اندازه فوتبال یا والیبال به ورزش ما توجه کنید اما ما هم در روز ۸ ساعت تمرین می کنیم و توقع ما بالا است.

فوتبال در جام جهانی می بازد اما بازهم پاداش می گیرد

او در پایان گفت: تیم ملی فوتبال در جام جهانی شکست خورد و بازهم پاداش میگیرد. هرچند پاداش از سوی فیفا است اما بازیکنان دیگر دغدغه مالی ندارند. ملی پوشان واترپلو با کمترین حقوق پای این ورزش ایستاده اند. سقف قرارداد لیگ برتر واترپلو ۱۰۰ میلیون است. این حقوق بازیکن درجه ۱۰ فوتبال هم نیست! تازه این ۱۰۰ میلیون را کامل به بازیکنان نمی دهند. اگر از نظر مالی نمی توانید کمک کنید حداقل انتظارات حداقلی را برآورده کرده تا باعث دلگرمی ما شوید.