فیروزجا همچنان در حسرت یک پیروزی!
فیروزجا همچنان در حسرت یک پیروزی!
علیرضا فیروزجا با عملکرد ضعیف خود در رقابت‌های کاندیداها تاکنون ۱۳ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داده است.

به گزارش حاشیه ورزش ، علیرضا فیروزجا که در رقابت‌های کاندیداهای شطرنج شرکت کرده است در دور هشتم این مسابقات به مصاف رجبوف رفت و به تساوی رسید. این تساوی درحالی برای فیروزجا به دست آمد که این شطرنج‌باز با ریتینگ ۲۷۹۳ در این مسابقات حضور دارد درحالی که حریف آذربایجانی او با ریتینگ ۲۷۵۳ مقابل عیلرضا ظاهر شد.

فیروزجا که در حسرت یک پیروزی همچنان باقی مانده، عملکرد خوبی از خود در این مسابقات نشان نداده به ۶ تساوی و دو شکست رسیده است. فیروزجا با عملکرد ضعیف خود تاکنون حدود با کاهش ۱۳ واحدی ریتینگ مواجه شده است و با ۳ امتیاز به همراه رجبوف و دودا قعر نشین این مسابقات است.

نپومنیشی روسی که با پرچم فدراسیون جهانی در این رقابت‌ها دست به مهره شده با ۶ امتیاز صدرنشین است. همچنین کاروآنا آمریکایی با ۵ امتیاز تعقیب کننده جدی صدر این مسابقات به شمار می‌آید.

به گزارش ایسنا، این رقابت‌ها در مادرید اسپانیا با حضور هشت شطرنج باز درحال پیگیری است. دین لیرن از چین، فیروزجا از فرانسه، کاروانا از آمریکا، نپومنیشی از روسیه، راپورت از مجارستان، ناکامورا از آمریکا، رجبوف از آذربایجان و دودا از لهستان هشت شطرنج باز این مسابقات هستند.

نفر اول این مسابقات می‌تواند ۴۸ هزار یورو را به جیب بزند درحالی که نفر دوم ۳۶ هزار یورو را برنده خواهد شد.