قدرت‌نمایی مدافع عنوان قهرمانی در قطر
قدرت‌نمایی مدافع عنوان قهرمانی در قطر
تیم فوتبال فرانسه موفق شد در نخستین دیدار خود در جام جهانی با نتیجه ۴ بر یک استرالیا را شکست دهد.

به گزارش حاشیه ورزش ، در دیدار دوم گروه D جام جهانی قطر، دو تیم ملی فوتبال فرانسه و استرالیا برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید:

فرانسه ۴ – استرالیا یک
داور: ویکتور گومس (آفریقای جنوبی)
ورزشگاه: الجنوب شهر الوکره
گل: گودوین برای استرالیا، آدرین ربیو، اولیویه ژیرو (۲ گل) و کیلیان ام‌باپه برای فرانسه
کارت زرد: میچل دوک، جکسون ارواین و آرون موی از استرالیا
کارت قرمز : –

ترکیب تیم فرانسه: هوگو لوریس (دروازه‌بان)، بنجامین پاوارد(۸۹- ژول کونده)، اوپامکانو، لوکاس ارناندز (۱۳- تئو ارناندز)، ابراهیما کوناته، آنتوان گریزمان، اوریلن شوامنی(۷۷- فوفانا)، آدرین ربیو، اولیویه ژیرو(۸۹- مارکوس تورام)، عثمان دمبله(۷۷- کنگزلی کومان) و کیلیان ام‌باپه.

ترکیب تیم استرالیا: متئو رایان (دروازه‌بان)، ناتانائیل اتکینسون(۸۵- میلوش دگنک)، کای راولس،‌ هری سوتار، عزیز بهیچ، آرون موی، ریلی مک‌گری(۷۳- آور مبیل)، جکسون ارواین(۸۵- کانو باکوش)،‌ متئو لکی، میچل دوک(۵۶- جیسون کامینگس) و کرگ گودوین(۷۴- گارانگ کول).

نیمه نخست

این دیدار از ساعت ۲۲:۳۰ با سوت داور اهل آفریقای جنوبی آغاز شد.

شاگردان دشان بازی را هجومی‌تر آغاز کردند و حتی در همان ابتدا ۲ فرصت گلزنی داشتند اما مدافعان استرالیا توپ را دفع کردند.

بر خلاف جریان بازی این استرالیا بود که در دقیقه ۹ به گل رسید. حرکت متئو لکی از سمت راست با پاس در عرض این بازیکن همراه شد تا گودوین نخستین گل تیمش را وارد دروازه قهرمان جهان کند. بعد از این گل ارناندز مصدوم شد و جای خود را به برادرش تئو داد.

در دقیقه ۲۲ دوک می‌توانست روی اشتباه تئو اختلاف را دو برابر کند اما ضربه محکم این بازیکن از پشت محوطه جریمه به شکلی خطرناک به بیرون رفت. تنها ۵ دقیقه بعد، آدرین ربیو روی ارسال زیبای تئو ارناندز دروازه استرالیا را باز کرد و گل تساوی را به ثمر رساند.

در دقیقه ۳۲، ربیو با توپ‌گیری از بازیکن استرالیا و یک و دو با ام‌باپه، دروازه خالی را مقابل ژیرو قرار داد تا این بازیکن گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

در دقیقه ۴۲ روی حرکت ترکیبی دمبله و ام‌باپه، گریزمان می‌توانست گل سوم خروس‌ها را به ثمر برساند اما ضربه این بازیکن با اختلافی کم از دروازه به بیرون رفت. ۳ دقیقه بعد ام‌باپه فرصت داشت تا دروازه خالی را روی پاس گریزمان باز کند اما توپ روی پایش ننشست و ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
این نیمه ۶ دقیقه وقت تلف شده داشت که در دقیقه اول آن جکسون ارواین با ضربه سر دروازه لوریس را تهدید کرد اما ضربه او با برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت. در ادامه التفاقی روی دروازه‌ها رخ نداد تا فرانسه پیروز به رختکن برود.

ساعت ۲۳:۳۸؛ نیمه دوم دیدار با سوت ویکتور گومس آغاز شد.

دقیقه ۵۰، سانتر پاوارد در داخل محوطه جریمه به بالای سر ژیرو رسید و این بازیکن با یک ضربه قیچی برگردان،‌ دروازه استرالیا را تهدید کرد اما توپ با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت. فرانسه بعد از این حمله هم دست از کار نکشید و می‌توانست به گل برسد اما مهاجمان این تیم در زدن ضربه آخر بی‌دقتی کردند.

همکاری زیبای ارناندز و ام‌باپه با حرکت دفاع چپ فرانسه همراه شد و پاس او به گریزمان رسید که ضربه این مهاجم را مدافع استرالیا از روی خط برگشت داد. در ادامه توپ به دمبله رسید و او آن را روی دروازه ارسال کرد تا ام‌باپه با ضربه سر در دقیقه ۶۸ گل سوم خروس‌ها را وارد دروازه کانگوروها کند.

تنها ۴ دقیقه بعد و روی حرکت انفجاری ام‌باپه، ارسال شماره ۱۰ فرانسه روی دروازه استرالیا با ضربه سر ژیرو همراه شد تا او ضمن به ثمر رساندن گل چهارم تیمش، در کنار تیری آنری به برترین گلزن تاریخ تیم ملی فرانسه تبدیل شود.

بعد از این گل استرالیا مالکیت توپ را در اختیار گرفت و با انجام چند تغییر سعی داشت به دروازه فرانسه نزدیک شود که البته در این امر موفق نشد.

در دقیقه ۹۰ فرانسه این فرصت را داشت که گل پنجم را وارد دروازه حریف کند اما رایان ضربه سر کوناته را برگشت داد.

داور برای نیمه دوم ۷ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد. در این دقایق نیز حملات دو تیم سودی نداشت تا بازی با همان نتیجه ۴ بر یک به سود فرانسوی‌ها خاتمه پیدا کند.

این گزارش به مرور تکمیل شده است.

انتهای پیام