قارداشی: حضور فیزیکی سرمربی در انتخابی تیم ملی ضرورت نداشت/ مسابقه دادن نوشاد به نفع اش بود
قارداشی: حضور فیزیکی سرمربی در انتخابی تیم ملی ضرورت نداشت/ مسابقه دادن نوشاد به نفع اش بود

رییس فدراسیون تنیس روی میز گفت: خودم به سرمربی گفتم نیازی نیست در مسابقات انتخابی تیم ملی حضور داشته باشد چون ضرورتی نداشت. مهرداد علی قارداشی در گفتگو با حاشیه ورزش درباره ی اینکه در انتخابی تیم ملی تنیس روی میز، حواشی در مورد نوشاد عالمیان به وجود آمد، بیان کرد: با توجه به جایگاهی که […]

رییس فدراسیون تنیس روی میز گفت: خودم به سرمربی گفتم نیازی نیست در مسابقات انتخابی تیم ملی حضور داشته باشد چون ضرورتی نداشت.

مهرداد علی قارداشی در گفتگو با حاشیه ورزش درباره ی اینکه در انتخابی تیم ملی تنیس روی میز، حواشی در مورد نوشاد عالمیان به وجود آمد، بیان کرد: با توجه به جایگاهی که نوشاد عالمیان  در پینگ پنگ ایران و دنیا دارد، حرمتش بر ما واجب است و از این اتفاقات برای ورزشکارانی که در سطوح بالا فعالیت می کنند، می افتد. نوشاد یکی از دوست داشتنی ترین بازیکنان است اما باخت برای هر بازیکنی ممکن است تحملش سخت باشد. او در یک مرحله شرکت نکرد اما در سه مرحله دیگر انتخابی تیم ملی  حضور داشت و خدا را شاکریم که انتخاب شد چون تیم ملی به وجودش احتیاج دارد. این مسائل هم پیش می آید و می گذرد و مهم این است که درک متقابل و صبر داشته باشیم و نباید خوبی های گذشته او را نادیده بگیریم. از طرفی او رابطه خوبی با بازیکنان دیگر  دارد و اظهار نظرهایی بعد از مسابقه انتخابی در مورد حقوق بازیکنان داشت.

قارداشی در مورد اینکه نوشاد عالمیان ترجیح می داد به جای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی انتصاب شود، تصریح کرد: خودم استنباطم این است این قضیه سه ضلع دارد. من به عنوان بالاترین مقام تنیس روی میز ایران، حریفان نوشاد و خود نوشاد سه ضلع این ماجرا بودیم. من و حریفانش دوست داشتیم بازی کند و حالا  نوشاد با توجه به جایگاهی که دارد این انتظار را داشت که انتصاب شود. اما به نظرم به نفع خودش هم بود چون او را محبوب تر  و از حاشیه دورتر می کرد و باعث افزایش اقتدارش نیز می شد. در مورد بانوان هم همین مسئله هم وجود داشت که ندا شهسواری با توجه به جایگاهش انتظار دارد که انتصاب شود اما من نمی پذیرم و حریفانش هم دوست دارند با او بازی کنند. بازیکنان دیگر دوست دارند، نفراتی مثل نوشاد عالمیان و ندا شهسواری بازی کنند تا تلاش کنند آنها را شکست دهند و حقانیت خود را نشان دهند.  البته ما نظر دوستان را می شنویم و بررسی می کنیم و سپس در مورد آن تصمیم گیری می کنیم که بپذیریم یا نه. در مجموع بهتر است  در مسابقه شرکت کنند، تا قوی ترین و آماده  ترین نفر انتخاب شود.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در مورد غیبت سرمربی تیم ملی در مسابقات انتخابی که مهمترین رویداد در مورد تعیین تکلیف نفرات ملی پوش بود، تاکید کرد: من خودم گفتم نیازی نیست آقای لطف الله نسبی به مسابقات  برود  اما تاکید کردم آقای میر الماسی مدیر تیم های ملی باید به مسابقات برود  و تا آخرین مسابقه هم حضور داشته باشد. سرمربی می توانست بیاید اما نظرم این بود که نیاید. ممکن است شما این نظر را داشته باشید که آقای لطف الله نسبی در محل  مسابقات حضور داشت، بهتر بود اما خب نظر من این بود  که ضرورت نداشت آقای لطف الله نسبی حتما حضور داشته باشد چون پس از مسابقات  پیشنهادات خود را برای برگزاری اردو می داد.
او افزود:  من به عنوان مسئول تصمیم‌گیرنده اعتقادی به حضور فیزیکی او در محل مسابقات نداشتم و حالا ممکن است یک نفر دیگر مثل من فکر نکند و بخواهد که حتماً سرمربی در محل مسابقات حضور داشته باشد.

قارداشی در پاسخ به این پرسش که فکر نمی‌کند حضور سرمربی می‌توانست در ایجاد انگیزه در بازیکنان تاثیرگذار باشد،  گفت: این حرف را قبول دارم و ممکن است وزیر یا رییس جمهور هم در سالن حضور داشته باشند در انگیزه بازیکنان موثر باشد اما از طرفی فکر می کنم این انگیزه زمانی ایجاد می‌شود که سرمربی بخواهد انتصاب انجام دهد.  اگر هم روزی این کار را انجام دهم که بگویم سرمربی حتماً باید هنگام مسابقات در سالن باشند به احترام افکار عمومی خواهد بود در غیر این صورت به عنوان رئیس فدراسیون تنیس روی میز به چنین چیزی اعتقادی ندارم چون به هر حال بازیکنان  در رقابت انتخاب می شوند.

او در مورد رقم خوردن اتفاق خوب برای تنیس روی میز در المپیک نیز گفت: ما تلاش خود را می‌کنیم اما همیشه به بازیکنان هم گفته ام که نباید احترام به رقبا فراموش شود و فکر نکنند که فقط آنها هستند که تلاش می کنند و عرق می‌ریزند. کشورهای زیادی در المپیک حضور دارند و ورزشکاران آنها نیز به دنبال موفقیت هستند و تلاش می کنند. ما هم زحمت خود را می کشیم و افراد زیادی در دو دهه اخیر برای تنیس روی میز ایران زحمت کشیدند تا امروز در چنین جایگاهی قرار داشته باشد.